Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 81

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Fetelor, vin si eu cu o rugaminte mai aparte. Sambata ii facem socrului parastas de 3 sapt. A mai trecut vreuna din nefericire prin proceduirile bisericesti cu pomeni, parastase? Ca as avea si eu nevoie de niste sfaturi. Daca da, dati-mi PM. si ma iertati ca am deschis acest subiect neplacut.

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Buna!
Deci mine imi vine s-o iau pe aratura. Am decis(se pare ca prost) sa-i faca lui Tudor vaccinurile de la stat (mai le face cineva?) si acum vad ca producatorului i-a fost retrasa autorizatia de functionare. Maine trebuie sa-l faca pe cel de 4 luni pe care sigur il mai gasim dar, ce se va intampla cu cel de 6 luni ca stiam ca nu pot trece la cele platite?

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Selen daca nu uiti, intreab-o, eu stiu de Eyestar.

Ma duc sa vizionez si eu poze cu bebei ca de mult nu v-am mai vazut



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Buna!
Deci mine imi vine s-o iau pe aratura. Am decis(se pare ca prost) sa-i faca lui Tudor vaccinurile de la stat (mai le face cineva?) si acum vad ca producatorului i-a fost retrasa autorizatia de functionare. Maine trebuie sa-l faca pe cel de 4 luni pe care sigur il mai gasim dar, ce se va intampla cu cel de 6 luni ca stiam ca nu pot trece la cele platite?

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice







pai daca inca se mai gasesc nu poti sa-l iei de acum, sa-l pastrezi pana atunci in frigider?? zic si eu...
poate te ajuta Mimika

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Buna!
Deci mine imi vine s-o iau pe aratura. Am decis(se pare ca prost) sa-i faca lui Tudor vaccinurile de la stat (mai le face cineva?) si acum vad ca producatorului i-a fost retrasa autorizatia de functionare. Maine trebuie sa-l faca pe cel de 4 luni pe care sigur il mai gasim dar, ce se va intampla cu cel de 6 luni ca stiam ca nu pot trece la cele platite?

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice







A mea tot vaccinurile clasice de la stat le face. Care e problema, carei firme i s-a retras licenta?
Daca e asa, o sa vb in prealabil cu pediatrul sa vedem ce facem. Nu te stresa, sigur exista solutii.


Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Sta in funduletz!! am vazut eu ca ieri a reusit sa stea mult, dar am crezut ca e o parere.

si de la ultimul mesaj i-au aparut bubitze intr-un loc unde n-a avut niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

vai fetelor ce m-am panicat ca nu va gaseam la scutece....
Si am reusit sa va citesc cap coada...

La mine a fost azi de experiment..sa vad cum rezistam 3-4 ore una fara alta...pentru mine a fost nasol ca m-am concentrat cu greu (deh..pauza de 5 luni) dar mamarutza nu a avut nimic..s-a hlizit cu taica-so doua ore dupa care a preluat-o mama si s-au plimbat inca doua ore. Deci nu a simtit lipsa mea ..sper eu.

In alta ordine de idei..ca tot vorbeati de vaccinuri de la stat...la noi in catedra se comenta azi ca este o "facatura" pentru a putea iarasi sa impuna ceva vaccinuri de afara muuuuult mai scumpe. Nu e prima data cind se intimpla asta...din pacate. Nu e cazul sa panicati eu sper sa se rezolve si sa reintre in legalitate Institutul.

Alex...eu am un patut din acela transformabil de care sunt foarte multumita...e robust, incapator si mi se pare ok ca mobiler pina spre varsta scolara. Are si un dulap cu doua usi (e in garaj) dar inca nu avem nevoie de el...ne descurcam cu cele 5 sertare (pe care le golim frecvent...ca noi am ajuns sa ne imbracam deja cu hainute 6-9 luni, tot ce e mic scot si trimit la tara). Deci eu as vota pentru transformer...al nostru e de la baby design...sper sa gasesti site-ul usor.

Diana...vai vai ce te chinui tu acolo...imi pare tare rau, sper sa gasiti crema minune.

Selen...ai aruncat un ochi pe site-ul cu hainute? ce parere ai de colectii?

Iulika mai dar ce barbatel ai tu acolo....10 kg??? uau. Super. oricum vroiam sa iti spun ca i-am vazut pozele in care papa...gata e baiat mare, nu mai are mutrita de bebel. E un scumpic.

Am pierdut pozele lui Sophie de Andra. unde sunt? ca sunt o incantare pentru cohi...ca si ale Carinei de uka...

Cristina parca nu a mai intrat sau nu am avzut eu? oare e ok?

Luto? Mangulici? Cum sunteti?


de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana_n

Sta in funduletz!! am vazut eu ca ieri a reusit sa stea mult, dar am crezut ca e o parere.

si de la ultimul mesaj i-au aparut bubitze intr-un loc unde n-a avut niciodata

Diana cu Nicholas Tom (3 sep 2009) si Peter (3 oct 2005)


felicitari! e tare precoce frumosul mic!

imi pare tare rau ptr bubite, sper sa gasiti o crema care sa impiedice aparitia lor!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Vik sa stii ca mi-au placut hainutele si erau unele la reduceri chiar ieftine...dar azi am dat iama in standul de reduceri de la zara, pana am ramas fara bani la urmatoarea tura s-ar putea sa ma bag la cele de pe site...
ca sa nu mai zic ca m-a pus ala cu coarne sa intru iar pe macy's, si de atunci ma tot gandesc la solutii, cum sa fac sa comand de acolo, sunt bestiale, si unele la doar 11-12-19 dolari
fetele carora v-au mai trimis cunoscutii cate ceva din SUA, aveti idee cam cat costa un shipping?? ca as avea si eu la cine sa apelez acolo sa-mi trimita, dar nu stiu daca se merita...

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui vik-cj
Cristina parca nu a mai intrat sau nu am avzut eu? oare e ok?

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela


Si eu ma gandeam la ea azi.
Suntem usor de manipulat si e foarte posibil sa fie asta scopul retragerii autorizatiei dar, inevitabi ma gandesc si ni ce hal or fi fost facute(vaccinurile) de l-au inchis pana la urma(in plina epidemie de gripa).

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput