Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *134*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Dyana eu nu am absolut pe nimeni cu cine sa las copii nici macar un minut. Marti noaptea l-am trezit di pe Stefan in miezul noptii sa mergem cu Vlad la spital.

Mama este in Alexandria iar soacra langa Targoviste daca am nevoie sa plec undeva o ora le chem pe ele o saptamana. In caz de urgenta plec cu amandoi dupa mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

rivali incearca sa-l dai pe cel mare la gradinita. eu l-am dat pe andrei ca nu ma descurcam cu amandoi acasa, iar la socrii nu mai vroia sa mearga.
dyana27 nici eu nu am crezut-o pe soacra capabila sa aiba grija de andrei. dar uita ca am avut o surpriza placuta. eu zic sa-ti iei soacra si sa incepi sa o antrenezi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Monica tare as fi vrut si eu in toamna sa il dau pe Vlad la gradinita dar ped. m-au sfatuit sa nu o fac. Vlad imediat se imbolnaveste. Chiar si acasa fara sa mearga in colectivitate eu nu am luna in care sa nu fie bolnav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui rivali

Monica tare as fi vrut si eu in toamna sa il dau pe Vlad la gradinita dar ped. m-au sfatuit sa nu o fac. Vlad imediat se imbolnaveste. Chiar si acasa fara sa mearga in colectivitate eu nu am luna in care sa nu fie bolnav

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si Stefan Alexandru (17.03.2009)




al meu nu era bolnavicios. dar dupa ce a inceput gradinita in fiecare luna mi-a stat cate o saptamana acasa ca era racit.
a avut si 3 saptamani in care a tusit. cand am vazut ca nu-i cedeaza tusea cu nimic pediatra l-a trecut pe aerosoli si asa a scapat.
eu zic sa incerci totusi sa-l duci la gradi in primavara. se mai imunizeaza acolo. si mai respiri si tu.

pe andrei al meu socrul il imunizeaza cu usturoi. si a inceput sa manance andrei la usturoi... chiar si la gradinita a cerut intr-o zi usturoi.
intr-o seara acasa, eu curatam usturoi si andrei era la masa si manca danette. daca a vazut usturoiul pe masa, a inceput sa manance din el, a zis ca e f bun cu danette.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique
dyana27 nici eu nu am crezut-o pe soacra capabila sa aiba grija de andrei. dar uita ca am avut o surpriza placuta. eu zic sa-ti iei soacra si sa incepi sa o antrenezi.

n-am pe cine; ca nu pricepe absolut nimic din ce-i spun; pe copil nu pune mana... a avut acum 2 zile PRIMA tentativa de luat copilul in brate.... cand i-a tras mutzu 2 smetii peste ochi si a ijceput sa o impinga sa-i dea drumul l-a lasat instant jos; nu o sufera si gata; la socru in brate mai sta, il mai plimba 1-2 minute prin casa, dar atat. oricum, copilul clar nu ramane niciodata singur cu soacra, in nici o situatie, adica eu daca e ea la mine nu ma duc nici la baienu de alta... dar am impresia ca s-a senilizat cam tare, nu retine de la o zi la alta ce face.... plus ca are momente cand ramane si se uita in gol... si greu o scoti din faza aia.... deci clar, nu se pune problema; si psihiatra ei mi-a zis clar sa nu-i las copilul.... ca poate sa nu-l recunoasca si sa-l lase uitat pe undeva; s-a agravat starea asta de cand a iesit la pensie... pai daca stai aiurea in casa si nu faci absolut nimic.... clar o iei razna, si creierul ala nu are cum s afunctioneze bine, complet nestimulat


diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 9 luni
PRIMUL CRACIUN
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

LA MULTI ANI! Calin Cristian, Maria Teodora,Anastasia, Sarah Ioana,bebe de Gessy

DYANA, am vazut pozici cu Mutzu E dulce rau

Aseara a fost ok, a adormit domnisoara la 20:15. Am combinat metodele: a obosit-o taica'su tare tare inainte de baie, au treierat casa cand de manute, cand cu antemergatorul (ii e cam frica de el si cred ca s-a consumat ceva in incercarile lor), s-au jughinit. Apoi am bagat baita pe la opt fara zece, baita la care ne-am jucat, am lungit-o un pic, apoi bibele i l-am dat in patut cu lumina stinsa si mangaind-o pe cap. A picat lata si am fost si noi oameni

Azi sa vedem cum facem, ca nici nu o sa fim acasa (ma duc la dentist si pe urma ne dregem cu un film si sta mama cu bebelina) si si-a si dat programul de somn peste cap, ca de la opt nu s-a mai culcat si la zece si un sfert a picat secerata si doarme si acum



Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

DYANA, vezi sa nu fie la tine ca si la mine o prejudecata cu socrii. In mod rational eu sunt constienta ca socrii ar putea avea grija de Ana (impreuna, doar unul nu ar putea complet, din motive medicale ale ei) si chiar ar face-o ok, doar ca psihic nu pot inca sa o las cu ei.
Ma simt eu nasol, nu pot concepe. Stiu ca sunt dili dar asta e. Numai cu mama sau cu Buni a mea sunt linistita cand sta (mai linistita cu mama, ca e mai tanara).


Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Dyana , nu vreau sa te supar dar eu cred ca in subconstientul tau tu nu vrei ca Mutzu sa se apropie de socrii tai.
Asa zice si cumnata mea de soacra-mea ,dar soacra a dovedit cu copii mei ca stie foarte bine sa aiba grija de ei, stie sa se joace cu ei, stie cum sa se poarte cu ei. eu am incredere sa ii las cu ea. Cumnata mea este mult prea protectoare cu copilul ei,si acum il alapteaza si are 4 ani,ii este frica sa nu il ia cineva , nu l-a dat si nici nu vrea sa il dea la gradinita si daca ar putea nici la scoala nu l-ar da pentru ca ea considera ca pana in clasa a 5-6 este capabila sa il invete ( astea sunt lucruri spuse de ea nu concluzii trase de mine), si multe altele...

Eu zic ( ca si monica ) ar fi timpul sa iti educi soacra sa-ti creasca copilul. Ai un an la dispozitie, ai si timp sa o testezi daca a invatat . Incearca macar.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

A, uitam ceva important: ne bagam si noi la piscina, dar doar in ultimul week-end din ianuarie, momentan, caci coincide cu intentia de a pleca la Rasnov un week-end. Deci, am putea baga o piscina sambata pe 30.

BIANCA, te invidiez. Noi facand planuri cu n'spe mii de ani inainte si tot nu ne putem tine de ele

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Dyana, Pisik ganditi-va ca o sa fiti si voi soacre cum v-ati simti daca nurorile/ginerii ar fi mai partinitori cu parintii lor? de ce aveti incredere numai in parintii vostrii si in ai sotului nu?

Hai ca nu vreau sa va supar, sa ziceti uite scrie si asta din cand in cand si atunci cand scrie se gaseste sa ne faca morala

Mergi la inceput