Nasici 2010

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Laura sa va traiasca finuta! sa fie sanatoasa! cred ca te-ai descurcat extraordinar de bine!

a trecut si la noi...sluja a fost impresionanta...cea mai frumoasa slujba la cre am asistat pana acum...restul...asa si asa...poze nu am inca

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Laura sa va traiasca finutza, sa creasca mare si sanatoasa!frumoase pozele.
Bulinuta sa va traiasca finii si sa aiba o casnicie lunga si fericita!
frumoase pozele, nu mai zic de al tau baiat...piesa de rezistenta a nuntii.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Help,help...

M-au sunat finii ieri ca trebuie sa ne intalnim sa "ducem lumanarile la biserica".
Ce obicei este acesta? Ce trebuie sa facem noi ca si nasi?

Multumesc de idei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

trebuie sa mergeti la biserica si se face o slujba pe urma trebuie sa ii scoateti voi pe ei la o masa sau sa ii invitati la voi acasa...dar cred ca ati rezolvat deja

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Nu am rezolvat, ca am amanat-o pe saptamana viitoare.
Deci trebuie sa ma duc sa vorbesc cu preotul sa faca slujba? offf
Si tot eu platesc? Ca sincer m-a costat suficient la nunta si as cam vrea sa evit inca o cheltuiala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

irinai, da tot voi platiti. dupa slujba de duminica ii spuneti preotului si va face o slujba...la noi a durat o ora inmod normal dureaza 5-10 minute. dar tot voi platiti

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Noi nu am facut nimic de genul asta nici cand ne=am casatorit, nici cand am cununat. Ce de-a obicee de dat bani pe la voi . Din cate imi amintesc, a luat soacra'mea lumanarile noastre de la cununie si le-a dus la biserica, cica sa arda acolo in altar, le-a dat ea preotului. Ceva de genul asta s-a intamplat cu ale noastre.



Si tu poti intinde o mana - Actiunea 3 sate
Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Nici la noi in ardeal nu e acest obicei.
Lumanarile de la nunta noastra nici nu mai stiu unde sunt. cred ca le-a dat mama la biserica sa le topeasca si sa faca lumanri din ele...asa se procedeaza la noi.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Noi asa am facut si ca miri si ca nasi am mers la o saptamana dupa nunta,la biserica,unde preotul a tinut o slujba a taiat din fiecare lumanare cate un sfert si ne-a dat-o spre pastrare(de aprins in cumpenele vietii) si restul a oprit la biserica.Nasii au platit.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!

p.s. apoi nasul da o masa la restaurant,cu sau fara invitati,dupa buget.


Mergi la inceput