Burtici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Eu eram mai sus. Nu am vazut ca am ramas logata pe user ul comun.

Denisa, 25 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

rebiana ce vesti bune aduci! ma bucur pentru tine si pt andra

eu nu stiu sa fac maioneza nici cu ou crud :)) asa ca am pus maioneza cumparata si salata e deja mancata

acum m.am trezit de foame....dar vad ca lumea e obosita dupa pregatiri :)

roxana 26 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

buna dimineata si de la mine.Haideti la o cescuta de cafea cu mult lapte.Rebiana ma bucur pt vestile p care ni le dai si despre bebilina ta si despre andra.Eu nu am apucat sa fac nimic.Ieri am facut curatenie toata ziua in schimb nu am facut nimic cumparaturi-ca de obicei pe ultima suta de metri.Asa ca azi am de facut intai cumparaturi de la market apoi sa ma duc sa gasesc ceva cadouri apoi sa ma pregatesc sa fac ceva de papa.Nu am facut nici macar o lista de cumparaturi..de gatit ..nu stiu ce sa gatesc..sunt total dezorganizata anul asta...parca nici nu vine Craciunul..Dar lasa ca beau eu cafeaua acum si ma adun..Nu va urez toate cele bune de pe acum pentru ca ne mai "vedem"...

27+ Adela
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

'Neata, fetele!
Gata si eu in clanul vesel! Am alergat prin magazine ca nebuna, in fiecare zi. Ce uitam azi, luam maine si tot asa.
Aseara, cand ne-am intors am facut sarmalele, iar acuma sunt deja pe foc.
Pe langa aperitivele traditionale de Craciun pe care le-am luat de prin magazine, o sa mai fierb in zeama de varza cu mirodenii niste soric. Iese demential. In rest, vreau sa fac ordine prin casa, sa mai spal ceva, sa pun o perdea la fereastra si sa-mi aranjez parul, ca daca mi-as fi facut programare la coafor nu mai apucam sa fac toate cele pe aici.

Acuma,sunt abia sculata si as manca ceva, dar nu stiu ce. Merg sa bantui prin frigider sa vad ce ma imbie.

Ma bucur de vestile bune pe care le-am citit din urma!! Sa fie bine pentru toata lumea si Sarbatorile Craciunului sa le petrecem cu suflete linistite!

Cristina +21 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

'Neata!
Denisa, Roxi, Niki, Cristina
Azi am in plan sa termin meniul pt maine si sa fac putina curatenie.. insa inainte de toate il astept pe Luca sa se trezeasca si sa-l duc la impartasit. Mai am ceva cumparaturi minore de facut.. si cam gata!
Desi intru si mai tarziu, urez tuturor celor care cred in magia si spiritul Craciunului: CRACIUN FERICIT, CU SUFLETE IMPLINITE DE CELE MAI ALESE BUCURII IAR LINISTEA SA POPOSEASCA IN INIMA SI CUGETELE VOASTRE!
.. si pentru fetele noastre dragi care locuiesc in tari straine..
~ Roxana (Spania) ~ Feliz navidad (in seara asta voi sarbatoriti Noche buena; mi-a zis mama ca-i tare fain)
~ Freedelia (Japonia) ~ Shinnen omedeto! Kurisumasu Omedeto!
~ Nikole, uta_ciun (SUA) ~ Merry Christmas!
~ Stefanna, Magdone (Canada) ~ Merry Christmas sau Joyeux Noel!
~ Castelana (Malaezia) ~ Selamat Hari Krismas!
~ Niki, Alina2(Grecia) ~ Kala Christougenna!
~ Irina -Yaia-(Finlanda) ~ Hyvaa Joulua!
~ Carmen (Maroc) - Joyeux Noel!
~ Lara (MB) ~ Mery Christmas!
~ Ina (Belgia) ~ Joyeux Noel! Zalig Kerstfeest! (flamanda)

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

REBIANA - Eu de impartasit o voi impartasi pe Dami maine dimineata, cand este mare sarbatoare, in rest, am cam dus-o duminica la biserica si am impartasit-o atunci. Maine chiar daca n-am chef sa ma scol, vreau sa ajungem la biserica sa ne inchinam si sa ascultam slujba de Craciun, ca doar pentru asta ne-am obosit atat.

S-a sculat mimoza, merg sa-i dau sa pape si mai vad eu ce fac.

Cristina +21 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Neata !!
Sunt terminata, ma doar toate oasele de la spate, umeri, piept din cauza tusei.
Nici ceapa nu mai am in casa ,ca ma riscam la un ceai de ceapa. Trebuie sa mergem rapid la cumparaturi ca ieri nu am mai fost.
Sper sa nu fie coada la case. Daca e tusesc de 2 ori si fac loc.
Rebiana - Foarte frumos.

Denisa, 25 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

Rebiana-episis

28+ Adela
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

probabil ca ne-ati uitat de cand nu am mai intrat pe aici. dar vrem sa fim alaturi de voi la ceas de sarbatoare si sa va uram



Va uram si noi un CRACIUN FERICIT! sa-l petreceti cu bucurie alaturi de persoanele dragi si de pruncii vostri minunati din burticute.





Mari de Daria Maria(29.01.2008) 25+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Neata burtiucutelor dragi!

Primiti cu colindul?



Rebiana ma bucur din suflet pentru vestile bune de la eco.Eram convinsa ca totul va fi bine si bebelina e grasunica.
Multumim si pentru vestile de la Andra.

Denisa daca mai esti, ia-ti ridiche neagra ca eu zic ca a fost mai buna.Sanatate multa.

Spor la treburi fetelor care mai au si o zi minunata tuturor.

Aaa, am uitat, Stefanna mi zis sa va urez asa:
Te rog frumos, sa le urezi fetelor de la iepurasi Craciun ferict si de la noi, si un an care sa le imbogateasca cu cele mai de pret comori.
Ea a inceput serviciul si nu mai apuca sa intra pe net.

Eu va parasesc ca ii ducem pe copii la Mall ca maine va fi inchis.

Oana 30+ Eric Nicholas
AMR 9+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput