Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 82

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns techila spune:

mey, cand am citit povestea prichindutei atat de frumos spusa mi s-a facut asa...ca o mare rusine ca eu nu-s in stare sa povestesc mai ca lumea cel mai frumos moment din viata mea. acuma...io stiu ca o sa ziceti ca-s tembela (nu cu cevantul asta) si stiu si eu ca suntem toate diferite si cu stiluri diferite...dar al meu parca e prea din topor asa...

cat despre faza cu mesajul nelei zisa si mediuma...cred ca e din cauza ca ajunge mai repede mesajul de la cluj pana la china decat de cluj pana la bucuresti...presuspunand ca desprecopii e bucurestean

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Nela, fain film, a iesit la cinema?? Ana banana e o scumpa!!

Si Loris rade ceva gen: hiiii, ihiii, hiiii, nu ha,ha,ha
Ma duc la citit povestea techilei, din pacate nu ca si cristina, cu clatita langa mine, ci cu pauze de mestecat in oala de ciorba


Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Frangutza masaj am facut si noi, iar la controlul de 3 luni era chiar ok, insa acum iar e nasol, mai nou pe stangul il tine indot de la genunchi si incordat asa, adus spre interior cu totul. A vazut-o si pediatrul si neonatoloaga si au zis sa continuam cu masajul ca o sa isi revina cand incepe sa mearga, insa eu ca o mama nebuna ce sunt, ca doar v-ati invatat cu mine, vreau sa o vada ortoped bun. Dar te rog sa imi spui si mie de masaj, poate o fi alfel decat m-au invatat pe mine si nu strica.

Selen si noi am facut eco la sold, ca cica are incidenta mai mare mai ales dc tine picioarele spre interior si Stamate a spus ca e totul ok...dar ma bate gandul sa merg la Burnei, mi-ai dat o veste minunata ca este si la Euroclinic, ca mi-era groaza de Budimex, sar'mana de info. e cu programare, nu?

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



o, da, cu programare, si cam dureaza, din pacate....cred ca pe noi ne-a programat peste vreo 2 luni....dar incearca...

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Gianina, multumim frumos. Ii transmit divei reactiile pozitive ale criticilor de film maine dimineata, acum e la somnul de frumusete...

Ce mai zice Loris, ce mai face?
Ce plimbare faina ati tras, super!

Eu, desi e tarziu, nu ma culc, mi-e frica sa nu inghet pana maine dimineata!


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

kemsy mami nu e valabil pt toti copii..unii se pot trezi si mai des, unii deloc si dorm bine mersi sau unii care au perioade, cum e si Brucu meu.Hai nu te speria asa....Va fi cum va fi, va trece ,sånåtos så fie!

nela sapt trecutå i-am introdus rosie in supica..acum papam asa si såpt asta si ma gandeam urmåtorul så fie prazul...dupå ce i-am introdus rosioara parca månånca mai cu poftå asa si mie mi se pare ca incepe så aibe gust a supå adevaratå..daca mai bag si prazul cred ca fac portioare si pt mine..de fapt m-am bagat eu intr-o portie de a copilului intr-una din zile si am papat cu crutoane.

Ce razacioaså mica aveti acolo si nouå nu ne spuneti!!Dar am vazut si e de ajuns..e o scumpå mica si frumoaså

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

deci chiar nu e cazul...sa-ti spunem ca nu ne-a placut
esti fenomenala, sa va traiasca bebe cu falci si bebe cu ochi si sa vina si o bebelina cu pasarica , cand vreti voi!
ma bucur tare ca ai redevenit activa pe forum

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta






Nu m-am putut abtine, am zis sa nu ma hlizesc asa, in vazul lumii, la povestea nesterii.


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Frangutza masaj am facut si noi, iar la controlul de 3 luni era chiar ok, insa acum iar e nasol, mai nou pe stangul il tine indot de la genunchi si incordat asa, adus spre interior cu totul. A vazut-o si pediatrul si neonatoloaga si au zis sa continuam cu masajul ca o sa isi revina cand incepe sa mearga, insa eu ca o mama nebuna ce sunt, ca doar v-ati invatat cu mine, vreau sa o vada ortoped bun. Dar te rog sa imi spui si mie de masaj, poate o fi alfel decat m-au invatat pe mine si nu strica.

Selen si noi am facut eco la sold, ca cica are incidenta mai mare mai ales dc tine picioarele spre interior si Stamate a spus ca e totul ok...dar ma bate gandul sa merg la Burnei, mi-ai dat o veste minunata ca este si la Euroclinic, ca mi-era groaza de Budimex, sar'mana de info. e cu programare, nu?

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!





Burnei e si la CMU, costa vreo 4 mil consultatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Gata, ma duc la somnic ca nu mai tine!

O sa visez asaaaa, stelele astea rosii ce tocmai le-am primit, cum mai inconjoara si ma ridica in slavi!!!... sunt rasplata faptului ca sunt membru de baza al dovlecimii noastre...

Bine ca nu sunt cai... verzi pe pereti...
Mai, cred ca m-a ajuns gazul.

O dupa amiaza placuta va doresc!


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Gianina, multumim frumos. Ii transmit divei reactiile pozitive ale criticilor de film maine dimineata, acum e la somnul de frumusete...

Ce mai zice Loris, ce mai face?
Ce plimbare faina ati tras, super!

Eu, desi e tarziu, nu ma culc, mi-e frica sa nu inghet pana maine dimineata!


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...


Loris: tipa (are o placere deosebita si ma face sa mor de ras), face nani rar ziua, si cu treziri dese noaptea, sta in fundulet tinut de maini...Are un par de punk-ist, tepos si lung in crestet...e f comic.
In plus la astea, e cel mai frumos si mai destept baietel pe lumea asta (cra, cra)

Somn usor!!

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Biaz, dragua mea, uite pentru tine special, punem un film la cinemateca, cu Ana banana in rol principal.
Pelicula se intituleaza ... "Ridi, ridi"....

Vizionare placuta de pe canapeaua ta virtuala!




_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...


Asa, deci, va uitati la filme cu vedete internationale. De mult asteptam sa vad "Ridi, ridi". Auzisem ca rolul principal e al unei debutante cu mare talent. Cica are sanse la Oscar. Hai, ati adus popcornul?

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput