Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri19

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Monica, ti-am dat add pe mess! Multumesc mult de tot!

Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Ancadragoman-ma bucur ca nu a fost sarcina de data aceasta si ca ai descoperit problema.dupa tratament sper sa vii cu vestea cea mare!imi pare rau ca trebuie sa iti cauti altundeva de lucru,sper sa gasesti cat mai repede!

Irlandeza-inca o data bine ai revenit!!!Mai spune-ne despre tine.

Mcrissa-hai cu pozele!!!Cum sunteti??

Danangie-imi pare rau sa aud ca Alessio a fost bolnavior.acum cum se mai simte?Despre comportamentul lui nu stiu ce sa spun...poate ca inca este gelos pe fratiorul lui,ca acum nu te mai are doar pt el...Eu cred ca ar trebui sa mergi cu el la doctor pentru faptul ca a slabit atat de mult intr-o saptamana si pentru ca nu vrea sa manance.Mattia cum este cu colicii?cum este in noul apartament?ai grija de tine!

Teo2rina-cum mai esti?

Chantal-daca ne citesti scrie-ne cum esti tu si fetita.

Irenecam-ce mai faci?cum e viata cu Miruna?

Monysorescu-imi pare rau ca ati avut gripa.ce baietel mare ai,deja vorbeste!!

Ninia81-uite monysorecu a avut aceeasi pb ca tine si acum are un baietel nazdravan.sper sa iti redea speranta ca in curand vei reusi sa ramai gravidutza!!!

Irinabobe-cum esti?nu mai este mult si incepem galeria.cum te mai simti?

Va pup pe toate!


Minunea noastra mult asteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

michelle, alinushca . eu sunt bine deocamdata pe ultima suta de metrii, facem monitorizari eco la 2 sapt sa fimi siguri ca bb creste corespunzator si nu intra in suferinta fetala , am marit doza de clexane si asteptam, speram sa trecem de 34 de sapt...
alinushca sa inteleg ca esti in continuare in goana pt bb 2? tin pumnii sa iasa rapid!
michelle ce iti face piticul? l-am votat zilele trecute, are niste ochi superbi sa iti traiasca si sa va bucurati de el.
anca ma bucur ca nu a fost sarcina ci doar o dereglare, sa speram ca luna viitoare va fi cu noroc.
ninia acum daca ai descoperit cauza sunt convinsa ca vei veni rapid cu un test poz. tin pumnii ca esti pe lista .
Lau cum mai esti?
Teodorina ma bucur sa vad ca esti bine, cum merge gradinita? mi-ai pastrat locul ala ?
irenecam , irlandeza bine ati revenit care mai e viata voastra?
dana imi pare rau ca ai probleme cu piticii dar sa speram ca vor trece daca mai cresc putin.

va pup pe toate fetelor!

31 Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Noi suntem bine.Adica bebe e bine, mami e epuizatabebe e un papacios, se trezeste urland de foame, abia reusesc sa-l schimb si sa-i fac biberonul ca tipa de se invineteste.ma chinui rau sa-l fac sa ragaie dupa ce papa, ca trage mult aer de calic ce e si apoi il doare burtica rau si plange.daca aveti vreo metoda de ragait bebe , un filmulet ceva sa-mi trimiteti si mie.
vreau sa incarc cateva poze acum, daca ma mai lasa bebe, ar trebui sa se trezeasca la 6 sa pape, dar io stiu cat mai sta.

37+ Invingatorul lui mama

Puisori
Burtica


Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Am pus cateva poze la semnatura, mai adaug

Mami fericita de bebe Vlad

Puisori
Bebe Vlad


Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ultima fotografie m-a topit, e un dulce si-un frumos Sa va traiasca !
Giulik era si ea haplea, cu tot ce insemna asta. O ridicam sus, cu capul proptit pe umar si o bateam pe spate in timpul plimbarii intre camere ... era cand dura si juma` de ceas o ragaitura micuta

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Buna, fetelor
Mi-e si rusine de cand nu am mai intrat
Dana sanatate multa lui Ale, ufff mama lor de boli ca ne zapacesc si pe noi si pe cei mici
Ancutule bine ca nu a fost bebe, ca sa nu mai treci prin inca o trauma. Sanatate multa
Crissa ai o frumusete de copil, imi vine sa-l pup! SI se vede ca sunteti fericiti Sa va traiasca. Pt ragait eu sau sotzul o tzineam peste umar (ca pe un sac de cartofi), in asa fel incat burtica sa-i fie pe umar si capsorul in spatele nostru. Sau pe un genunchi, la fel burtica sa fie pe piciorul tau si batut usurel pe spate. O alta metoda care functiona f bine la alte colege de forumeala (dar la mine nu), era sa il tzii pe bebe pe genunchi ca si cum ar sta hopa cu fatza la tine, sustinut bine de sub brate si cu degetele in spatele capului ca sa i-l sustii si il rasucesti usurel stanga/dreapta, cumva din burtica, intelegi, pt a forta gazele sa iasa? Nu stiu cat de bine am explicat
Michelle pupici si frumosului tau, care-i taaare zambaret Tu esti in Ro acum?
Daria
Va pup pe toate, fetelor, si sper sa pun si eu cat de curand pozici noi si sa citesc mai mult ca sa pot fi la zi cu ce mai faceti!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
La mare - iulie '09
La mare - sept '09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara,

MICHELLE multumesc de intrebare.Acum e mai bine. A inceput sa manance bine chiar. Azi, chiar a mancat felul intai si felul doi.Doar ca a ramas cu agresivitatea din timpul noptii si efectiv nu mai stiu ce sa fac.....cui sa ma adresez.....cum sa reolv aceasta problema.....Mattia din pacate tot il mai chinuie burta asta.....azi noapte am reusit sa-l linistesc abia la 2,40......m-am asezat si eu in pat cu speranta sa adorm si eu putin si la 3,20 s-a trezit Alessio si a stat treaz pana la 6,00 dimineata......abia astept sa vina luni sa ma duc la pediatra sa vad ce-mi spune......Apart nou e superb......ma simt bine in el....mai avem multe de pus la punct dar totul se face cu rabdare si vointa. In rest, mai nimic.Imi place tare mult cum scrii despre copilul tau sa stii...uneori mie insumi mi se pare ireal....apai tie!


IRINA va fi bine.D-ne ajuta! Abia astept sa facem galerie! E asa frumos! Sanatate multa!

CRIS am vazut poze cu juniorul. E tare frumos si scump.Si are la parrr.Si are vartecus in frunte exact ca Mattia. Eu pentru ragieli....il tineam in fund pe genunchii mei....cu mana stanga ii sustineam capul si pieptul...si cu cealalta ii dadeam mici palme.Si aveau efect. Mai naspa e ca pozitia asta uneori ii face si sa vomita, ca ii gheia o pauzaste. Si facand presiune pe stomacel.....

LAURA ai dreptate...pe mine una.....m-au nenorocit de tot....nu stiu ce sa mai zic de acei parinti care din pacate au copii cu boli dure......off....



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

mamagiuliei, laura, danamultumim pentru aprecieri, noi suntem topiti dupa el, dar de e puiul nostru multumesc frumos pt sfturile de ragait bebe.o sa le in cerc
noi suntem fericiti, dar foarte obositi, bebe ma epuizeaza, nu ma ajuta nimeni, plang toata ziua ca nu mai fac fata.nu apuc sa mananc decat spre seara, nici de dus nu am timp, nici sa fac pipi.ma mir ca mai am lapte.
sunt suparata ca are si mici probleme, buricul mai supureaza, a luat conjuctivita din spital, are o problema la muschiul de la gat din cauza pozitiei din burtica are tendinta sa tina capul pe stanga.trebuie masat mult si daca nu se repara mi s-a zis ca va trebui operat

Mami fericita de bebe Vlad

Puisori
Bebe Vlad


Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Mcrissa e un dulce Vlad,daca s-a invatat asa puturos cu ragaitul cred ca asa te vei chinui.Nu mai plinge ca te inveti tu .
O sa scriu mai incolo acum sunt cu fetele pe picioare ,insa nu m-am putut abtine sa nu laud minunatia de bebe.

Mergi la inceput