Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *134*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Buna dimineata!

Pupacim bb3+frate+sora si bineinteles mamica

Ma bucur ca s-a deschis o lista pt piscinuta si astept sa se completeze Bianca, hai, tu ne-ai tentat si acum ne lasi singure???

mami de Silvia Ioana



Pai mai fete! Noi suntem mai asa...oameniimomentului. Adica daca ni se face chef acum, acum plecam. Nu prea ne facem plan. Asa ca nu am cum sa va organizez.

Stabiliti voi ziua, si ne urcam si noi in masina atunci si venim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique
acum e ingrozita ca anul acesta iese socrul la pensie, si ce se va face "toata ziua cu nebunul pe capul ei".

la mine soacra e deja pensionata; si socru e cam in pom cu serviciul... adica e pe faliment firma si e posibil s aramana fara servici; oricum, au stat 2 saptamani acasa amandoi.... si deja s-au luat la omor... ; socra'miu a zis ca el se duce undeva la servici ca.... "s-a convins cum e cu ea acasa"


diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 9 luni
PRIMUL CRACIUN
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

" Poate ca bautura nu este raspunsul, dar cu siguranta te ajuta sa uiti intrebarea."HENRY MON
" Un om inteligent se imbata ori de cate ori este obligat sa-si petreaca timpul alaturi de prosti. "ERNEST HEMINGWAY
" Intotdeauna sa faci cand esti treaz ceea ce ai spus ca vei face cand erai beat. In felul asta vei invata sa-ti tii gura ! "ERNEST HEMINGWAY
" Intr-adevar, alcoolul este posibil sa fie cel mai mare dusman al omului. Dar Biblia ne invata ca trebuie sa ne iubim dusmanii... "FRANK SINATRA
" Nu-mi trebuie decat o bere ca sa ma imbete. Problema este ca nu-mi amintesc daca este a treisprezecea sau a paisprezecea... "GEORGE BURNS
" Berea nu te ingrasa, ci iti da un sprijin. De mese, de pereti, de vitrine... "GERARD WAY
" Daca bei ,mori, daca nu bei tot mori. Atunci bea ca sa sti de ce ai murit! "EMINESCU
Oamenii sunt ca vinurile. Cu timpul, fie devin din ce in ce mai buni, fie se transforma in otet. "PAPA IOAN AL XXIII-LEA
" Nu beau niciodata apa, mi-e sa nu ma obisnuiesc prea tare cu ea.. "W.C. FIELDS
" Imi plac whisky-ul imbatranit si femeile tinere. "ERROL FLYNN
" Un dezavantaj al vinului este ca face omul sa incurce cuvintele cu gandurile "SAMUEL JOHNSON
" Nu beau niciodata apa; chestia aia rugineste tevile.. "W.C. FIELDS
" O sticla de vin contine mai multa filozofie in ea decat orice alta carte din lume. "LOUIS PASTEUR
" Nu esti beat atata timp cat poti sta intins pe podea fara sa te tii de nimic. "DEAN MARTIN
" O femeie m-a determinat sa ma apuc de baut, iar eu nici macar nu am avut bunul simt sa ii multumesc. "W.C. FIELDS
" Cand bem, ne imbatam. Cand ne imbatam, adormim. Cand adormim, nu pacatuim. Cand nu pacatuim, ajungem in rai.. Asa ca hai toti sa ne-mbatam si sa mergem in rai! "BRIAN O'ROURKE
" Nu este adevarat ca bautura schimba caracterul omului. Il dezvaluie mult mai clar. "JOHN OSBORNE
" Bautura n'a rezolvat nicio problema pana acum. Daca stai sa te gandesti, nici laptele.. "
" E bine sa lasi bautura. Dar sa nu uiti unde.
" Este bine sa ne amintim ca exista cinci motive pentru a bea: venirea unui prieten, setea cuiva, frica de sete pe viitor, gustul excelent al vinului, sau... oricare alt motiv... "


diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 9 luni
PRIMUL CRACIUN
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Am vazut poze cu mutzunelul incredibil de frumos...vreau sa am si eu gene ca el

fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009

www.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=156032407" target="_blank">Invitatie la botez
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

dyana27 deci mai sunt si altii ca socrii mei . si soacra mea e pensionata de multi ani.
in saptamanile in care socrul meu e in concediu e atat de obosita soacra, mai obosita decat daca ar fi stat cu andrei.
eu am zis ca atunci cand iese socrul la pensie ma intorc la serviciu. soacra va trece la grupa mica, ca deja are experienta, iar pe socru il trec la grupa mare, desi aici va soma, ca andrei e la gradinita. dar ii facem program dupa gradinita.
oricum andrei il traduce pe socrul meu. sambata cand a venit sa-l ia si sa-l duca in parc andrei i-a spus din start ca el vrea in parcul de distractie (adica in herastrau la masinute) la care socrul a luat pozitie de drepti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata mamici

m-am si infipt in cana cu cafea oferita, nu de alta dar sa am ochii mari sa pot admira in toata spendoarea minunea de mutzunel - dyana am fost aprape satisfacuta de pozele voastre (aproape pt ca mai lipseau cele de la dormit ca sa fie totul complet) mutzu este absolut fantastic; va pupacim pe amandoi



Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 9 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

pupacim sarbatoritii de astazi:

Calin Cristian,bebe de mababei
Maria Teodora,bebe de Mititica82
Anastasia ,bebe de Andiaroro
Sarah Ioana,bebe de Timi07
bebe de Gessy


La multi ani! mamico - Carmencar



Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 9 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

dyana27 deci mai sunt si altii ca socrii mei . si soacra mea e pensionata de multi ani.
in saptamanile in care socrul meu e in concediu e atat de obosita soacra, mai obosita decat daca ar fi stat cu andrei.
eu am zis ca atunci cand iese socrul la pensie ma intorc la serviciu. soacra va trece la grupa mica, ca deja are experienta, iar pe socru il trec la grupa mare, desi aici va soma, ca andrei e la gradinita. dar ii facem program dupa gradinita.
oricum andrei il traduce pe socrul meu. sambata cand a venit sa-l ia si sa-l duca in parc andrei i-a spus din start ca el vrea in parcul de distractie (adica in herastrau la masinute) la care socrul a luat pozitie de drepti.

-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)




esti o fericita ca ai cu cine sa lasi copii. Eu acum ma chinui singura cu amandoi. Ma gandesc cu groaza ce o sa fac cand o sa incep serviciul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

dyana27 deci mai sunt si altii ca socrii mei . si soacra mea e pensionata de multi ani.
in saptamanile in care socrul meu e in concediu e atat de obosita soacra, mai obosita decat daca ar fi stat cu andrei.
eu am zis ca atunci cand iese socrul la pensie ma intorc la serviciu. soacra va trece la grupa mica, ca deja are experienta, iar pe socru il trec la grupa mare, desi aici va soma, ca andrei e la gradinita. dar ii facem program dupa gradinita.
oricum andrei il traduce pe socrul meu. sambata cand a venit sa-l ia si sa-l duca in parc andrei i-a spus din start ca el vrea in parcul de distractie (adica in herastrau la masinute) la care socrul a luat pozitie de drepti.

oooo, monique considera-te o fericita daca poti sa le lasi copii; eu mai bine iau primul om de pe strada si-l las sa vada de copil decat pe ei; nu mi-am imaginat nici in cele mai negre vise ca o sa fie atat de incapabili cand e vorba de copil; daca as avea vreo urgenta acum, singura solutie ar fi sa plec cu copilul de gat.... sau sa o chem pe tanti care ma ajuta la curatenie si pe care o voiam bona (dar pleaca in america la fata ei); bine, pe surioara nu o pun la socoteala pentru ca are 4-5 garzi pe saptamana.... deci nu prea da pe acasa... ca altfel ar fi alegerea directa, fara discutii.
eu chiar ma simt "handicapata" la capitolul ajutor; ai mei sunt tineri, inca lucreaza, sunt in campina.... nici o sansa sa se mute vreodata in bucuresti.... cand va aud pe voi ca lasati bebii cu bunicii.... ; cu ai mei il las fara probleme.... dar la vizitele scurte in care vin ei, o juma de zi, maxim un week-end... eu nu ma pot dezlipi de ei


diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 9 luni
PRIMUL CRACIUN
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

multumim mult celor care s-au gandit la noi ieri

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 9 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput