Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 82

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mai Monica mami, unde le gasesti, doamne iarta-ma ca spun vreo tampenie si ma dau astia afara de pe forum....cum mama naibii SD, auzi tine limba afara, nu ca imi crapa capu'.....ia cauta tu mami poze pe net cu SD si ai sa iti dai singura seama ca nu are cum sa fie asa ceva. Ce ghinion fantastic ai, zau asa. Te rog din suflet sa stai linistita ca SD se vede clar de la nastere si te mai rog sa faci toate teste ca sa fii linistita...tin pumnii sa ai taria sa treci peste, ca Dragoselul nu are nimic. Te pup mult de tot!


Am si uitat ce am mai vrut sa zic, atat de socata sunt.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

phoai ca si la noi cu diversificarea e belea , ca Erik era mare mancacios si abia astepta sa ii dau papi si de 3 zile imi refuza , nu inteleg ce nu ii place ca e aceeasi mancare care i-o faceam , dar cred totusi ca din cauza gingiilor ca unul din cei 4 dinti de sus se vede deja prin gingie ... of mititelu

alexule trimite si mie PM te rog ( ca sa nu trec peste mesaj) dieta aia a ta minune in care slabesti 6 kg / 2 saptamani

Va si fug ca dispera deja ... am filmat azi cum se intoarce pe burta puturosu meu mic



Aida ...
povestea nasterii
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Cam greu sa iti dau PM insa promit sa scanez hartiile si sa ti le trimit pe mail....e o cura renumita in Bucuresti, de la un cabinet de fitze si coasta cateva zeci de milioane, eu am facut rost de ea si sa stii ca funtioneaza....e mai restrictiva da' merge. Promit sa ma misc cu talent.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Buna seara fetele,imi cer scuze ca nu scriu mai mult caci nu am recuprat nimic dar am vazut statusul Monicai dupa mess si am banuit ca a mai patit ceva,am intrat repede sa caut mesaul ei.
MONICA mami cred ca tie ti-a fost dat sa intalnesti cei mai nebuni dr.Auzi are SD ca sta cu limba afara,pai asta face si Irinel de vreo 3 zile ca doar a descoperit-o si ii place sa o scoata si sa scuipe.Eu zic sa te uiti bine la copilul tau si sa iti bagi in cap ca e un copil normal care face majoritatea lucrurilor care le fac bebelusi din odisee si poate chiar mai mult decat alti.Daca tu crezi ca are rost sa ii faci analize dute si fa-le dar lasa pitici aia sa se mai odihneasca ca nu are nimic copilul tau.E un frumos,un grasun si un copil normal.Hai capul sus si fi barbata
Eu nu prea mai am timp sA stau pe forum caci daca mama e bolnava stau eu cu atul.Azi l-am lasat cu tata caci a venit tacso si s-a oferit sa-i cmpere scaun de mancat si am umblat dupa scaun plus ca i-am mai luat o groaza de lapte,pampersi si ceai.Nu stiu ce-a patit dar am "profitat" si eu de buna starea lui.Va pup si sper ca sunteti toate bune

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tulibu

Bebeloiu meu, are 5 luni, dar nu se intoarce pe nici o parte, la 4 luni se ridica in maini, acum nu se mai ridica,sta pe burta cu mainile pe langa corp si ridica capul atat cat se poate. Daca ii duc mainile in fata dupa 5 sec nu le mai ridica. Tot la 4 luni gangurea, acum numai tipa si face ca o masina adica se screme si dupa aia scoate un sunet de zici ca ii scartaie rotile. Face progrese, si dupa o perioada uita ce invatase, asa e si la voi?

Ioana
mami fericita de Vladimir Ioan (14.09.2009)
Vladimir Ioan


hihihi, zici ca povestesti de a mea.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamar78

Salutare!
Eu va tot caut ca proasta pe la odisee si nu am stut de ce se vede doar cap 79 acolo.
Se pare ca david al meu a fost darnic cu fratiorul ca de aseara a inceput si el sa stranute si sa-i fie infundat nasul asa ca astazi m-am prezentat cu amandoi la dr homeopat.
Mi-a spus dr ca puteam rezolva si problema cu canalul nazolacrimal infundat cu medicatie homeopata.
Monica, dar unde ii gasesti tu pe dr astia? De tine nu a spus ca ai si tu SD ca doar ochii lui Dragoselul sunt de la tine?
si ma duc la recuperat.


mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Din suflet te rog, daca ai ceva tratament ptr canal sa imi spui si mie, pls!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Raluk uite aici se vede ceva mai bine, insa voi face o poza mai elocventa...asa sta tot timpul....ma dispera....am facut deja programare ptr sapt viitoare la ortoped, sa dea DD sa imi spuna ca sunt nebuna, ca imi asum titulatura fara regrete.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Alex, te rog eu frumos frumos (emoticon care da des din gene ) ,imi trimiti si mie pe mail dieta?

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"You are worried about seeing him spend his early years in doing nothing. What! Is it nothing to be happy? Nothing to skip, play, and run around all day long? Never in his life will he be so busy again." Jean-Jacques Rousseau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Alex, te rog eu frumos frumos (emoticon care da des din gene ) ,imi trimiti si mie pe mail dieta?

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"You are worried about seeing him spend his early years in doing nothing. What! Is it nothing to be happy? Nothing to skip, play, and run around all day long? Never in his life will he be so busy again." Jean-Jacques Rousseau


Cu cel mai mare drag insa trebuie putintica rabdare ca nu am foile acasa si nu am ce scana.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Raluk uite aici se vede ceva mai bine, insa voi face o poza mai elocventa...asa sta tot timpul....ma dispera....am facut deja programare ptr sapt viitoare la ortoped, sa dea DD sa imi spuna ca sunt nebuna, ca imi asum titulatura fara regrete.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



Vrei sa zici ca e o problema ca sta cu talpita dreapta putin mai spre interior? Ca am aruncat o privire instinctiv spre nazdravanul meu care se joaca pe pat langa mine si sta in mod natural cu picioarele spre interior. Odata pentru ca asa s-a obisnuit in burtica, a doua oara pentru ca il incomodeaza suncile de pe coapse si a treia oara pentru ca are o mosoanca de pampers intre picioare. Spune tu daca ai putea sa stai cu picioarele drepte daca ai purta asa ceva.
Eu zic sa nu te ingrijorezi ca atunci cand va merge in picioare si va scapa de pampers va dezvolta niste picioare zvelte si frumoase cum ii sta bine unei domnisoare. Pupam Alessiuta cu ochi de albastrea.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

STati putin sa va explicitez . Doctora nu a zis ca are. A zis ca ea crede ca din cauza asta m-a trimis cealalta la neuro. MArog... a zis ca are niste semne dpdv fizic dar ca totusi aia sunt mai putin dezvoltati. DIn ce am citit eu pe net ulterior se pare ca acesti copii sunt subdezvoltati fizic, adica mici si slabi pt ca au probleme cu mancatul (mananca cu dificultate din cauza ca cerul gurii e mai aplatizat), au capul mic ceea ce la noi nuuuu e cazul, fruntea bombata, da o avem si noi , adica zgatix. In fine.. maine merg la IOMC ca si-a luat injineru liber dupa doispe. Sper sa ne linistim. AM asa un scenariu in cap cum ca ma vor da aia afara de pe acolo ca de ce le consum fondurile aiurea

MArog, as avea mai multe sa spun dar nu prea am o ordine in idei in momentul asta. E greu, simt ca tot universul s-a razvratit impotriva mea si cred ca o voi lua cat de curand pe aratura

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput