Cu Iubire, din Mures, la inceput de an!!! (24)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Gata si "monstruozitatea" mea de tort www.dropshots.com/biancas4#date/2010-01-16/23:07:09l" target="_blank">Aici , anul trecut mi-a iesit de 4,700 g acum de 5,700 g. Nu intentionam sa fie asa mare dar....
Sper sa fie si gustos, am bagat o gramada de fructe in el.

Criss, am facut din 6 oua si 1 l de frisca. Folia se comporta foarte bine, se inmoaie in contact cu crema. Am pus deasupra si niste gelatina, ca si cum ar fi lipita dar nu trebuia pentru ca ea sta. Dar asa se pune, asa pun si aia de la laborator.

Weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

bianca, si cum ai facut tortul, ai pus poza cu spiderman deasupra, peste frisca? si cand taiati tortul cum faceti? o iei de acolo sau e comestibila poza? Plsss lamureste-ma.

p.s. scuze de cum scriu, dar sunt in cada si nu toate degetele imi sunt uscate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna dimineata.
Fac ciste la toata gasca de

Mama mia, acum 4 ani pe vremea asta ma cam incercau durerile facerii , la 11.40 am nascut.
Uf ce trecut timpul.

Aura, poza este comestibila. Am pus-o deasupra peste frisca. Nu e mare lucru crede-ma . Am lipit-o cu niste gelatina dar mai mult pentru aspect sa straluceasca. Se gasesc poze pentru tort la cofetaria Egreta din centru, in spate la arta. Acum 2 ani a avut tort cu ceva clovni, am cumparat foaie dinasta cu circ dar avea si jucarii. De la Real cu 25 lei dar nu am mai fost sa ma interesez pentru Dani vroia neaparat cu spiderman.

Ma enerveaza ca din cauza cum am pus bomboanele cu alune pe margine, acestea s-au topit putin si au curs. Trebuia sa le pun numai azi ca sigur nu curgeau pentru ca frisca ar fi fost tare . Asta e acum .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Aura, la baie cu laptopul? Esti curajoasa
Eu nu demult mi-am scapat un telefon in apa in timp ce faceam baie. Si am zis ca gata, cand fac baie fac baie nu povestesc la telefon. Noroc ca era digi si s-a reparat .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brigita spune:

DANI, SA CRESTI MARE PUI MIC!
Despre tort, doar atat
revin sapt. viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

La Multi Ani, Daniiiiiiii! Sa cresti mare, sanatos, destept, frumos!

Cat despre tort, nici nu mai zic , mi-e o pofta de dulce si n-am nimic in casa... si nici chef sa fac...

Mami de Sara (8 dec 2008)
============
www.sling.ro/" target="_blank"> Poarta-ma, mami!


===================
"We don't see things as they are, we see things as we are." - Anais Nin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brigita spune:

Bianca, gata cu bairamul?Poze, detalii.....
Good night, ma duc sa ma pregatesc de , am avut o zii lungaaaaaaa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Absorbita de mununatia de tort am uitat sa trimit mesajul ce il aveam pregatit.


La Multi Ani, Dani!!! Sa ai o viata frumoasa, plina de impliniri si sa ai parte de multa iubire in viata!
Iar tie Bianca, iti doresc sa fi sanatoasa si sa aveti putere impreuna sa ii cresteti mari si frumosi, sa fie suflete libere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna fetele. Am ajuns si noi acasa..intr-un final...pe la ora 23 . Dani e super fericit, obosit, doarme dus dragul de el.
A primit o gramada de cadouri si era in extaz, m-a intrebat la un moment dat acolo daca toate plasele alea sunt ale lui. I-am raspuns ca da si m-a intrebat foarte uimit: Mama mia...dar unde o sa le punem pe toate? . Chiar asa, grea intrebare...le-am si pus pe balcon toate, maine urmeaza sortarea.
Ce a vrut sa desfaca neaparat a fost o pista cu masini, din filmul de desene Roary, a primit-o de la nasa lui si trebuia sa o desfaca ca altfel nu s-a culcat.

Multumim frumos de urari , sunteti dragute .
Poze pun maine ca am de sortat si la alea.
Noapte buna .
P.S. Am luat tzeapa cu pizza, am calculat gresit si mi-a ramas o gramada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

La multi ani Dani!!

Oana, mami de Ana Maria (intr-o zi de 13... 13 iunie 2008) si Paul-Victor (ziua cea mai lunga: 21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput