Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 84

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Fraguta dar ce zi ati avut!!Nici nu stiu daca så rad sau så plang..Bine de ras la faza cu rochia plina de surprize si de plans la faza cu zgariatul Natalixului..Imi e tare greu så imi imaginez ce fel de ceas avea så o zgarie asa dar banuiesc ca se mai intampla si accidente din astea..Despre DA, si mie mi-a dat crema cu cortizon så o dau in caz de se fac urate si rosii si da semne ca o deranjeazå..altfel nu..Au si ei dreptate ca multii copii o au , vezi tu ca mai toti dovleceii au in mai mica sau mare masura si asta datorita ffrigului, aerului uscat si altele ( balute, apa )

Pupåm fata poate da si ea o bucata de cioco

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

ELLENUTA ce ieftina e femeia ta,pai eu dadeam cand mai chemam pe cineva cate 50 ron pe maxim 4-5 ore
BIAZ ce frumos i-ai scris AIDEI
AIDA pt mine esti o campioana ca ai reusit sa dai atatea kg jos,nu mai fi suparici ca o sa le dai pe toate care le vrei jos
LUHTIEN sper ca s-au rezolvat si la voi problemele cu kk
HEPILICA ce draguta ai fost ca te-ai oferit sa duci papica la bebici Techilei.Ce mai face Maya?
UVE_GOT_MAIL ce scumpica e fetita ta cum rade in hohote,parca il vedeam pe Irinel.
TECHILA cred ca la stilul tau de a povesti va fi cea mai frumoasa si amuzanta poveste,hai fa-ne o surpriza intr-o zi
Poate par o idioata dar care e faza cu pliurile asimetrice?sau mai exact unde trebuie sa ma uit?
RALU0308 si eu i-am dat fier la pitic si exacy ca si tine ma intreb daca am facut bine sau nu,sper ca da
Aaa deci Techila a scris deja povestea si nu a zis nimeni nimic,ma bag la citit dupa ce termin de recuperat
DANA si pe a ta o am deschisa de cand ai postat-o dar nu am apucat sa o citesc decat jumate
NELA e o scumpica Anuta cum radea ea cu tine
RALUK m-ai speriat cu fierul,clar nu o sa-i mai dau pana nu imi spune de ce are nevoie
AIDA ce frumos e Erikutu,i-am vazut si dintisori si cum papa el repede repede
Gata am terminat,pot spune ca sunt la zi,dar am o restanta inainte pe la 73-73 cred

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Dau Iuliko, cum sa nu! Asa sarbatoresc eu ca am mai slabit un pic!

Deci, ciocolata de casa pentru toata lumea!!!!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

CUm n-ai gasit fomeie haine rosii la copchil?? Io am luat body-uri de la Z rosii, pantaloni rosii din Auchan, mai am ceva rosu da nu-mi amintesc acum.
V-am mai spus ca si io-s fan toate culorile la copil indiferent de sex. SI eu il imbrac in toate culorile. DA, nu-i pun bluze cu floricele si printese dar body roz cu tweety da


Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei


n-am gasit bre, daca-ti zic ca n-am gasit...la Z nu vazui (desi recunosc ca in ultimul timp nu prea am mai ajuns pe acolo din motive de izolare in camp), la osan nu erau, am luat niste pantalonei galbui si unii verzulii (uratei de altfel, dar macar colorati), am fost chiar si la mothercare, nu ca sa cumpar (lipsa de fonduri), dar macar sa le vad sa-mi clatesc ochii, dar nu am vazut nici acolo.
dar las ca vine el concediul si o sa umble mama lor in toate magazinele ca sa cumpere haine fromos colorate de vara

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Fragutza, ce-ati avut domle cu fata azi ? Pupam pe NAtix sa treaca supararea

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



anomis, santorini

liliaco pai ce crezi ca am facut azi .. cu eva taras dupa mine, am fost sa iau si palarie roz .. nu-ti spun ce ravagii a facut eva in magazin .. s-a descaltat sa probeze niste tenisi, nu mai vroia s-o incalt .. prapad! sta super bine viteazul tau! daca ii merge ok cu tzitzi, de ce sa te complici cu diversificarea?

moni am vazut bubita, nu stiu ce sa spun .. probabil e o reactie la vaccin. ce frumos se intinde puiul dupa jucarele.

adinus ce fetita mare ai tu acolo .. sta in popo si vorbeste la telefon deja .. e o frumoasa! ce haioasa e cum sare in jumperoo ..

uka, santo ce bine ca v-ati plimbat impreuna azi! e asa bine sa ai cu cine palavragi!


iulika

fragutza ce aventuri ati avut azi! crestinare frumoasa si printesa cuminte! oricum, felicitari pentru kg date jos!

pupici si noapte buna!


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

Liliac ce fel de umidificator ai luat? Sa nu pui apa de la robinet, incearca cu apa distilata, eu am un umidificator la care scria in manual ca se poate pune si apa de la robinet dar mi s-a umplut mobila de un praf albicios probabil de la calcar.Apa lor o fi mai buna.De la apa distilata nu se mai intampla nimic.


Adriana mami fericita de Andreas(28.07.2006) si Nicholas(02.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Elle, nu-i botezul ei! Este al fetitei ce s-a nascut la botezul Nataliei! Adica nu s-a nascut chiar la restaurant, da acolo i s-a rupt apa!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Fraguta, o iei pe urmele Techilei ca ai povestit asa de frumos ziua voastra de azi de nu stiam daca sa plang sau sa rad.
Bine ca s-a terminat si se odihneste Natalixu' ca tare a mai tras cu voi astazi. Felicitari de kilele date jos.

si multam de cioco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

fraguto, sa ai grija sa nu intre luna neagra in zodia ta...ca cine stie cand pleaca. la mine a venit de vreo saptaman si nu da semne ca ar vrea sa plece. tot asa a debutat...cu o zi de tot kk. hai te pup. culca-te repede ca sa nu se mai intample nimic.

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput