LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**(161)**

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310
Adica puiut de casa, asa, cam 1 data pe saptamana.

E putin la varsta ei o data pe saptamana. Luana papa aproape zilnic pui.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Daca brazeltonizam, io ma gandeam ca ce mi-a facut piticul azi e un soi de criza de afect. Nu se lasa consolat nicicum. Si nu plangea, urla.
Despre limite... am adoptat o solutie convenabila: "nu e voie" la prize, radiator si inca 2-3 kestii care tin de siguranta lui, in rest daca vreau sa ii interzic ceva ii spun "nu, ca e murdar" - adica ii si motivez. Nu cred ca intelege el mare lucru, dar vreau sa fac o diferenta intre chestiile care nu se negociaza (chiar ii zic cateodata "mami, aici nu e voie si nu negociem asta" - bine, ii si motivez, asa, ca sa ma aud vorbind) si cele care sunt uneori acceptabile.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Trece cate o luna in care ne uitam pe pereti

Pfff, cum poate soata ta sa se uite pe pereti cu o femeie ca tine langa el...nu inteleg.
Fara suparare, da.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Sunt datoare cu ceva raspunsuri din uuuurmaaaaa...1.CasaV e Casa Veche in Targoviste-da, am vazut ca a raspuns si Denisamada dar am simtit nevoia sa ma bag in seama2. Hotelul pt care am optat pt we in Balgheria se numeste Aqua Azur ca are piscina interioaramami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

Citat:
citat din mesajul lui aris26
ramona - hai ca si tu esti una....pai daca ar pleca dupa prima fufa pt cateva luni mai dificile la capitolul asta....atunci...duca-se!


exact asa zic si eu!!!!!! adica daca se intampla ceva Doamne fereste care duce la imposibilitatea vietii sexuale intr-un cuplu..... ce se intampla??? nu de alta, dar cu meseria nenorocita pe care o am am vazut cazuri din astea, de femei "mutilate", dar si barbati.... si care ar trebui sa fie urmarea???? ala functional sa o ia pe aratura???? psihice sau fizice astea sunt probleme serioase, si daca un cuplu nu rezista la ele.... n-a fost sa fie!!!! adica in dracii si oboseala pe care o am sa-l gasesc la o fufa si sa mi se para normal... doar pentru ca n-am stat cand a vrut el??????????.... HAAAAAAAAA...pai castrare scrie pe el si duca-se in balarii!!!!!!

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume





Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video


Mai, cred ca suntem un pic cam dure cu Ramona. Bineinteles ca nu in sex sta puterea unui cuplu. Insa trebuie sa faci diferenta intre "am o perioada proasta" - si astepti sa treaca - sau probleme medicale, unde macar stii ca nu se poate si-ti iei gandul, si o incompatibilitate sexuala. Adica stii ca nu e o perioada dificila, ca nu e o problema medicala, dar nu vrea sa te vada... stai si te intrebi in fiecare zi de ce, cu ce ai gresit, daca nu cumva are pe altcineva, daca nu cumva te-ai ingrasat prea tare... Insa o asteptare indelunga, fara raspunsuri, frustrata destrama relatia. Parerea mea!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

La noi inca n-a venit primavara!
Tufete, io si Georgiana suntem chiar singurele multumite de formula "one baby"?;))mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni


Poate ca ne-a veni mintea la cap! Glumesc, eu chiar 100% nu mai vreau, nici macar nu ma gandesc dar daca?!

Sa va zic faza cu maica-mea pe aceeasi tema!Mama avea un copil perfect - pe mine! Si, cand eu aveam vroe 2 ani si ceva, ramane gravi cu frate-meu! Ei, mama "nebuna" - de dragoste nemaginita pentru copilul perfect (reped, IO!), se gandeste ca nu mai vrea sa aiba inca un copil, asa ca, cum sa faca ea sa piarda sarcina!!! Ca deh, pe vremea aia, nu mergeai la clinica cu programare de avort... Si, cu taica-meu plecat in ceva delegatie, se pune "nebuna" sa mute mobila din sufragerie de pe un perete pe altul. Nu pierde sarcina, dar face intindere musculara la un muschi al spatelul. Evident ca frate-miu, copil hotarat, ramane neclintit in decizia lui de a veni pe lume! Dupa plansete si crize ca ea nu mai poate iubi inca un copil, se hotaraste biata mama, PRIN LUNA A 5-A, ca asta e, n-are ce face, va mai face un plod!
Sa va mai zic ca dupa ce a vazut ochii negri ai lui frate-miu s-a indragostit iremediabil de el? Sau ca el e rasfatatul familiei? Ca l-a alaptat pena la aproape 2 ani?! Sau... ca e sufletul ei?! De fiecare data cand o vad in gatul lui si ma uit urat (ca deh, gagica-sa e de partea cealalta a gaului lui si are 22 de ani imediat!), se scuza:"Nu mai stiu cum sa il iubesc, cand ma gandesc ac 5 luni nu l-am vrut!" Si eu ii raspund mereu la fel: "Mama, cred ca de 22 de ani a inteles copilul!"

Asa ca Never say NEVER! Dar eu zic: NEVER!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

am reusit sa citesc, azi am fost un pic afara si prin magazine,unde m-am enervat.mi-am uitat telef.acasa si sotul a plecat cu bebe cand eu ma uitam la niste rochite si m-am invartit jumatate de ora sa-l gasesc.cand l-am gasit el era foarte linistit,am urlat la el,nu imi place sa fac circ dar nu m-am putut abtine.am venit acasa suparati ca eu nu vreu sa vorbesc cu el.tot se vorbea despre copii singuri la parinti, eu sunt singura si mama mi-a facut toate poftele, nu ma lasa sa fac nimic in casa, m-a dat la scoala la 7 ani jumate ca cica eram prea mica,recunosc ca am fost rasfatata dar totusi m-au invatat anumite limite.mi-ar fi placut sa am o sora,un frate cu care sa ma inteleg bine.Cezar te-ai bagat in licheanTheo face la fel ca Vladimir,de abia astept sa-l duc la mare in vara astaMonnvas cred ca cu varsta se duce din suplete, eu dupa 25 de ani am inceput sa pun pe mine,acum am 53.5 g la 1.62 cm,inainte de sarcina aveam 49-50.am inceput regimul disociat dar dupa 3 zile m-am lasat,am redus dulciurile si painea si incerc sa mananc mai putin seara.mi-am dat termen 2 luni sa dau jos surplusul.David o frumusete de bebelusSophia cu ursuletul,mortala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Daca brazeltonizam, io ma gandeam ca ce mi-a facut piticul azi e un soi de criza de afect. Nu se lasa consolat nicicum. Si nu plangea, urla.Despre limite... am adoptat o solutie convenabila: "nu e voie" la prize, radiator si inca 2-3 kestii care tin de siguranta lui, in rest daca vreau sa ii interzic ceva ii spun "nu, ca e murdar" - adica ii si motivez. Nu cred ca intelege el mare lucru, dar vreau sa fac o diferenta intre chestiile care nu se negociaza (chiar ii zic cateodata "mami, aici nu e voie si nu negociem asta" - bine, ii si motivez, asa, ca sa ma aud vorbind) si cele care sunt uneori acceptabile.Monica mami de cu motoras CRISTIAN (7.03.2009)
Si eu ii motivez, ii explic, ii vorbesc dar mai vine cate unu`/una si-mi da-n cap "nu are voie cu picioarele pe masa- ee,las-o ca doar nu-i murdara, pune draga picioarele unde vrei" sau "da-i na-na la pampers daca iti da peste lingura"Concluzia: dupa ce muncesti o zi intreaga sa fierbi o oala de fasole, se gaseste unu` sa-ti dea cu ...-n eamami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Trece cate o luna in care ne uitam pe pereti

Pfff, cum poate soata ta sa se uite pe pereti cu o femeie ca tine langa el...nu inteleg.
Fara suparare, da.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video


Uite ca se poate. Tocmai ca am inteles acum ca nu are legatura cu femeia de langa el, ci cu impactul pe care il au diverse probleme in interiorul lui. De ex., in campanie era atat de inflamat de situatie ca nici nu mai mancam impreuna. Iar de cand cu boala lu' tat-sau... E afectat, asta-i tot ce pot sa zic. Si mai are si altele pe cap, lucruri pe care o vreme am refuzat sa le vad/sa le inteleg si de-aia simpatizam cu Dyana. Dar deocamdata la noi apele s-au calmat.
Si, ca veni vorba, ultima oara a fost o luna jumate

Esti tu o dragutza

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Nu ma supar asa usor dar nici nu mai dau sfaturi... cred ca nu m-am facut prea bine inteleasa... Nu mai comentez ...
Va pupic, ma duc la somn ca m-a prins o gripa, ma doare capu` aseara am dormit doar 3 ore de la durerile de gat

Mergi la inceput