Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 81

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana_n

Sta in funduletz!! am vazut eu ca ieri a reusit sa stea mult, dar am crezut ca e o parere.

si de la ultimul mesaj i-au aparut bubitze intr-un loc unde n-a avut niciodata

Diana cu Nicholas Tom (3 sep 2009) si Peter (3 oct 2005)


Multa putere ,mamico! Pana si puiul s-a gandit sa te rasplateasca pentru eforturile tale cu un sezut in popou.Vezi,si el se straduieste sa te faca fericita!

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Moni-iulia eu spun din auzite ca din pacate nu am fost sa le vad liniile de productie. Lor le-a expirat o autorizatie, au implementate normele GMP asta e important. Autorizatia aia e ceva ce tine de hartogareala si nu de liniile de productie si/sau de conditii. Si am inteles ca e vorba de linia ce produce vaccinurile antigripale si nu celelalte gen BCG. Deci e clar ca s-au stricat niste afaceri banoase pentru unii (ma gandesc ca de ex la vaccinul anti HPV care a starnit atit de multe controverse anul trecut, spaga a fost "doar" de 1 mil $ in buzunarul unui singur om...dar om cheie...din "auzite" si asta).
Eu sincera sa fiu am dubii doar la suplimente alimentare ca pe producatorii astia nu ii controleaza nimeni la liniile de productie...au doar avizul ANM si nu aprobare de intrare pe piata etc etc...no hai ca nu va mai impui capul cu detalii tehnice.

Selen...dar mai sunt reduceri la zara??? Bine de stiut...



de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui santorini

Hello fetele! La noi plua de dimineata! Ce ma oftic ca eram setata pe mers in parc cu Uka si Lale. Poate avem mai mult noroc maine! Am constatat ca lui Andrei ii place mai mult supita cand e mai groasa, aproape de consistenta pireului. Continuam cu introducerea legumelor, azi am pus si radacina de patrunjel. Deci avem supita de morcov, dovlecel, pastarnac, patrujel. De pasat insa ii pasej doar morcovul si dovlecelul. Astazi a mancat cam 50 g.


Ai inceput doar cu una? Prietenei mele i-a recomandat dr sa puna si ardei(dar cu grija sa scoata coaja inainte de pasare)si chiar si ceapa(o paseaza si pe ea).

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Fetelor multu pt aprecieri! Da e grasun si spatele meu e varzå..oricum chiar nu mai pot så il tin in brate decat cateva minute si apoi trebuie så må asez pt ca pur si simplu nu mai pot.

Santorini påi daca faci supicå buna cum så nu pape Andreiutu daca faci piureut bunut..50 de gr..bun bun..Banuiesc ca inca mai cere laptic dupå nu??Al meu a renuntat la laptic de curand..mereu cerea si 100-120 ml de laptic dupå piure.

Diana_n.sper så isi revina Nicholas si så scapi de griji repede!

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

am renuntat, am vrut sa spun lamulti ani tuturor bebeilor nascuti azi, si in data de 17, e a 4 oara cand incerc sa postez, daca nici acum nu merge, mai incerc maine.
na'seara! daca ma vedeti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

iupiiiii merge! greuuuuuu, da' merge!
nu mai e nimeni pe aici? sunt sola?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

e clar, s-a retras toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

multumim de felicitari, dar acum sa spun adevarul tot : pe spate sta neajutorat, pe burta la fel, nu s-ar deplasa 1mm. Dar merge tinut de subrat sau de manutze, cateodata cand nu e obosit. Nu cred c-o sa mearga in 4 labutze, sau se sa tarasca precum Peter. Stie si poate sa se rasuceasca, a facut-o la 3 luni si 1 saptamana si apoi de inca 3-4 ori, tot pana in 4 luni. Nu-l mai intereseaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Buna fetelor!
Eu nu mai pot de nervi!!! Ne-au deconectat netul acum 3 zile si acum nu mai stiu astia de la RDS sa ne conecteze la loc!!!!! Va vine sa credeti asa ceva????!!!!! Sta sotul cu ei pe telefoane si degeaba, cica nu stiu ce se intampla, dar nu merge! Acum sunt de pe telefonul sotului, dar merge ca naiba si oricum nu pot sta mult. Nu stiu cand se rezolva problema. Nu am citit din urma, sper ca sunteti toate bine. E ingrozitor fara voi, parca am ramas singura pe lume, stau toata ziua si ma uit pe pereti!!!! Va pup si sper sa revin curand!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna seara fetelor.Azi a pus soatza embargou pe netde ce nu am 2 cabluri mufate de net,daca tot am pc si laptop ?!M-am rugat, si rugat,si rugat,si nimic.Acum e la munca...
Pupici la fata de Danuta1979 ptr ca este bine,sa dea DD sa fie si mai bine de acum incolo.
Santorini,imi pare tare rau ca a plouat azi,dar lasa ca mai sunt zile,avem timp.Promit ca nu ratez prima ocazie sa ne intalnim,poate chiar toate 4:eu,Uka,tu si Selen (ca asa a spus Selen,ca o sa fie si ea)
Madasurioarei,ne rugam sa fie bine.
Tulibu ai incercat mai multe feluri de cereale? Poate nu ii priesc,al meu face aproape imediat dupa ce ii dau cereale,dar nu are alt aspect decat de obicei,poate doar mai deschis la culoare.Eu nu ii dau cereale din comert,tata-socru imi face faina din orez obisnuit,il fierb,las sa se raceasca,amestec cu fructe blenduite si putin,putin zahar,si le papa.
Elle nici puiul meu nu se intoarce decat aproape pe jumatate,indiferent daca sta pe burtica sau pe spate ,nu apuca jucariile decat daca i le pun eu in minuta,daca il pun in fundulet fara perna sta cateva secunde si se duce in fata sau intr-o parte.Ce face ? Isi baga suzeta in gura,dar nu cu tetina,cu "manerul",
recunoaste castronelul de papa si biberoanele,scoate balute si da bucuros din piciorue si manute cand le vede, e atent cand ii spunem numele,dar nu se uita intotdeauna la cine il striga.Rade mult,,tipa mult(se pare ca ii place cum ne agitam noi sa venim fuguta la el,si
el rade),se joaca cu manutele si molfaie reviste dace i le dau in
manute. Am fost la dr de familie si am intrebat-o daca e dezvoltat bine si mi-a spus ca face destule pentru 18 saptamani ale lui, ca fiecare copil se dezvolta altfel,unii mai repede,altii mai greu.
Diana sila DD sa se faca bine Nicholas.
Pup ochisorii lui frumosi...mai,mai,se pare ca avem concurenta la albastrime ochisorilor...
Cristina_Ana bine ca ai aparut ,lasa ca reusesc ei pana la urma,si ne ajungi din urma [emoticon care face cu ochiul ]

Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/PaulSiMamiSinguriAcasa#

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput