Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 84

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Cine e pe aici?

Eu is gata de ce vreti voi: nani, suetå, petrecere..si altele

Elle am vazut si eu mandretea ta de fata cu palarioara rosie..Cine mai e ca ea?..E o scumpå si o dragalaså.

Am vazut si pozele de la intalnirea constancentelor..Påi ati combinat gata copilasii si voi serviti pe acolo de ale voastre..Asta da viatå!

Moni_iulia tudorita e un frumos si cu bubita si fårå( nu prea pare el deranjat de ea in poze)..ii va trece repede, repede..ti-am mai spus ca seamana cu Bruce nu??

Madalina imi pare rau pt sora ta, asa a fost så fie..bine ca te-ai mai linistit si tu acum..Si zici ca esti singuricå, ai?? Ce planuri?

Luto Davidosu e un smecheras mic, ce stii tu??Adica cum så zåmbeasca la comandå?? Nuu ..asta costa bani multiE un drågålas cum sta el acolo in suportul pt baie..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Buna!
Fetelor, sunteti asa de dragute ca v-ati ganditi la mine! Am net, dar astazi am avut zi de curatenie si dupa amiaza am fost in Ikea sa distrez copilul cel mare. Acum m-am intors.
Azi dimineata intrasem pe forum ca sa va scriu cate ceva, dar am citit mesajul lui Lali si am inlemnit. Pur si simplu nu am avut cuvinte sa mai zic nimic, Toata ziua m-am gandit la povestea ei cea trista, incerc sa imi imaginez ce a fost in sufletul mamei ei de a ajuns sa faca sa ceva si imi dau lacrimile instantaneu. Nu am putut sa ma mai gandesc la nimic altceva azi, am avut in minte doar aceasta poveste atit de trista! Imi pare tare rau, Lali, pentru mama ta,....si pentru tine!
Dana, multumesc mult, am sa citesc ce mi-ai recomandat!
Monica, te imbratisez cu drag si o sa ma gandesc la tine zilele acestea. Sa fii tare, da?
Monikus, imi pare tare rau ca ai trecut prin atitea necazuri. Si eu am avut o alergie pe sistem nervos, dar nu asa de grav ca la tine. SI astazi dupa ce am citit povestea lui Lali mi-au aparut pete rosii pe tot corpul, asa de tare m-am necajit!
Off, as vrea sa va scriu la toate, dar chiar nu am timp acum. Trebuie sa culc copiii si pe urma nu stiu daca mai sunt in stare. Daca nu mai reusesc sa intru azi, ne vedem maine.


Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Vai, Adinus So este superba !! Si cum mai topaie ea fericita acolo, e minunata.
Si noua ne-a facut cadou prietena noastra o chestie de-asta de topait dar trebuie sa strabata jumate de lume sa ajunga la noi si abia astept sa vad despre ce-i vorba ca pana acum m-a tinut in suspans...cica s fie cadou surpriza. De sambata trecuta e plecat...si mai am de asteptat probabil.

moni_iulia Nu stiu de ce zici tu ca sunt jucarii de fete si jucarii de baieti ca eu ma uit la Andra si se joaca f frumos si cu masinute dar si cu papusi. Primul cadou care l-a primit a fost un trenulet cu sine...O fi de baieti??? Noi si-acum ne jucam cu el. Bine, cu Andra numai fotbal n-am facut ca nu ma pricep, in rest...sa fie de toate.
Roata asta care o avem noi e super si pentru baieti numai ca trebuie sa ai rabdare si sa nu-ti fie sila sa te mocirlesti pana la coate. Daca suporti pe fata masca de argila, sigur o sa va placa. Ei, eu nu suport...

Eu am un pitic cu "de fete" si "de baieti", va rog sa ma scuzati,. Fac cu capu' cand intru undeva si vreau sa ma uit la ceva de bebelusi si alea ma intampina cu prima intrebare idioata: pentru fetita sau pentru baiat???
Ma crispez toata, mi se urca sangele la cap, mai am putin si explodez. Asa ca de cele mai multe ori trantesc niste raspunsuri de ma doare pe mine mintea
Il imbrac pe radu in toate culorile posibile si imposibile, inclusiv cu roz si mov si nici pe Andra n-am menajat-o si i-am luat hainute cat mai colorate chiar daca erau albastre, blreu sau verzi sau mai stiu eu ce standard de baieti...


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

moni_iulia pentru virusul ala...cu pricina...gasesti aici rezolvarea.

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

vai madam liliaca, m-ai facut sa ma simt si eu utila cu umidificaretul ala. eu intotdeauna am impresia ca-s degeaba pe pamant. si am si eu obsesia cu hainute colorate, am cautat haine rosii pt baiuetii mei de am capiat...nu, nu am gasit...

am vazut si eu poze de carina si andrei cu mamicile anexate...foarte frumoase si foarte frumosi puii. invidia rasare in sufletul meu...dar vine ea nemernica de primavara si ies cu mumele forumiste in parc

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Oo da ,Sonia e såltåreaå mare..e toata de scumpicå, cum rade ea acolo si ce distractie pe ea..m-am uitat si eu pe aici dupå un aducator de chiu chiu dar costa ceva..aici e 170 euro..Sa mai vedem poate iau si eu la topåiala al meu unul.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Bun gasit, dragelor!

Vaaaai, ce zi oribiloasa.... Si tot timpul am stat cu gandul la Monica si-mi doream sa ajung la un net cat mai repede sa vad ce face. So, mergi luni, am vazut! Mi-a placut fff mult mesajul tau, that's the spirit!

Mada, imi pare rau pentru sora ta! Uite, am inteles ca si tu ai avut o sarcina pierduta, poate ar fi bine sa faca ceva analize mai amanuntite. In niciun caz nu ar strica.

Uka, mi-a stat inima cand am citit mesajul! Azi a fost ceva in are clar.

Sa va povestesc,deci!

Dimineata m-am imbracat cu rochia pe care o port maine la botez....inca nu stiu cum o sa fac cu Natalia.. si surpriza din tara surprizelor..imi era larga! Am fost la soacra mea sa incerce sa-i faca ceva sa o stramteze, tocmai in partea cealalta a orasului. In drum am trecut pe la banca sa-mi ridic indemnizatia ca inca nu mi-am luat cardul si bad luck, am putut scoate numai o parte ca cica au plafon..ma rog...

Natalie era intr-o mare verva..mi-a facut creierii praf..

A luat-o socrul meu in brate, nush cum o tot giugiulea si a zgariat-o cu cureaua metalica de la ceas de i-a facut ditai buba pe ceafa, cu sange, d-astea grele...
Am calmat-o si zic hai sa mergem la dermatologul 2 pentru o alta parere. Asta m-a umplut de nervi ca noi tot ne chinuiam sa dezbracam copila de cosmonaut si el ne tot freca la cap sa vada cardul ei de asigurat..Intr-o mare lehamite a zis ca e dermatita, ca vai ce naspa e si hai sa va dau niste creme. Tot intrebam, bre, se poate face ceva, sa mananc papadii, iarba sau zi-mi ce sa fac anume..Ca nu, ca vad ca e o perioada f naspa ca multi copii au. Deci s-a rezolvat, nu se poate! Mi-a dat o crema cu cortizon si sa ma duc peste 10 zile sa vada dc i-a trecut, daca nu sa-i dea alta crema. Nu ma mai vede, clar!

Venim acasa, pe drum a tinut-o numai in niste urlete de nu mai stiam ce sa fac, incerc s-o dezbrac, ea se tot zbatea si-i vad mana stanga intr-o pozitie total nefireasca. Mihai era si el cu ochii cat cepele la mana ei..Ma rog, era sucita din umar, cot..aiurea rau..O misc sa vad daca o doare..incepe sa rada si iar sa se agite..deci e ok

Mergem la baie, iar se zbatea sa prinda animalutele alea, sotz o tinea, eu incercam s-o spal...ne-am incurcat in maini pana i-am turnat o gramada de apa exact pe fatza de nu mai stia ce-i cu ea..A inceput sa tuseasca, sa planga..si-a revenit repejor

Si ne-am dus la somn..adica la somnul ei..Imi scot eu biberonul afara sa ma pregatesc s-o alaptez si ma apuca frate cu unghiile exact de mamelon de am ramas fara aer. Asa, drept razbunare!

Acum doarme, sper ca nimic sa nu se mai intample!

Si incerc sa recuperez ce s-a mai scris azi cu o tava de cioco a la Croco in fata!



If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Am trimis mesajul de 2 ori..l-a sters ca nu merita sa ocupe spatiu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

moni_iulia Nu stiu de ce zici tu ca sunt jucarii de fete si jucarii de baieti ca eu ma uit la Andra si se joaca f frumos si cu masinute dar si cu papusi. Primul cadou care l-a primit a fost un trenulet cu sine...O fi de baieti??? Noi si-acum ne jucam cu el. Bine, cu Andra numai fotbal n-am facut ca nu ma pricep, in rest...sa fie de toate.
Roata asta care o avem noi e super si pentru baieti numai ca trebuie sa ai rabdare si sa nu-ti fie sila sa te mocirlesti pana la coate. Daca suporti pe fata masca de argila, sigur o sa va placa. Ei, eu nu suport...

Eu am un pitic cu "de fete" si "de baieti", va rog sa ma scuzati,. Fac cu capu' cand intru undeva si vreau sa ma uit la ceva de bebelusi si alea ma intampina cu prima intrebare idioata: pentru fetita sau pentru baiat???
Ma crispez toata, mi se urca sangele la cap, mai am putin si explodez. Asa ca de cele mai multe ori trantesc niste raspunsuri de ma doare pe mine mintea
Il imbrac pe radu in toate culorile posibile si imposibile, inclusiv cu roz si mov si nici pe Andra n-am menajat-o si i-am luat hainute cat mai colorate chiar daca erau albastre, blreu sau verzi sau mai stiu eu ce standard de baieti...


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




Nici eu nu sunt pro departajare pe sexe(eu o sa incerc sa-l invat sa si coasa ) doar ca jocul mi se pare cam migalos si nu stiu daca baietii ar aprecia asta.

Ma tin de mult sa va intreb cum arata kk la bebeii vostri ca la noi are pe langa brobonitele de branzica si niste firicele mai inchise la culoare da' nu mi-am pus niciodata problema sa fie ceva(nu-s rosii sau negre cum stiu eu ca ar arata sangele sunt... caramizii) ca eu iau elevit si asta inseamna fier in plus.

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

CUm n-ai gasit fomeie haine rosii la copchil?? Io am luat body-uri de la Z rosii, pantaloni rosii din Auchan, mai am ceva rosu da nu-mi amintesc acum.
V-am mai spus ca si io-s fan toate culorile la copil indiferent de sex. SI eu il imbrac in toate culorile. DA, nu-i pun bluze cu floricele si printese dar body roz cu tweety da

CRis, m-am mai uitat o data la pozele cu EMma pentru ca mi-ai atras tu atentia ieri la trasaturi. Nu mai spun cat e de frumoasa si cat ma bucura alegerea facuta . Dar ma uitam ca asa e cum spui si tu, si ea are ochisorii migdalati, desi putin mai mari decat ai lui Zgatix, si fruntea ei e bombata si nasul carn. EU nu cred ca au niciunul nimic. Doamne ce peditarii ne gasim si noi, uff..

adinus M-am uitat si eu la palmele lui si evident ca are mai multe linii si nu una singura. Pup fata frumoasa.

Eu ori sunt ori nu stiu ce am da io n-am vazut poze cu Anna cu palarie si nici de la intalneala fetelor de COnstanta

Uka, imi pare rau pentru sperietura. Bine ca e fata ok (emoticon care-si sterge naduful)Aaaa, si io o votez pe soacra-naftalina soacra odiseei

Si apropos derasucit si cazut. Cat mi-am dorit eu, si defapt toate, sa se intaorca copilasii, dar eu acum realizez defapt ce inseamna asta. Inseamna ca din acel moment bye bye liniste pt noi si lasat nesupravegheati

In plus, am facut si eu un sondaj pe la fetele de la odiseea mea cu Andrei referitor la stat in fund si intors de pe o parte pe alta. 90% din bobocei au stat in fund pt prima data dupa 7 luni iar de rostogolit au fost destul de multi care au facut treaba asta prima data si la 9- 11 luni. Asa ca.... no more worries

Tre sa descarc niste poze sa vedeti ce am primit eu azi si ce m-a certat dragos pe mine ieri ca dau crezre tuturor nebunilor care vorbesc prostii despre el Dar asta abia maine...

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput