Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 82

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

kemsy mami nu e valabil pt toti copii..unii se pot trezi si mai des, unii deloc si dorm bine mersi sau unii care au perioade, cum e si Brucu meu.Hai nu te speria asa....Va fi cum va fi, va trece ,sånåtos så fie.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå




Eheee, semne bune anul are!!!

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

mey, cand am citit povestea prichindutei atat de frumos spusa mi s-a facut asa...ca o mare rusine ca eu nu-s in stare sa povestesc mai ca lumea cel mai frumos moment din viata mea. acuma...io stiu ca o sa ziceti ca-s tembela (nu cu cevantul asta) si stiu si eu ca suntem toate diferite si cu stiluri diferite...dar al meu parca e prea din topor asa...

cat despre faza cu mesajul nelei zisa si mediuma...cred ca e din cauza ca ajunge mai repede mesajul de la cluj pana la china decat de cluj pana la bucuresti...presuspunand ca desprecopii e bucurestean

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia


Techila, si eu am momente in care ma simt mai degraba un dulau de stana decat o pisicuta cu fundita rosie la gat. Uneori e dificil si mi-as dori sa fiu o duoamna cum zici tu, o lady cu stil si zambet fermecator, dar... cred ca Dumnezeu ne-a dat fiecareia ceea ce stia ca avem nevoie ca sa facem fata vietii noastre. Stilul tau e foarte frumos si savuros asa cum e. Daca as fi sa aleg dintr-o mie de variante cum mi-as dori sa fie o Techila pe forum, tot pe tine te-as alege.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

biaz poc!poc! Nu, nu te impusc ci am adus popcornul.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Fetelor, imi cer scuze, n-am citit nimic din urma. SUnt de-a dreptul socata, siderata si alte cele. EU o dau din put in lac, din lac in DUnare, din DUnare in mare si de acolo in ocean.
AM fost sa vad alta pediatra. Tipa foarte draguta, a stat de vorba, mi-a explicat ce si cum etc... daaaaar.... ce credeti ca mi-a spus?? CA ea crede ca pediatra m-a trimis la neuro ca bebe e posibil sa aiba sindrom down (emoticon din ala cu lupu caruia ii cade gura si limba pe jos 50 de metri)
DEci am intepenit, s-a invartit incaperea cu mine. NU stiu cum de nu am bufnit in plans. Deci eu nu pot sa cred asa ceva. Imi vine sa ma dau cu .
Mi-a dat trimitere la IOMC sa facem analize sa vedem. NU mi-a zis ca are ci ca din cauza ca are ochii migdalati, nasul carn si tine limba pe afara care sunt indicii de Down.
Cu statul in fund sa nu ma panichez pt ca e grasan si nici nu a fost stimulat cum trebuie, pana la 6 luni nici nu trebuie sa stea, adica nu e nimic grav ca nu sta, mai ales la cele 9 kile ale lui. In schimb a zis ca mai mult ca sigur in 2-3 saptamani copilul va merge de-a busilea, o luase deja pe acolo. CU dermatita sa nu ma sperii ca nu e grava, bubitele o alergie de la avocado (i-am spus tot ce mananca bebe), respiratia de la polipi, din cauza asta si sforaie. Deci tipa se vedea clar ca stie, si mi-a explicat calumea tot. Dar totusi mi-a dat cu tifla-n cap
Am sunat-o pe ginecoloaga mea care are consultatii si la IOMC sa o intreb ce si cum pe acolo. Ea cand a auzit a zis ca nici s anu ma gandesc, ea nu crede. Ca daca era ceva vedeau in POilzu mai mult ca sigur la cate investigatii i-au facut. IAr faptul ca nu sta in maini mi-a zis ca e posibil sa fie ceva metabolic, legat de ficatul meu care are lipsa o enzima, sa fi mostenit si asta da exact simptomele pe care le are el. MI-a trimis documentatie si tot ce trebuie. A zis ca ma ajuta ea sa-i fac teste si tot ce trebuie. S_a uitata si la pozele cu Zgatix si mi-a zis sa nici nu ma gandesc ca are down ca din punctul ei de vedere nu are niciun semn, iar ochii ii are asa de la mine clar. DAr oricum, pt linistea mea sa ma duc sa-i fac analizele, apoi m aajuta ea la cele pt LCAHD (lipsa de enzima)

DEci eu sunt daramata psihic si fizic, simt c atoata lumea mea se prabusseste incet incet. Nu pot sa cred ce mi se intampla. Am ajuns sa cred ca cineva m-a blestemat tare tare. Nu se poate asa ceva. Eu nu imi amintesc sa fi facut vreun rau din ala rau de tot cuiva. EU nu pot sa omor o musca... pe cuvantul meu

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

techila, scriu aici ca nu mi-a mai mers pagina cu povestea.
Ai un stil foarte...sugubat de a scrie
Ce pacat ca ti-au pus boneta in cap, si ti-au stricat look-ul
Felicitari si multa sanatate celor doo putze


Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Moni, sunt socata!

Buna seara, adica!

Cum sa aiba Zgatix SD? Ochi migdalati avem si noi, carni suntem....(hehe, cat de carni) si limba o tinem pe afara cand se incarca sau cand ne alintam. Si nu avem SD ca doar de-aia am si facut amnio la vremea respectiva. Bai, ce doctori...Ma duc sa beau apa ca m-am enervat. Plus, de asta, ar fi fost mult mai inapoiat cu multe, de abia si-ar fi tinut capul cum trebuie la varsta lui.

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Monica, eu zic sa o iei incetul. Parerea mea partial avizata (un curs in facultate si un caz de sindrom Down in familie) este ca Dragos e departe de asa ceva. In plus, copiii cu sindrom Down sunt sub greutate si cresc mai greu. La asta chiar nu ai cum sa nu vezi ca tu ai ditamai voinicul acasa.
Eu zic sa nu lasi toate ideile astea sa te panicheze si sa mai ceri a treia opinie. Si apoi a patra daca va fi cazul.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

biaz poc!poc! Nu, nu te impusc ci am adus popcornul.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå




Sper ca e din ala bun, ca eu nu mananc orice... (zise purcelusa in timp ce molfaia ).

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

monica, eu zic sa stai linistita, nu are nimic, s-ar fi vazut in timpul sarcinii, iar cand ai nascut, ar fi vazut neonatoloaga, mai ales la Polizu, unde e cea mai tare sectie de prematuri. eu cred ca a exagerat. trebuie sa te duci acum la IOMC ca sa te lini9stesti, ca altfel stai cu stres, dar sunt 100% sigura ca nu are nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Citat:
citat din mesajul lui selen80

deci chiar nu e cazul...sa-ti spunem ca nu ne-a placut
esti fenomenala, sa va traiasca bebe cu falci si bebe cu ochi si sa vina si o bebelina cu pasarica , cand vreti voi!
ma bucur tare ca ai redevenit activa pe forum

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta






Nu m-am putut abtine, am zis sa nu ma hlizesc asa, in vazul lumii, la povestea nesterii.


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...


iar asteptam sa apara mesajul lui Selen dupa al tau, dar acum am vazut ca era de la subiectul Techilei

Deci zici ca esti medium?...




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput