Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 82

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

revin, monica, schimba si pediatru, cand vei avea analizele care vor contrazice spusele ei nu cred ca vei mai avea incredere in ea, si daca nu ai incredere cum ii vei putea urma sfaturile viitoare fara sa ai nici un dubiu, eu in locul tau m-as gandi tot timpul ca poate nu are dreptate, si daca ii dau copilului medicamente pt ce nu are, sau nu ma comport cum trebuie cu el, din cauza sfaturilor ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

fetelor!

Monica...vai ce rau imi pare cum dai tu tot de persoane alarmiste. ca eu dr nu pot spune unui om care pune diagnostic fara teste si investigatii amanuntite. Am auzit eu de "ochiul de clinician" dar ala cred ca era al dr. iuliu hatieganu...si nu cred ca s-a mai nascut altul ca el in secolul asta. Eu zic sa te calmezi dar sa faci testele recomdantate pentru a te linisti tu!
Sper sa gasesti totusi un pediatru competent!

Biaz...bine ai revenit. Si eu ca tine...cu laptopul in brate...mai arunc un ochi pe forum...deci vin si eu pe canapea linga tine la popcorn .

Raluk...vad ca Alex e din ce in ce mai cuminte...altfel nu ai fi asa activa pr forum...un de la noi.

Vai Nela...e o scumpa Ana banana...ne-am distrat de numai cu filmuletul ei.

Mai vroiam sa spun ceva... trimit si revin.

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Techila la drumurile noastre e posibil sa ajunga mai repede in China decat la Bucuresti . Si legat de stilul tau, uite ca asa cum Vali s-a indragostit de tine tocmai pentru ca esti asa, si noi ne-am indragostit din acelasi motiv.

Iulika ai fost tare cu popcornul

Bia mi-a placut mult cum ai zis ca tragi un ochi aici!

Nela, abia am asteptat sa se trezeasca piticotul meu sa dau drumul la film cu sonor Sunteti tare dulci amandoua!

Uve al vostru l-am vazut in cealalta pauza a mea . E fenomenala Sarah si mi-a placut ca si bunica nu se mai putea abtine din ras

Dana mi-a placut tare cum i-ai raspuns la luhtien de povestile nasterii

Uve daca de la 4 luni ati inceput cu supitele, atunci ce spuneai de suculete de la ce varsta le-ati inceput?

Luhtien cum adica toata lumea diversifica de zor?

Ralu ma bucur tare tare ca s-au mai estompat bubitele!

Bia felicitari pentru vestile bune de la control! Pupam grasunelul . Sper sa pape mai normal totusi ca sa nu clachezi! Si mi-a placut cum ai explicat tu ca acum ne raportam la pui, cum ne oglindim in ochii lor . Sa stii ca si daca poate ca acum sunt cea mai putin atragatoare din ultimii ani, eu ma simt tare frumoasa, pentru ca Alex zambeste asa frumos cand ma vede! Si mai cred ca am voce foarte buna (pentru prima data, ca pana acum spargeam geamurile ) pentru ca Alex canta vesel cu mine

Revin ca face galagie (fara mine...)


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

phoai ca si la noi cu diversificarea e belea , ca Erik era mare mancacios si abia astepta sa ii dau papi si de 3 zile imi refuza , nu inteleg ce nu ii place ca e aceeasi mancare care i-o faceam , dar cred totusi ca din cauza gingiilor ca unul din cei 4 dinti de sus se vede deja prin gingie ... of mititelu

alexule trimite si mie PM te rog ( ca sa nu trec peste mesaj) dieta aia a ta minune in care slabesti 6 kg / 2 saptamani

Va si fug ca dispera deja ... am filmat azi cum se intoarce pe burta puturosu meu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

eu, cu rasul meu am picat cam aiurea
Monica nu mai stiu ce sa zic....am vazut mai multi copilasi cu SD (si cu toate acestea, nu-mi atribui titulatura de experta)..m-am uitat de multe ori la pozele cu Dragos..niciodata, dar niciodata nu mi-a trecut prin cap ca "bai, uite, ar aduce putin cu un astfel de copil"..

imi pare rau pentru sufletelul tau atat de incercat si ma rog sa gasesti un OM care sa te linisteasca si sa-ti spuna "mergi acasa si iubeste-l ca pe un copil perfect ce este"

te imbratisez

revin mai tarziu..

referitor la limbuta..cum o tine afara? tot timpul? sau o scoate asa, din cand in cand..cum se intampla de altfel la toti copilasii carora le ies dintisorii;

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

Bebeloiu meu, are 5 luni, dar nu se intoarce pe nici o parte, la 4 luni se ridica in maini, acum nu se mai ridica,sta pe burta cu mainile pe langa corp si ridica capul atat cat se poate. Daca ii duc mainile in fata dupa 5 sec nu le mai ridica. Tot la 4 luni gangurea, acum numai tipa si face ca o masina adica se screme si dupa aia scoate un sunet de zici ca ii scartaie rotile. Face progrese, si dupa o perioada uita ce invatase, asa e si la voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Selen multumesc de info!

Iulika super tare ideea cu congelatul! E muuult mai la indemana in felul asta! Imi vine sa te tzuc!

Monica sunt alaturi de tine, imi imaginez cat de greu e sa auzi asa ceva. Fa analizele de rigoare si o sa vezi ca nu e vorba de asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!
Eu va tot caut ca proasta pe la odisee si nu am stut de ce se vede doar cap 79 acolo.
Se pare ca david al meu a fost darnic cu fratiorul ca de aseara a inceput si el sa stranute si sa-i fie infundat nasul asa ca astazi m-am prezentat cu amandoi la dr homeopat.
Mi-a spus dr ca puteam rezolva si problema cu canalul nazolacrimal infundat cu medicatie homeopata.
Monica, dar unde ii gasesti tu pe dr astia? De tine nu a spus ca ai si tu SD ca doar ochii lui Dragoselul sunt de la tine?
si ma duc la recuperat.


mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Monica stateam si ma mai gandeam acum..ca medicii astia ii tot dau inainte cu mersul la neurolog..dau in scris ca neurologul nu iti diagnosticheaza SD! unul din semnele de SD este tonusul muscular mai scazut, copilul este mai flasc..asa este Dragos? eventual pentru asta trebuie consultat un neurolog! dar, dg de SD este in primul rand clinc si apoi se confirma prin analiza genetica (cariotipare se numeste..ii ia proba de sange si ii numara cromozomii..la SD sunt cu unul in plus);

cum a crescut Dragos in lungime? poate ai mai zis dar eu nu am retinut..stiu ca cu greutatea este bine!

te mai pup o data..tare, tare!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Monica, am mai povestit eu, exact asa am patit si eu cu o "pediatra" din asta priceputa la datul cu parerea . Cum a vazut-o pe Emma, primul lucru m-a intrebat daca are Sindrom Down, ca cica are ochii oblici!!! Mai, astea sunt duse cu pluta rau de tot!!!!!!!!!!! Pai daca copilasii nostri au Sindrom Down, clar ca si eu si cu tine avem, ca si noi avem ochii tot oblici (si frumosi ). Si nasul carn are si a mea si mai nou tot cu limba pe afara sta. Of, of, of, ce o fi in sufletelul tau, imi pare nespus de rau ca ai dat peste asemenea specimene.


Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput