Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 82

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

STati putin sa va explicitez . Doctora nu a zis ca are. A zis ca ea crede ca din cauza asta m-a trimis cealalta la neuro. MArog... a zis ca are niste semne dpdv fizic dar ca totusi aia sunt mai putin dezvoltati. DIn ce am citit eu pe net ulterior se pare ca acesti copii sunt subdezvoltati fizic, adica mici si slabi pt ca au probleme cu mancatul (mananca cu dificultate din cauza ca cerul gurii e mai aplatizat), au capul mic ceea ce la noi nuuuu e cazul, fruntea bombata, da o avem si noi , adica zgatix. In fine.. maine merg la IOMC ca si-a luat injineru liber dupa doispe. Sper sa ne linistim. AM asa un scenariu in cap cum ca ma vor da aia afara de pe acolo ca de ce le consum fondurile aiurea

MArog, as avea mai multe sa spun dar nu prea am o ordine in idei in momentul asta. E greu, simt ca tot universul s-a razvratit impotriva mea si cred ca o voi lua cat de curand pe aratura

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei


Pai daca pana si medicul ti-a spus ca nu e cazul lui Dragos, chiar nu ai de ce sa-ti faci ganduri negre.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

NU a zis ca nu e cazul. MI-a dat trimitere ca sa ne asiguram pt ca are aceste semne fizice. AM zis doar ca nu a pus diagnostic ci m-a trimis sa vad daca e sau nu... stiu ca nu sunt prea coerenta...

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Monica.Imediat ce ai postat am cautat info despre SD ca nu stiam cu ce se manaca si am gasit aceleasi caracteristici pe care le-ai gasit si tu(n-am avut timp sa mai si scriu pe motiv de pici marait) si nu cred ca e cazul sa te bagi cu capul la fund.Alunga piticii facand analizele de riguare ca altfel clar o iei pe aratura.
Lui Tudor i s-a inrosit vaccinul ati mai patit asa ceva?In rest e ok rade cu o gura pana la urechi ,n-a facut febra dar, i-am pus acum o ora un supozitor ca daca ar fi patit ceva peste noapte(febra) m-as fi simtit vinovata ca n-am ascultat medicul.


Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Monica - imi imaginez ca esti terminata. Dar, pana nu faci toate analizele / investigatiile recomandate, sigur nu te vei linisti. Foarte bine ca ati decis sa faceti aceste investigatii si foarte bine ca le faceti cat mai repede. Pana la urma noi nu facem altceva decat sa te sustinem si incurajam pe tine. Dar toate astea nu sunt suficiente pentru ca tu sa te linistesti, stii bine. Prin urmare, du-te mami si fa toate investigatiile, pune toate intrebarile care iti trec prin cap, cere confirmari si raspunsuri la toate temerile pe care le ai. La capatul acestui demers, va trebui sa te linistesti si sa te bucuri ca ai un copil perfect.

Succes, draga mea! Sanatate multa!

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Dragele mele, e cam liniste in camera noastra virtuala si tocmai cand ma asezasem si eu pe canapea.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

eu lucrez la calculator si tot dau refreshuri la forum..ma asez si eu pe canapea cu Bia..am ceiuc si pufuleti

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

De ziua soacrei Bula se prezinta cu un pachetel intr-o mana si cu pusca in cealalalta:
-La multi ani mama soacra! ti-am adus o pereche de cercei de aur!
-Multumesc frumos Bula! da' cu pusca ce faci?
-Pai..gauri in urechi n-ai nevoie?!!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

eu lucrez la calculator si tot dau refreshuri la forum..ma asez si eu pe canapea cu Bia..am ceiuc si pufuleti

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi


Mai bine imi spuneti mie dk e de rau ca s-a inrosit vaccinul.


Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

De ziua soacrei Bula se prezinta cu un pachetel intr-o mana si cu pusca in cealalalta:
-La multi ani mama soacra! ti-am adus o pereche de cercei de aur!
-Multumesc frumos Bula! da' cu pusca ce faci?
-Pai..gauri in urechi n-ai nevoie?!!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui luhtien


toata lumea diversifica de zor
io nu prea....
si al meu pare sa fie cel mai amarastean dintre toti...
40 cm perimetru toracal. 42 cm perimetru cranian
6.840 kg si 68 cm...
pai al meu pare matz pe langa ai vostri

azi m-am hotarat sa ii dau niste banana, dupa ce acum 30 de minute mi-a pus creierul pe moatze urland la linguritza cu orez.
cred ca a ramas cu sechele de ieri de cand i-am dat morcovul, ca nu prea s-a aratat incantat.

offfff...

====================
Nimeni nu te-a intrebat daca vrei sa te nasti.
Despre plecarea ta, tot altii vor decide.
Insa timpul dintre este in mainile tale. Nu-l irosi!

Bogdan Teodor Constantin - comoara noastra

http://bisisica.blogspot.com/
Mai multe poze pe blog! Va astept cu drag!


hei, nu plange
Uite vezi de'aia nu prea imi place mie sa pun poze...pt comparatii....
Si dupa filmulet mi-a parut rau ca l-am pus dar nu mai puteam de mandrie si probabil ca de aceea am facut-o.
Incearca sa privesti cu alti ochi ceilalti copilasi ...si daca e slabut al tau ce ? E cel mai frumos si cel mai destept oricum.

Sfatul meu (cu toate ca uras sa fiu sfatoasa) e sa te bagi la fructe ca nu cred ca se va mai stramba piciul la ele. Sunt dulci, bune, pline de vitamine si fibre. Vezi cum merge si ai tu timp si de patrunjel....
De parca tie iti place fiertura aia...in comparatie cu niste merosr sau o banana

Te pup si astept mesajul in care Bogdan este erou si cel mai dragut si istet copil



Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Ce mi-a placut raspunsul tau Luto
Pupici si lui Gogho, e de nota 10 pustiulica.

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput