Cu Iubire, din Mures, la inceput de an!!! (24)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Biancas

Am luat tzeapa cu pizza, am calculat gresit si mi-a ramas o gramada


Pai duci tu la munca, sotul la servici, Dani la gradi, Sandra la scoala... si uite-asa se imbunatateste karma.
Asteptam poze de la marele chef-mare.

Pana atunci, va delectez eu cu o z mergacioasa.




Ganditi-va la mine la 4, am exam. N-am invatat grozav dar daca va ganditi de bine, poate-mi pica ce-am invatat.

Bia, ati mancat foaia cu Spiderman? Eu n-am luat folia jos de pe spate, ca sa se lipeasca de tort, tocmai in ideea s-o pot lua jos, sa n-o mancam. Na, piticii mei cu E-uri...

Mami de Sara (8 dec 2008)
============
www.sling.ro/" target="_blank"> Poarta-ma, mami!
===================
"We don't see things as they are, we see things as we are." - Anais Nin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

super
E mortala cu funduletul de ratusca, si e asa de fericita!
bravo Zibe

Oana, mami de Ana Maria (intr-o zi de 13... 13 iunie 2008) si Paul-Victor (ziua cea mai lunga: 21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Anca, bafta la examen . vai ce dulce e Z cum merge ca o ratusca . Draga de ea...de abia astept sa ajung acasa sa o si aud cum povesteste ca aici nu am boxe.
Folia am mancat-o normal. Hai mai ce E-uri? Ca doar e din zahar... Colorantul? Nah lasa...atata bai sa fie . Dani vroia din tort exact capul...asa ca am facut copilului pe plac si i s-a dat exact bucata aia. Adultii habar nu am daca au mancat folia si ce au mancat. Eu stiu ca am lasat-o in farfurie ca era gelatinoasa
Oana, multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am ajuns si eu acasa. Am fost si la manichiura, mi-am mai scurtat din unghii ca eram ca si Cruela .
Anca, tu crezi ca nu am dus pizza la servici? Si eu si sotul am dus si tot mai am. La mine au mancat toate colegele cate o felie. Credeam ca sunt mai mici si am calculat pentru fiecare 2 bucati si pt copii cate una, dar...au fost mari si nu s-a mancat atata. Asa sa te gandesti ca au fost 18 cutii a cate 4 bucati si au ramas 8 cutii . Am mai dat din ele dar mai am. Inainte au trecut nasii lui Dani pe aici si le-am dat si la pachet.
Ce ai facut la examen? Ai luat FB?

Poze de la petrecere www.dropshots.com/biancas4#date/2010-01-17/18:08:17" target="_blank">Aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Anca, ce distractie aveti voi acolo in casa . Si inca gratis. Doamne dulce e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brigita spune:

Buna dimineata fetele.
Vai Anca, vreau si eu bb,dar nu se mai poate.Super dulce Zibe.
Bia, vazut poze,chef de chef, da parca era petrecerea burlacilor.Numai masculi......facand exceptie de Sandra si cealalta domnisoara.Era o gluma.Da ai comandat pizza, nu gluma!
Oana,sper ca sunteti bine.Secretarul meu(husbandul)a uitat sa-mi zica ca mai cautat(eram la inot),varsta....Abia aseara mi-a zis.Are de facut niste proiecte urgente,e absorbit total de munca. Te sun
Nici noi nu facem vaccinul,cel putin deocamdata.Consider ca fetele sunt " vaccinate":zilnic 2 catei de usturoi(taiate marunt,le iau ca si cum ar fii medicament),obligatoriu 1 gref, 1 portocala,mere,banana, kivi.Asta in fiecare zii.In rest pomelo,rodii,ananas, mult somon(omega 3}, ceai cu lamaie si o dieta echilibrata,sanatoasa(atat cat se poate).Au si cate o sticluta de dezinf. pe care o folosesc la scoala, gradii. Mai mult decat atat ....Am noroc ca nu fac mofturi la mancare,de fapt asa s-au obisnuit.
Ieri mi-am luat niste perdele, ma duc sa le cos, abia astept sa fie gata.
O zii superba sa aveti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brigita spune:

In legatura cu usturoiul,recomand tuturor.Noi de 2 ani de cand luam, nu am avut probleme, maxim putina mucaiala, de o zii,in rest....nik.Se poate incerca la copii mai marisori.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Mai, cred ca v-ati gandit la mine, ca mi-a picat exact ce-am stiut mai bine.
Ieri am avut o zi nebuna, adica nu doar ieri, ultimele zile. In week-end s-au pierdut ceva acte importante, de care aveam nevoie urgenta ieri, azi, ca transcriem masina pe noi, era pe leasing... Sambata seara vine vecinu` de sub noi ca-i curge apa din tavan, la noi uscat.
Ieri, cu stresu pe noi, masina, examenu, vine vecinu, tot el, ca e instalator, si el ne-a facut baia, sa repare. Cu picamarul ca sa sparga cateva gresii si faiante sa ajunga la tevi, ca vezi doamne le-am mascat.
No, picamar, flex, coturi, tevi, examen, z printre sarmana... Vestea buna e c-am gasit actele, o doamna inimoasa a sunat la firma trecuta pe ele (masina era pe firma), a dat de proprietarul din hartii, el de noi, a fugit I sa le ia ca sa-si dea seama apoi c-o stie , fosta colega de clasa cu fratele lui. It`s a small world after all...
Asa ca azi fug in lume. O iau pe z si merg pana la sor`mea la Cj, cu autocarul. O sa fie palpitant, z n-a mai fost pe autocar... am oareshce emotii... dar, imi plac experientele noi.
Va pup , Bia, vorbim in privat, nu stiu cand ma intorc....



Mami de Sara (8 dec 2008)
============
www.sling.ro/" target="_blank"> Poarta-ma, mami!


===================
"We don't see things as they are, we see things as we are." - Anais Nin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna dimineata si de la mine.
Brigita, nici nu am observat ca erau doar baieti. Ce sa facem daca toti prietenii au baieti . Singura fata pe care am invitat-o e o colega de la gradi si ea n-a venit.
Sa stii ca vazand-o pe Zibe si mie mi s-a facut pofta de copii mici dar....nu mai sper la asa ceva, adica nu ma mai gandesc ca 2 sunt de ajuns dupa parerea mea...cu toate ca imi plac copii .
Si cvum dai usturoiul fetelor? Il inghit asa pur si simplu? Noi mancam mult mujdei dar nu e acelasi lucru. Peste nu....ca nu suntem amatori doar de pastrav si ala rar.
Anca, bine ca pana la urma ati rezolvat cu toate. Si noi suntem inundati de la vecinul de sus si nu se sinchiseste sa isi repare teava. Ne tot picura de ne-a udat tavanul bine.
Si eu am gasit un talon intr-un portmoneu la Leonardo din mall. Ma tot uitam la ele si incercam in care imi incape buletinul si am dat de un talon de masina, era o masina pe leasing. L-am dat vanzatoarelor in speranta ca o vor cauta pe gagica (sigur era femeie) dar mi-a parut rau ca sigur nu o vor cauta. Sau poate da. Asta e acum.
Drum bun la Cluj, fara evenimente cu Z.

Apropo...am luat si eu ulei de peste si ii dau si lui Dani si Sandrei. De 400 mg.
Eu iau Omega 3 de prin septembrie.
Merg la ITM. revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brigita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Biancas
[Si cvum dai usturoiul fetelor? Il inghit asa pur si simplu? Noi mancam mult mujdei dar nu e acelasi lucru. Peste nu....ca nu suntem amatori doar de pastrav si ala rar.
Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas4" target="_blank">Poze cu noi
Bucataria din casa mea

Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Da ,da tai bucatele mici(ptr. Timi mai marisoare),le iau asa ca si cand ar fii niste pastile.Si sa stii ca nu le miroase gura dupa, cel putin eu nu simt,Daca vrei sa incerci la Dani, incepe cu sfert de catel taiat marunt si creste doza treptat, nu de alta da se plictiseste de ciugulit.Eu le ziceam ca bucatelele de usturoi sunt niste luptatori care cum ajung in burtica incep razboiul cu bacteriile(luptatori rai).Mama, mama ce povesti mai ziceam.Dar o zic cu convingere si din proprie exp. ca functioneaza(mai am prietene care au incercat,si bingo si la ele).
Anca, am uitat sa-ti urez succes, da zau ca mi-am amintit de tine.Drum bun, fara peripetii,va asteptam acasa.

Mergi la inceput