Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 82

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mkunigunda

Ioanna, da-ne si noua formula, sunt curioasa ce le-a mai bubuit capul..



nu am luat decizia inca. incerc sa ajung sa o iau ca si eu sunt curioasa



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

Of Monica, stresul mare pe capul tau, pacat ca nu ai o pediatra buna buna care sa nu se arunce asa cu diagnosticele!
Eu cunosc o fetita, are ochi migdalati, nasucul cat o ciresica, dolofanica(se misca mai greu) dar e absolut sanatoasa si fericita la cei 3 anisori ai sai.
Sper sa iti dea un doctor cat mai repede OK ul si sa te linistesti.

Adriana mami fericita de Andreas(28.07.2006) si Nicholas(02.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

fetelor care mi-ati raspuns legat de FE multumesc tare

raluk si eu stiam acelasi lucru. asta cu Fe e cu dus-ntors. EVIDENT ca nu i-a facut nici o analiza, nimic. nici macar nu e palid copilu'. de aia nici nu i-am luat de la farmacie. am mai cautat eu in stanga sin-n dreapta si nu m-a multumit ceea ce am gasit. acuma sincer nu stiu de ce am cautat pe net cand trebuia sa te intreb. ai devenit o enciclopedie umblatoare



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Moni cat imi pare de rau ca astia se joaca cu sufletul tau! Nu sunt oameni! Eu sa fiu doctorita, si daca as vedea clar simptome as face intai toate investigatiile si abia apoi as spune cuvintele astea care cred ca ar face sa incremeneasca orice inima de mama! Of of of, iti tin pumnii si ma rog pentru tine sa gasesti un medic bun ca sa te linistesti! Eu stiu ca Dragos nu are nimic, dar stiu si ca tu acum te vei linisti doar dupa investigatii amanuntite. Sper sa le faci repede ca sa poti sa fii om normal. Nu meriti atata stres si atata suparare

Si multumim ca ne-ai zis de avocado ca are potential alergen, eu recunosc ca ma gandeam la el sa-l introduc bebeului la vremea cand trebuie grasimi, sa alternez cu uleiul de masline.


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

fetelor care mi-ati raspuns legat de FE multumesc tare

raluk si eu stiam acelasi lucru. asta cu Fe e cu dus-ntors. EVIDENT ca nu i-a facut nici o analiza, nimic. nici macar nu e palid copilu'. de aia nici nu i-am luat de la farmacie. am mai cautat eu in stanga sin-n dreapta si nu m-a multumit ceea ce am gasit. acuma sincer nu stiu de ce am cautat pe net cand trebuia sa te intreb. ai devenit o enciclopedie umblatoare



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre


doar cu problemele de care m-am lovit
Ei, ar fi culmea sa ma intrebi pe mine. Oricare dintre noi ne simtim mai bine daca auzim mai multe pareri si daca cercetam noi in amanunt.




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Fetele, je este mediu.... stiam ce va sa zica Dana si am raspuns inainte de a zice





_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...




Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Monica,am ramas masca la mesajul tau....Dumnezeule mare,eu nu inteleg cum a putut macar gandi asa ceva,daramite sa-ti mai spuna in primul rand,ca medic,atunci cand dai un diagnostic esti sigur pe ce spui si te bazezi pe niste lucruri....ce a zis ea e ca si cum daca un bebe stranuta,clar e racitsi tre' indopat cu medicamente....beyyy,lume, un copil cu SD nu are doar ochii mai diferiti sau nasu' mai nu stiu cum...are multe alte "minusuri" care il deosebesc de un copil normal. Nu vreau sa par dura, si ei sunt tot copii,dar un copil cu SD nu reuseste ,mai ales cand e la inceput de drum,in primele luni de viata,sa faca ce face un copil normal...

Imi pare atat de rau pentru starea pe care ti-a creat-o...incerc numai sa-mi imaginez ce e in sufletul tau si imi dau instant lacrimile in ochi
Ma bucur ca ginecoloaga ta e alaturi de tine si te va ajuta cu analizele....mi-ar fi placut o imagine in care te prezinti tu cu DRagoselu' pe-un sold si cu analizele (bune,nici sa nu crezi ca vor fi altfel) intr-o mana si le fluturi pe sub nasul "doctorilor" care te-au facut sa suferi atat

Te imbratisez si te pup tare tare

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"You are worried about seeing him spend his early years in doing nothing. What! Is it nothing to be happy? Nothing to skip, play, and run around all day long? Never in his life will he be so busy again." Jean-Jacques Rousseau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

monica...te pup mult si stiu ca nu iti linisteste nimeni si nimic sufletul acum...dar incearca sa te calmezi. informeaza-te despre SD ca sa te calmezi. cand am facut morfofetala mi-a zis de un pui ca are un fel de calcicul la inima...ceea ce ar fi simptom de DS. am venit cu sufletul la gura acasa si am cautat...informatii. si am gasit printre altele ca u copil cu SD se cunoaste inca de la nastere...ca se observa din prima clipa ca este cu SD. la tine...chiar nu e cazul si nu ai nascut pe margine garlei singura, ai fost inconjurata de medici competenti...asa stiu eu de polizu.

asa ca...mai bine te duci sa ii faca aia teste ca sa te calmezi si ai incredere ca totul va fi bine.

iar te pup

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Monica mi-a cazut fata cand am citit mesajul tau. Eu zic sa incepi cu primul pas si sa faci analizele alea. Cand vei vedea ca nu are nimik Dragoselul te vei linisti si te vei duce peste doctorita si i le vei baga sub nas ca sa-i demonstrezi ca nu are dreptate. Eu te imbratisez tare si iti doresc sa ai multa putere!!



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Monica, Monica påi tu ai mare ghinion la medici så stii..Nu as putea så spun ca eu nu m-as fi panicat la auzul diagnostiului ,dar cred ca in urmåtorul moment as repetat de 10 ori daca e sigura de ce spune si pe ce se bazeaza cand spune asta..Nu pot nici så iti spun så stai linitita pt ca stiu ca e greu , dar asa cum spun si fetele niste investigatii amanuntite te va face så te linistesti.Te imbratisez cu drag!

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput