Nasici 2010

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

si nasii de botez dau Dar micutului/micutei? Adik bani sau doar hainutzele? Am botezat 2 copii pana acum, dar ma gandesc poate s-a mai schimbat cate ceva in ultimii 5 ani.

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA

si nasii de botez dau Dar micutului/micutei? Adik bani sau doar hainutzele? Am botezat 2 copii pana acum, dar ma gandesc poate s-a mai schimbat cate ceva in ultimii 5 ani.

Cris mami de Alexia & Ana


Cand am botezat eu acum 5 ani am cumparat tot, absolut tot pentru copil si am dat si bani. Dar nu i-am mai luat cadou gen bratara sau cercei.
Dar erau oameni saraci, de la tara, care chiar aveau nevoie de bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Pai si eu acum 5 ani la fel, tot bani am dat, fara bijuterii.
Eu tin aproape de topic, la in febr vine barza, deci la nasici de 2011 ma inscriu.

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Crixia eu am luat trusoul copilului, lumanare, platit preot si am dat si bani. Inainte sa se nasca i-am luat bratara de aur, un bouncer si un car de hainute.
Bulinutza numai ne-ai amagit cu pozele d ela botez.
la nunta noi am dat 2500 lei. ceilalti nasi au dat 2000 lei. fara niciun alt cadou.
Irinai sa va traiasca finii si sa aveti o relatie frumoasa cu ei si in viitor.
laura spor la pregatiri. hai ca la un botez nu e asa multa treaba ca la o nunta, e mai lejer totul.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

giova acum asta fac pun poze...mi-am insusit critica
referitor botez am uitat sa zic ca si noi i-am luat cercei, carut, patut si tot felul de haine inainte de nastere dar la noi e o situatie mai speciala...este verisoara mea la care tin foarte mult care a ramas fara parinti de ceva vreme si are in grija si pe cei 2 frati mai mici care sunt in scoala...deci ma intelegeti

ma rog...referitor la nunta cred ca am o problema...nu cred ca mai mult de 2500- 3000 maxim buget total ceea ce inseamna undeva la 1500-1700 de dat la masa...offff...

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Bulinuta Felicitari! sa va traiasca finuta ca este o scumpete.
Imi doresc foarte mult sa botez si eu un copil dar pana acum nu s-a ivit ocazia. tot astept dar finii nostri nu se grabesc.
Nu fi amarata in legatura cu bugetul pentru nunta ca sincer pe criza asta mie mi se pare o suma mai mult decat OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

bulinutza, sa va traisca Maria! E frumoasa tare, tare!

Am cumparat azi prosop, sapun, paturica, panza alba, fasa si niste hainutze. Am vorbit la o florarie sa imi aseze frumos o lumanare. Sunt 'in grafic'.



Si tu poti intinde o mana - Actiunea 3 sate
Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bulinutza sa va traiasca finutza maria...e tare dulce si frumoasa!
ai fost o nasica frumoasa, ce sa mai zic de micul nash.
acum la nunta la cine mergeti? tot la verisoara?
mai cu darul la masa, fiecare da cat poate si cat isi permite. nu e o lege, stai linistita.

si noi vom boteza la anul. in febr. se naste viitoarea finutza. Tocmai ieri m-a sunat prietena mea- priam fina si mi-a zis ca bb2 e o fetitza. de abia astept, ca numai baieti au fost in jurul nostru.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Laura multumim..si voua sa va traiasca finuta!...esti total in grafic...iti tin pumnii maine!
giova multumim! ...sa va traiasca viitoarea finuta!

sa va spun la cine merg acm la nunta? la primul meu copil botezat...o finuta...aveam 9 ani atunci si acum se casatoreste

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

buna!

Cateva pozici http://picasaweb.google.com/LauraRsiB/Noi?authkey=Gv1sRgCIfEjcjhiMPVyQE#5521484205546120258
Nu prea calitative, ca astept sa primesc de la altii care au facut mai frumoase si cu aparat mai bun.

Ce sa zic? A fost bine. La biserica nu prea am apucat sa 'simt' slujba, ca eram foarte preocupata de cea mica . A adormit pe drum, apoi s-a trezit flamanda si 'canta' odata cu preotul. I-am dat un bibe cu un pic de lapte si au apucat-o crampele, asa ca s-a frichisit si s-a marait pana a dat niste gaze santoase si a linistit burtica. Nu prea i-a placut dezbracata, ca era cam rece in biserica. Dar dupa ce am imbracat-o si a impartasit-o, a dormit foarte linistita. La petrecerea a doua zi a fost fain, cativa prieteni apropiati si rudele parintilor finutei noastre. A fost la o pensiune, cu o sala- restaurant unde au avut copiii loc de dans, alergat, joaca. Noi am stat la taclale cu un pahar de vinutz bun. A fost bine.



Si tu poti intinde o mana - Actiunea 3 sate
Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput