Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *134*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

pisik - ma bucur mult de reusita voastra cu adormitul
tinem pumnii sa devina un obicei

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 9 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

DYANA, daca e vorba de probleme medicale psihice mai bine nu.
Dar la mine clar e prejudecata. Eu nu suport nici sa ne ducem la ei (acum nu mai stau aici, temporar, sper eu sa fie definitiv si sa nu mai vina decat sa isi ia lucrurile) si evident ca ei vor sa o vada pe Ana. Incerc sa ma schimb, imi spun in teorie ca o sa ma port altfel, dar cand ii vad se schimba treaba.
Acuma sa nu intelegeti ca ei sunt niste sfinti, nuuuuu, au ei destule ale lor care justifica repulsia mea, dar trebuie sa recunosc ca au si chestii bune pe care eu nu le pot privi obiectiv.

Imi place ca sunt buna la teorie

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

GIANINA

RIVALI, departe de mine gandul sa ma supar pe tine. Eu recunosc ca sunt partinitoare

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Halou, tufete.
M-a acaparat total dr. House, n-am mai avut chef de scris. Dar sunt la curent cu cititul.
Zsuszu, ce frumoasa e Julia!! Are niste ochi deosebiti si ca forma si din punct de vedere al culorii. Cel mare e copia lui taica'so, dar Julia seamana cu tine!
Dyana, l-am vazut si pe mutzu: ce geeeneee! Acum sa ma laud, credeam ca numai eu aveam asa gene cand eram mica.
Rivali, ai perfecta dreptate sa iei niste ore de condus, pentru moralul tau, nu de alta. Eu ca si m_monique mi-am luat permisul in '96, am condus f. putin, ma stresa taica-meu in dreapta pana am renuntat. Eram convinsa ca eu n-am talent si gata, n-oi conduce veci. Si n-am condus 9 ani!!! Cand m-am enervat, fortata de imprejurari, am luat vreo 4 ore(dar pe masina mea) cu un instructor foaaarte calm si apoi am purces la drum singura si zau ca-s acum o shoferitza super, nu ca mi-au murit laudatorii dar conduc ca un barbat (ca un barbat care conduce bine:))) si nu-mi vine sa cred ca atatia ani am fost asa o bleaga.
Alaltaieri am avut o aventura cu Sophiphi, i-am dat un galbenus intreg amesecat in cateva linguri de iaurt, a mancat cu o poftaaaa...casca o guraaaa...ce m-am bucurat! Si peste cateva ore a inceput sa miaune, am crezut ca-i e somn, cand am pus-o la orizontala se tanguia si urla, dupa ce am incercat vreo 10 minute sa o calmez m-am enervat convinsa ca-s fitze!! Si-am luat-o nervoasa de jos, pe umar, si in clipa aia m-a inundat cu voma, din cap pana-n picioare, ii iesea vma valuri si pe nas, ce mila mni-era de ea!! Tot iaurtul l-a vomat, inca in 3 etape, prima fiind cea mai spectaculoasa. Asta si inca vreo 2 episoade m-au convins ca-s o tampita cand cred ca Sophiphi plange de moft/rasfatz/fitze fiindca intotdeauna s-a dovedit ca avea un motiv intemeiat. Mi-a fost rusine de gandurile mele la adresa bietului copil nevinovat si mi-am propus sa nu mai trag concluzii pripite de-acum inainte.
Azi cand era pe spate si am facut-o sa rada, ce vad? 4 perlutze pe gingia de sus: doi incisivi deja iesiti si 2 inmuguriti, pe cale sa explodeze si ei! La 9 luni sigur va zambi larg cu 8 dinti!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
8luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

SABY, am uitat sa iti raspund. Eu am fost la E, tot filologie si am terminat in '99

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

ILINCA, felicitari pt dintisori. Poate voma a avut legatura si cu asta, eu stiu...ca iaurtul cu ou ce rau sa ii faca?

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

bravo sophiphi pentru dintisori
cred ca i-a fost rau doar pt ca s-a lacomit
cu toate ca eu parca as mai si adaugat ceva in combinatia aia



Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 9 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

buna ziua fete
ce m-am enervat,
am scris un mesaj luuuung cat china si m-i s-a sters
deci nu mai reiau ca ma iua toti dracii
se vede ca m-am plans si eu de socrii- mai bine is de soacra
ideea e ca nici eu nu prea imi las copii acolo, poate pe dani cateodata daca e tare musai,ca e mai mare si zice deja ce ii trebuie sau ce nu vrea
in rest mai bine la mama sau la nasa Juliei

deJulia Petra(29.03.2009) si de Daniel(05.03.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

Multumim pt aprecieri
Ilinca si mie mi-a tras Julia o voma direct in fata dar fara alte smiorcaieli, si nu a mancat nimic nou , adica a mancat branza cu mere si banane- ceea de ea a mai mancat foarte des-deci probabil ca urmeaza sane iasa si noua primul dintisor, avand in vedere si febra din W-end.
cel putin sper ca asta e ca ii si destul de umflata gingia, si roade f tare, si mai si saliveaza , dar asta de cateva luni bune.
apropo multumesc monvas si eu tind destul de tare ca e vb de dintisori

deJulia Petra(29.03.2009) si de Daniel(05.03.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

rivali cred ca e tare greu sa nu ai pe nimeni cine sa te ajute,
eu stiu cat de greu e cu 2, dar am ajutor de cate ori am nevoie o sun pe mama si vine, in rest ma descurc si eu sg cu ei, ca deh, sotul lucreaza pana tarziu
dar sa nu ai la cine ii lasa chiar ca e tare greu, cred ca t-i s-a rupt sufletul sa fi nevoita sa il trezesti pe Stefan dar nici nu il puteai lasa sg.multi


deJulia Petra(29.03.2009) si de Daniel(05.03.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput