Cu Iubire, din Mures, la inceput de an!!! (24)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

La multi ani Dani! (si scuze pt intarziere)


revin pe forum cand ies din butoi. momentan oscilez intre depresie si credinta... se pare ca maine il opereaza iar...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Lizzy multumim . Santate tatalui tau.
Brigita, ma pot lauda ca al meu inghite medicamente cu apa. Asa frumos ia uleiul de peste si e chiar capsula mare. Nu stiu daca ar vrea usturoiul sa il inghita dar am sa incerc.
Eu mi-am facut usturoi pisat cu lamaie si tot uit sa beau . Trebuie luat dimineata pe stomacul gol dar...se simte si nu imi place sa miros a usturoi totusi .

Trebuie sa imi caut o ocupatie ca ma apuca somnul. Vreau sa vina vara sa iesim afara


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_27 eu cred in altceva. Cred in copii altfel, pentru ca noi ii crestem altfel. Pentru ca ii dorim, simtim, iubim 100%. Si din atata afectiune si dat totul, se naste ceva deosebit. Si mai cred ca ei pot simti, vedea, dincolo de noi. Ochiul, simturile noastre sunt setate pe o anumita frecventa, ale lor pot vedea dincolo... Ce vedem cu ochiul liber noaptea? Nimic. Ei, dar daca luam un binoclu cu infrarosii, dincolo de lentile vedem viata... Cam asa inteleg eu lumea lor. N-o vad dar incerc s-o accept si s-o inteleg.Mami de Sara (8 dec 2008)============www.sling.ro/" target="_blank"> Poarta-ma, mami! ==================="Fii tu schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume."(Mahatma Ghandi)
mamica de Robert(23.11.2004) si Kristian(01.09.2006)http://stirileprotv.ro/exclusiv/avem_viata_in_sange/avem-viata-in-sange-click-aici-daca-vrei-sa-devii-donator-de-celule-stem.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

pt. dani:LA MULTI ANIsa cresti mare si sanatos,tortul:pizza:o felie si la noicheful:mamica de Robert(23.11.2004) si Kristian(01.09.2006)http://stirileprotv.ro/exclusiv/avem_viata_in_sange/avem-viata-in-sange-click-aici-daca-vrei-sa-devii-donator-de-celule-stem.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Anca, e tare dulce mica printesa.
Bianca, vad ca ati avut un chef pe cinste.
Lizzy, ce mai face tatal tau, cum se mai simte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

am recitit si am zis ca scriu pe rind dar...,asa ca ..lizzy:,imi pare foarte rau!ma Rog sa fie totul bine si sa scape tatal tau de suferinta,iar tie iti doresc multa putere(de care ai dat intotdeauna dovada,).anca:felicitari!!!!ai nostri sotzi si zibe si-au petrecut dimineata impreunabrigita:miine Robert merge la pompieri,ii duce de la camin,iar joi la brutarie.bucurie mare pe capul lui RobertKristian e un pic mucos(sper ca si de data asta scapam cu plantusin,vitamina C)eu simbata am iesit cu colegele la Cimpul Cetatii(sa mincam pastrav),si am ajuns noaptea acasa;am prins si o ceata de nu vedeai la doi pasi,dar a fost super iesirea.sotzul zice,la inceput ieseam la un club,apoi restaurant in oras,pe urma pe la vatzman,acum la cimpul cetatii,ma intreaba daca data viitoare iesim din judet?tzara?, vorbeste invidiaoana:tu nu mai scrii nimic?de olimstiti ceva?de pe la alte subiecte?o seara buna,mamica de Robert(23.11.2004) si Kristian(01.09.2006)http://stirileprotv.ro/exclusiv/avem_viata_in_sange/avem-viata-in-sange-click-aici-daca-vrei-sa-devii-donator-de-celule-stem.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

tot eu: d-na Roza;uitat sa va aduc la cunostinta ca am vindut Dacia si cumparat un Opel.este :citez pe Robert"cea mai frumoasa masina din oras"asha ca...noapte bunamamica de Robert(23.11.2004) si Kristian(01.09.2006)http://stirileprotv.ro/exclusiv/avem_viata_in_sange/avem-viata-in-sange-click-aici-daca-vrei-sa-devii-donator-de-celule-stem.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Of Lizzy, cata suferinta... sunt cu gandul la voi, Doamne-ajuta sa fie bine!

Carola, ahaaaaa, deci despre El era vorba. Mi-a zis ca s-a intalnit cu cineva, dar nu era sigur, i l-am descris si eu, mi-a confirmat si-asa l-am identificat. Sa-l purtati sanatosi, Opelu, si si sotul. Si-au petrecut dimineata impreuna, adica si cu z, a tinut cu tot dinadinsul s-o duca... apoi a regretat pt ca totusi era multe de completat si de stat la rand... dar i-a purtat noroc, c-a rezolvat mai rapid.
Hi hi, sa va fie de bine pastravu! Pt harghiteanca din mine, unde e Campul Cetatii?


Brigi, Bia, multamim, am ajuns cu bine, sunt franta, am si dat deja o tura de Polus, am intrat intr-un magazin de animale am scos-o pe z pe sus si urland ca nu mai vroia sa plece, pe autocar s-a jucat ce s-a jucat, apoi , somn, trezit, iar , iar putin somn, trezit, si pe cand dadea plictiseala peste ea, si epuizasem toate pungile, bilele, cartile, pixurile, cerealele, banana, vecina din spate, cea din lateral, geamurile, perdelele ... am ajuns.






Mami de Sara (8 dec 2008)
============
www.sling.ro/" target="_blank"> Poarta-ma, mami!


===================
"We don't see things as they are, we see things as we are." - Anais Nin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_27
pe autocar s-a jucat ce s-a jucat, apoi , somn, trezit, iar , iar putin somn, trezit, si pe cand dadea plictiseala peste ea, si epuizasem toate pungile, bilele, cartile, pixurile, cerealele, banana, vecina din spate, cea din lateral, geamurile, perdelele ... am ajuns.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Kover, sa stapaniti sanatosi masina, fara nici un eveniment . Normal ca e cea mai frumoasa ca doar e a voastra.
Sa iti fie de bine iesirea, frumos sa iesi asa cu colegele .
Multumim de urari
Fain ca la gradi la Robert se mobilizeaza educatoarele si ii scot pe copilasi prin oras. Eu nu tin minte Sandra sa fi mers pe undeva. La noi inca sunt conceptiile vechi...eu asa banuiesc.
Anca, sedere placuta la sora-ta

Nu am fost niciodata in Polus sau in Iulius Mall. Oare ajung vreodata? Hmmm. Cam aiurea daca nu cunosc pe nimeni sa ma iau asa sa ma duc la o tura/plimbare si sa si vin inapoi.

Mai fetele care alaptati..am si eu o curiozitate...intreb ca nu stiu ca ai mei au supt 2 saptamani fiecare ......pana cand le veti da copiilor sa suga? Ca drept vorbind dupa mine (nu dati cu rosii) e ciudat sa vezi un bebeloi asa mare mancand lapte de la . Adica mie asa mi se pare .
Stiu persoane care si-au intarcat copiii dupa 1 an si ceva cand pricepeau ce e aia titi si le-a fost foarte greu, s-a lasat cu lacrimi amare...a trebuit sa duca copiii pentru o saptamana la bunici sa uite de tzitzi.
Am avut o colega la servici care mi-a spus ca ea si-a alaptat fatapana la 2 ani. Mama mia..cand am auzit asa ceva ..e cudat noah...nu mi-o luati in nume de rau.
Anca..care e parerea ta despre asta? Cand nu ii vei mai da lapte?
Oana?

Mergi la inceput