Nasici 2010

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Vineri botezam si noi o fetita. Abia astept! Inca nu am pregatit NIMIC. Dar ma descurc eu cumva ....



Si tu poti intinde o mana - Actiunea 3 sate
Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Laura daca te duci intr-un magazin de cupii gasesti aucm apropae tot...o sa te descurci nasico...dar vineri?..scuze ca te intreb

Giova a fost frumos la botez...preotul m-a enervat rau de tot...japca pe fatza...dar in rest a fost super...bubulina foarte cuminte...o sa incerc sa pun niste poze sa vad daca imi iese ca face figuri calculatorul asta

cu nunta...sunt cam desumflata...mie una nu imi place cu alaiu, cu lautaru, cu gaina iar cu ei nu ma inteleg...si asta nu e genul meu

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

bulinutza, o sa fie ceremonia la biserica vineri dupa-amiaza. Asa a ales mamica, ceva discret, doar noi cu ei.
O sa fie si o mica petrecere sambata dupa-amiaza. Dar eu pt ce o sa fie vineri am emotii. Ca petrecerea o sa fie in cercul nostru de cunostinte si sigur o sa iasa fain.



Si tu poti intinde o mana - Actiunea 3 sate
Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Laura nu iti face griji...o sa fie bine...sti ce ai de luat? vrei sa te ajut culistuta?

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

Laura nu iti face griji...o sa fie bine...sti ce ai de luat? vrei sa te ajut culistuta?

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze





Da! Te rog, baga lista! Stiu eu cate ceva, dar poate imi scapa vreun amanunt.



Si tu poti intinde o mana - Actiunea 3 sate
Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

-fasa
-panza alba netivita( eu iau de obicei cam cat ptr un cearceaf de patut de copil de la metraje)
-prosp ptr bebe
- hainute sa imbraci puiul(body, ciorapei, botosei, costum/rochita, paturica si eventual daca e frig un costumas mai gros, caciulita)
prosop si sapun ptr preot
-lumanare
-ulei si o sticluta de vin
- marturi
- un pampers- eventul rogi mamica sa ia un pampers de schimb

ptr a doua zi iti mai trebuie o costumatie: un body si o rochita de ex...nu mai trebuie haine groase ci doar ceva de casa

Asta ar fi un minim...daca tu vrei poti sa ii mai iei diverse hainute.

O sa fie bine!

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Multumesc mult! Detaliaza te rog partea cu "marturi". La ai mei de ex. nu am avut asa ceva.



Si tu poti intinde o mana - Actiunea 3 sate
Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

marturii - cruciulite cu fundita sau iconite mici de tot cu fundita...le gasesti la biserica costa cam 0.5 lei

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Am fost nasa saptamana trecuta.
A fost o surpriza foarte placuta facuta de un prieten foarte bun al sotului, care cu o zi inainte de nunta a ramas fara nasi (un eveniment neplacut in familia celor care trebuia sa ii cunune).
Cum cununia era in alt oras ne-am trezit complet nepregatiti. Noroc ca aveau un mall bine aprovizionat. Asa ca ne-am petrecut 4 ore colindand magazinele in cautare de rochie pentru biserica.
Eu aveam o rochie dar am pastrat-o pentru petrecerea de la restaurant. A trebuit sa imi cumpar rochie noua, ca am zis sa nu le stric oamenilor pozele de la nunta cu o costumatie obisnuita.
Noi am platit biserica(400 RON) - dar au fost 3 preoti si 3 coristi.
Am mai cumparat o esarfa pentru mireasa si un sort de bucatarie (pentru obiceiul dezbracatului). Si am platit mireasa cand s-a furat. Plus darul in bani aferent pentru miri, care evident a fost mai mare decat preconizasem. Doar atat. Nimic altceva.
Ei au cumparat buchetele (pentru mine si pentru fiica mea) si ne-au facut un cadou simbolic.
A fost o nunta superba. Toata lumea s-a simtit bine. Nu am inca poze, ca nu sunt gata. Iar eu nu am facut nici una cu aparatul meu, ca am avut alte preocupari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

cat dau nasii? ...sau cat ar trebuii sa dam? in conditiile in care platim preot undeva la 600, lumanari 400, oglinda, esarfa parfum etc etc...undeva la 300...tacamul e 250

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput