LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**(161)**

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Mai, cred ca suntem un pic cam dure cu Ramona.

Eu nu-s dura cu nimeni, nu am citat-o pe Ramona, pt ca nuci nu-i impartasesc, nici nu-i combat punctul ei de vedere. eu doar sunt de acord cu ce a spus Diana, pt ca, teoretic am trecut prin ipoteza de a fi vreodata in situatia descrisa de ea, dar...invers. Intelegi oare ce spun? Daca eu eram cea care venea si se plangea ca eu vreau si el nu poate pt ca... Si daca era asa, ce sa fi facut? sa-mi caut altul? Sa-l parasesc pt ca sunt "tanara si nelinistita"? Ce sfat mi-ati fi dat?
Dar uite ca nu e cazul, dar "prietenii" au avut grija sa-mi planga de mila. Iar el a avut la inceput unele temeri ca nu va reveni la "nivelul" de dinainte. Uite ca incet-incet lucrurile se intorc la normal, cum spuneam, si cantitativ, si calitativ. Si sincer, nu stiu ce as fi facut. Ca la altul nu ma duceam, si nici fara el nu pot trai.
Cred ca deja am spus prea multe intimitati.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Monnvas...v-am luat la time-out nu spun cat ca ma fac de ras Ma bag la somn k dimineata avem planificata o ieseala pana la cel putin Sinaia, in functie de drum...adica eu as vrea Brasov dar cand ma gandesc ce m-asteapta la intoarcere...mai bine nu!Bu-hu-iala placuta in continuaremami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

lui Theo de aseara i-au aparut niste bubite micute rosii pe frunte,dupa urechi,pe spate si pe piept.el a facut cateva zile febra fara o explicatie anume.eu banuiesc ca e rubeola.l-am sunat pe doctor azi dar nu era in bucuresti,el mi-a zis ca nu crede e ca rubeola dar m-a lasat in ceata,nu mi-a zis nimic concret,doar sa-l mai sun daca nu ii trece.parca au facut cativa bebei rubeola,pe unde erau bubitele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Noi avem o mare disputa in familie pe tema cartilor din biblioteca. Dupa mine, e OK sa le scoata. Dupa tat-sau, "nu e voie". Asa ca la mine e mai rau, ca mucii din fasole sunt acasa
Pana una-alta io l-am convins pe pitic sa nu rupa cartile. Cand scoate o carte din biblio ii zic "adu-o la mama" si el mi-o aduce si e tare incantat In cazul asta nu inteleg de ce sa-i interzic, cata vreme nu avem "victime".

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Mai, cred ca suntem un pic cam dure cu Ramona.

Eu nu-s dura cu nimeni, nu am citat-o pe Ramona, pt ca nuci nu-i impartasesc, nici nu-i combat punctul ei de vedere. eu doar sunt de acord cu ce a spus Diana, pt ca, teoretic am trecut prin ipoteza de a fi vreodata in situatia descrisa de ea, dar...invers. Intelegi oare ce spun? Daca eu eram cea care venea si se plangea ca eu vreau si el nu poate pt ca... Si daca era asa, ce sa fi facut? sa-mi caut altul? Sa-l parasesc pt ca sunt "tanara si nelinistita"? Ce sfat mi-ati fi dat?
Dar uite ca nu e cazul, dar "prietenii" au avut grija sa-mi planga de mila. Iar el a avut la inceput unele temeri ca nu va reveni la "nivelul" de dinainte. Uite ca incet-incet lucrurile se intorc la normal, cum spuneam, si cantitativ, si calitativ. Si sincer, nu stiu ce as fi facut. Ca la altul nu ma duceam, si nici fara el nu pot trai.
Cred ca deja am spus prea multe intimitati.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video


Am dat quote la mesajul tau doar ca sa surprind discutia, fiindca de fapt suntem, pana la un punct, in aceeasi barca. Adica sunt sigura ca atunci cand te-ai casatorit ai primit aceleasi replici "acum inca mai merge, dar cand o sa aiba el 60 si tu 40 o sa te uiti pe pereti" (ca veni vorba, io trag nadejdea ca va mosteni omul ceva bun de la tat-sau... care la 68 de ani avea scandal acasa, ca il banuiau de aventuri extraconjugale ). Dar cred ca sexul are un aport considerabil la self esteemul fiecaruia, altfel nu ar fi atat de important intr-o relatie. Adica important e ca, oricare ar fi situatia, buna-rea-roz-bombon, sa fie constientizata si acceptata de amandoi partenerii. Pana la urma ajungem tot la comunicare.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Mirela, ca sa fie rubeola ar trebui sa fi facut febra inainte. Daca n-a facut, e cel mai probabil o alergie. Ma rog, las' ca vin fetele mediciniste la buhuhaiala si te lamuresc mai bine.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

cu bebe2 daca as avea un ajutor, mama sau pe altcineva la care sa-l mai las as face,dar asa imi este destul de greu.daca vrem sa iesim trebuie sa-l luam si pe theo,daca eu as avea treaba ziua si sotul nu ar putea sa plece de la servici chiar nu am cu cine sa-l las.oricum l-as face peste vreo 2-3 ani, asa ca poate se pensioneaza mama pana atunci si o iau la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Io ma duc sa fac baie. Buhuhu placut!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

ma duc la nanisomn usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:



LA MULTI ANI ANA BIANCA!

LA MULTI ANI SORINA MARIA!


Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite

Mergi la inceput