Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri19

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

jojo sa sti ca de cand ma bebe ma gandesc mereu la tine, la danagie, la pepsi, la toate cele care aveti doi bebe apropiati ca varsta si ma intreb cum faceti fata.sper sa ma obisnuiesc, bebe a facut acum 3 saptamani, oare mai dureaza mult acomodarea asta?ca iara plang de o ora, am incercat sa dorm si eu si sa-l las cu tati si a plans asa de rau ca ma durea sufletul cand l-am auizt si nu am reusit sa dorm.

Mami fericita de bebe Vlad

Puisori
Bebe Vlad


Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RODY77 spune:

Mcrissa felicitari pentru bebe!
La fel am patit si eu cu bebelusul ca era tare mancacios si nu putea sa ragaie. Tanjeam dupa o ora de somn. Pe mine m-a ajutat faptul ca il puneam culcat pe burtica mea (sotul radea si zicea ca este ca o broscuta) dar el se linistea si dupa o perioada reusea sa elimine gazele. Asa puteam sa fur si eu o ora de somn.Eu care din fire sunt o frichinita si adorm greu dar cu el ajungeam sa adorm imediat.
Cu timpul se mareste si te vei bucura de fiecare clipa.
Fii tare si nu mai plange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CRIS imi pare tare rau ptr problemele cu Vladut. Ce ii faci ptr conjunctivita? Tin pumnii si sa speram sa nu ajungi la operatie. Cat despre faptul ca nu reusesti sa faci nimic ptr bb plangacios.. offf cat te inteleg. Sper sa treaca repede perioada asta.Trebuie doar sa tin cu dintii sa nu cedezi psihic.Iti doresc sa reusesti.



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Rody am incercat sa-l pun si eu asa, dar nu-i place deloc sa stea pe burtica.si cand il pun sus pe umar se agita si scoate niste sunete ca o oitza.
dana, mattia mai plange acum?ca sunteti deja maricei voi.noaptea trecuta Vlad a avut reprize de plans de la 2 pana acum cand a adormit, pentru cat timp nu stiu.as pleca cu el la mama, dar nu vreau sa-l las nici pe tati singur, ca si asa a stat singur o luna cat am fost eu in spital.el spune sa mergem, dar parca nu-mi vine deloc sa-l las singur, e foarte debusolat de cand a venit bebe, simte ca nu face fata, e speriat la fel ca si mine.

Mami fericita de bebe Vlad

Puisori
Bebe Vlad


Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Va multumesc fetelor ,intr-adevar a fost bine ca de data asta nu a fost bb si intr-un fel rezolvam noi si problema cu dereglarea
Crisa asta mic al tau e delicios ,tocmai bun de smotocit un pic.Maria ragaia repede daca o puneam cu burtica pe genunchi mei,stateam in fund si ea in poala me ape burta
Va pup si o zi buna

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

VIATA PENTRU ALEXANDRA!!!

ALEX ARE NEVOIE DE 3000 DE EURO PANA PE 31 IANUARIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CRISS Mattia nu mai are crizele alea de plans.In schimb, e marait. Uneori ne ia si 2 ore sa-l adormim sau chiar mai mult.E marait, plange asa mai "linistit".....adica nu mai "urla". Si acum fiind mai maricel reusesc sa-l amagesc si sa-i atrag atentia cu ceva imediat....atunci cand plange mai tare. Nu stiu ce sa zic.....eu n-am reusit sa plec ....chiar daca atunci mi-ar fi fost bine venit un ajutor. Sa nu fiti speriati. Incercati sa vedeti totul cu alti ochi. Din experienta iti spun ca te ruinezi psihic daca la un plans de-a lui sari ca arsa. Fa totul cu calm...chiar daca il auzi ca plange cand mergi la baie sa faci pipi sau sa te speli....nu i se intampla nimic.Eu cu Alessio nu am procedat asa si m-am dus la vale cu psihicul cu tot.Acum cu Mattia, il mai las sa planga.....ca nu am ce face.....de exemplu cand sunt singura si le fac baie.....mai intai il imbrac pe Mattia si pe urma pe Alessio si deci ca urmare.....pe Mattia il duc in patut.Si el se supara tare ca-l las singur si incepe sa planga.Dar nu am ce face.Si sa stii ca nu se intampa nimic.Stiu ca ti-e greu ca-l auzi ca plange....dar un pic de oa! nu le face rau. Crezi ca el plange de moft ca vrea in brate sau ca il doare burtik??? Are colici?



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

dana plange si de colici, dar ii place si in brate.e asa linistit in brate, se uita de jur imprejur, calm si cand il pun in patut ia faoc, se invineteste.l-am mai lasat si sa planga in patut, dar plange pana iii transpira capul si mi se rupe sufletul sa-l vad asa.il mai las si sa planga cand ii fac biberonul ca nu am incotro, deja vecina de sub noi nu ne mai raspunde la salut ca plange bebe si face galagie.acum doarme de aproape 3 ore cu o mica trezire de colici, i-am pus compresa calda pe burtica si a adormit la loc.am adormit si eu o ora, m-am muls, am spalat biberoane.probabil ca se va trezi urland de foame ca el mananca la maxim 3 ore si sa vezi atunci urlete

Mami fericita de bebe Vlad

Puisori
Bebe Vlad


Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Hello
mai dau si eu din cand in cand pe aici,Luca e f nazdravan,se catara peste tot,nu sta locului o clipa,pe cat de cuminte a fost cand era bebe pe atat de neastamparat e acum,ma simt ca la maraton


Mcrissa e un dulce bebe,sa va traisaca.Am vazut ca aveti niste probleme,imi permit sa-ti dau niste sfaturi:
- legat de buric,cu ce il dezinfectezi?eu am folosit la Luca alcool alb,se gaseste greu e adevarat,numai la o farmacie pe calea victori parca dar e f bun,daca nu ai incercat cu el merita,poate va trece si neaparat lasat buricul la aer adica nu pus bandaj peste ca mentine umezeala si mai rau face.
- conjunctivita din minunatul Elias(parca acolo ai nascut si tu nu?) am avut si noi,am pus niste picaturi si in maxim o saptamana a tecut deci nu e nimic grav nu te mai stresa si pt asta
-acum referitor la pozitia capului care trage pe stanga ,asa am avut si noi si multi multi copilasi,e ceva f comun,nu am auzit in vaita mea de operatie pt asa ceva,te rog nu te supara pe mine dar sincer nu cred ca e cazul.Noi il masam seara la baita pe gat si in timp a trecut.Pritena mea a patit la fel si a facut gimnastica cu bebele si iar e super ok.A chemat o asistenta acasa o data sau de 2 ori pe saptamana sa-l maseze profi pe ala mic si e super ok deci sincer pana la operatie eu zic ca e cale lunga si mai sunt solutii asa ca te rog nu te mai consuma.
-cu luatul in brate eu nu m-am stresat deloc,adica l-am luat oricand fara sa-mi fac griji ca se obisnuieste asa,ca se rasfata etc dar recunosc Luca a fost f cuminte cand era bebe,noi nu am avut niciodata colici si crize de plans asa ca aici nu ma bag la sfaturi dar stiu ca de exemplu daca il ei sa doarma pe burta ta,eventual fara sa ai bluza ca sa-ti simta mirosul si pielea cica se linistesc.
Te rog sa nu te superi pe mine ca mi-am permis sa-ti dau sfaturi dar te vad un pic stresata si am vrut sa te mai linistesc in cateva privinte.Eu mai am o teorie conforma caruia daca mamica e stresata si mai si alapteaza se va stesa si bebelusul.Inca o data sper ca nu te-am suparat.



Michelle ma bucur mult pt tine,ai un bebelus minunat sa va traisaca.


Irina bafta multa,mai e putin!


Danangie,ancadragoman,jojo miha,ninia,lau va pup pe toate!


de Luca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

musette cum sa ma supar
adevarul e ca sunt cam ingrijorata si cam speriata.da, la minunatul Elias am nascut, cam toti copiii plaeca de acolo cu conjunctivita.la ochisor am pus si noi picaturi si cred ca a trecut, am pus 7 zile, acum facem pauza si vad ca nu mai au aparut secretii.cel mai tare ma ingrijoreaza gatul, torticolis se cheama afectiunea.as vrea si eu sa vina cineva sa-i faca masaj, ca la el e accentuat, numai cu capul spre stanga sta si mi-a zis pediatra ca daca nu-l tratez va fi stramb ca Vanghelie
la buric am pus si noi alcool alb, curatat de doua ori pe zi, dar vad ca tot mai are nsite secretii rozalii.maine merg cu el al dr sa-l vada la buric, asa nu-mi place sa ies pe vremea asta cu el.
poate din cauza mea e bebe asa agitat, ca eu plang toata ziua, mi se pare ca nu fata.nu il alaptez, ii dau laptic de la mine muls in biberon ca nu vrea sa suga.il pun la tzatza si linge ca pisica, nu trage deloc.

poate ne mai arati si noua niste poze cu Luca, sunteti mari acum

Mami fericita de bebe Vlad

Puisori
Bebe Vlad


Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Avem si noi cateva poze de aici incolo http://family.webshots.com/photo/2440231170101626593TKqqQd si 2 filmulete
http://good-times.webshots.com/video/3021044300101626593QwYTHV

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

VIATA PENTRU ALEXANDRA!!!

ALEX ARE NEVOIE DE 3000 DE EURO PANA PE 31 IANUARIE


Mergi la inceput