Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri19

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Mcrissa-iti-am admirat baietelul frumos foc!!!mi pare rau ca mitcutul Vlad are mici probleme dar bine ca nu sunt grave,ai vazut ce ti.a scris musettepink sa nu iti mai faci griji.Doamne ajuta sa se rezolve toate cat mai repede.incearca sa fii mai linistita,stiu ca este obositor la inceput.nici eu nu am avut si nu am nici un ajutor.sotul e la lucru de dimineata pana seara,parintii mei dragi sunt in romania iar de la socrii nu vreau eu ajutor(am motive intemeiate).Lukas,sufletelul mamii a fost de la inceput fomist mare,se trezea si la doua ore jumatate sa manance,aveam senzatia ca nu dormisem deloc,pana ii dadeam sticluta,pana il adormeam la loc,pana spalam sticluta trecea o ora si ceva,nici nu reuseam sa adorm ca se trezea din nou.Si eu am simtit oboseala de foarte multe ori dar nu am aratat.este foarte important sa ramai calma sa nu te simta bebe stresata.eu nu l-am putut lasa pe Lukas sa planga. si nici nu am sa pot sa il las,l-am luat mereu in brate si si acum tot asa fac.Cand avea colici il tineam pe burtica mea,ii puneam pernuta cu samburi de ciresi incalzita,il tineam pe bratul meu,incercam toate metodele pana se iinistea.tu nu iti fa probleme pentru vecini,lasa-i daca ei nu au intelegere pentru situatia aceasta.Daca tu crezi ca te ajuta sa stai o perioada la mama ta atunci e mai bine sa te duci la ea sa te mai ajute,sa iti revii si tu putin.nu mai plange,caci sentimentul ca poate nu vom face fata l-am avut toate mamicile,obosite ne.am simtit toate.Vreau sa te "vad"cu zambetul pe fata,ai nascut o minune de baietel sanatos traiesti cel mai frumos sentiment,acela de a fii mamica.nu lasa oboseala sa te faca sa plangi,ai mult mai multe motive sa zambesti!!Sper ca nu te.am suparat cu ce am scris.ai grija de tine si multi pupici baietelului tau scump!

Musettepink-bine ai revenit!!ma bucur sa aud ca Luca este un nazdravan.poate ne pui si niste poze cand ai timp!Dar tu ce mai faci?ma bucur ca ai revenit si ne.ai scris!

Danangie-ma bucur sa aud ca Mattia nu mai plange atat de mult!Sper sa treaca de tot colicii!Ce bine ca a inceput sa manance Allesio.ai reusit sa aflii cauza comportamnetului sau?parca spuneai ca mergi la pediatru sa vezi ce spune.

Lauraioana-ce mai faci?Eu nu ,nu sunt acum acum in ro,de ce?

l5845-ce mai faci?Doamne ajuta sa ne dai vestea cea mare cat mai curand!

Ninia81-sper ca esti mult mai optimista acum!!

Jojomiha- ce fac fetitele?dar tu cum te descurci?

Ma gandeam oare ce mai face Ale cu fetita ei?Mai stie cineva ceva de ea?

Ancadragoman-ai inceput tratamentul?

Fetelor este atat de frumos acest sentiment de a fii mamica,ca imi vine sa plang de fericire mereu.Lukas este inimioara mea scumpa care imi lumineaza fiecare zi.In curand facem 6 lunite,am baietel mare deja.Nu ma satur sa il privesc,este atat de scump si tot ceea ce face mi se pare deosebit.imi place sa il privesc cum se joaca,,cum analizeaza jucarele,cum se intoarce de pe o parte pe alta,cum isi ridica picioarusele sa si le bage in gurita si cum se bucura cand il tin in fundulet,cum ma cauta tot timpul cu privirea,cum vorbeste el pe limba lui si cate si mai cate.viata mea este un vis de cand l-am nascut pe baietelul meu minunat.Ii multumesc lui Dumnezeu pentru minunea acesta!

Ninia81,l5845-va doresc din tot sufletul sa cunoasteti anul acesta acest sentiment unic,acest sentiment minunat de a fii MAMICA!Doamne ajuta!

Va pup pe toate!







Minunea noastra mult asteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Anca, ce mare s-a facut fetita ta.Si ei ai place sa insire plusurile prin casa/pat? Si la noi e o dezordine totala, jucarii peste tot.
Nu am reusit sa vad filmuletele, imi lipseste ceva........maine il pun pe sot sa rezolve problema.



ALEXIA - petrecere 2 ani

Alexia la1 an si 11 luni

www.curcubeucuochialbastri.blogspot.com/" target="_blank">curcubeu cu ochi albastri - blog

PATRICIA ALEXIA

Printesa noastra a crescut !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CRIS sper sa rezolvi problema cu buricul. Noi aici mai puneam un praf ca un fel de cicatrizant si avea efect. Despre gat nu stiu ce sa-ti spun....dar oare-l doare? Asa era si Alessio ma duceam cu el in brate peste tot....imi faceam nevoile cu el in brate...gateam cu el in brate.....nici mie nu-mi placea sa-l las...mai bine zis..nu e ca imi placea...dar nu suportam sa-l aud plangand.....dar vezi.....pana la urma am razbit.....sper sa reusesti si tu.Curajjj! Cat despre plans...de-a palit depresia mama ei.....daca te descarci asa..plangi dar cauta ajutor. Nu sta asa.Mai ales daca ai posibilitatea. Eu nu aveam cine sa ma ajute.....si ca sa plec la mama...trebuia sa fac 2000 de km. Fugi putin...o sapt....conteaza. Asa si sotul poate se va odihni putin si-si va reveni putin din frica. Sa ne spui cum mai esti,da? Multa fortza!!



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Fetelor, am inceput sa pun poze cu casa......daca vreti sa dati un ochi....



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MICHELLE mi-a spus ca-i din cauza lui Mattia.Practic....Alessio se intoarce inapoi...in sensul ca redevine bebelus.Vrea si el lapte ca Mattia...vrea suzeta ca Mattia....vrea leganat ca Mattia....vrea in brate ca Mattia.....vrea efectiv totul ca Mattia.Are ciuda pe Mattia.....sunt 2 zile ca, cum il prinde....cum il bate....bine ca nu reuseste tot timpul dar de exemplu azi nici nu mi-am dat seama..nici nu am avut timp sa reactionez ca i-a tras o plama lui Mattia.Mi s-a rupt inima in doua....



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Aici un blog deosebit , scris de Ale`
http://pimperlino.blogspot.com/

Danangie, merg sa vad poze

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Gata am pus si cateva poze cu Mattia dela botez in cartela " MATTIA, a doua minune".

Cand am timp merg si eu sa citesc blogul lui Ale ca tare mult imi place cum scrie....ca-i citisem povestea nasterii si tare m-a impresionat.

DARIA



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

M-am hotarat sa plec la mama pentru o vreme.tati isi ia maine concediu si ne duce.cred ca voi avea net si acolo.mama lucreaza, nu stiu cat va sta cu bebe, dar macar are cine sa spele biberoane, sa calce, sa faca mancare si sa ma ajute seara la baita.poate mai pot fura si eu cate o ora de somn cand vine ea de la munca.
imi e greu sa-l las pe tati singur, va veni in weekend la noi, dar daca raman in Bucuresti suntem amandoi obositi.

Mami fericita de bebe Vlad

Puisori
Bebe Vlad


Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

dana ma vazut pozele cu Mattia de la botez, e asa dulce,ai doi baieti foarte frumosi, seamna mult cu Ale si-mi place rau de el ca are o figura asa serioasa


Mami fericita de bebe Vlad

Puisori
Bebe Vlad


Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dana, vazut pozele Ce frumosi sunt copiii tai

Criss, buna alegere Odihna cat mai multa iti dorim si sa ne scrii

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput