Burtici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

rebiana foarte frumos
da noaptea de craciun e "noaptea buna" si cea de revelion "noaptea veche"

denisa sper sa nu te ia iar vreo raceala sa scapi de tusea sacaitoare, tare rau e...

oana frumos colindul

roxana 26 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

Eu tot la munca si azi, sper sa ne lase sa plecam acasa intr-o ora ca sa pot merge sa iau ultimele cadouri pentru parinti. Maine dimineata mergem la slujba, dupa aceea ne strangem la masa la mama soacra. Contribuim si noi cu una alta, dar sunt cumparate de la magazin, nu am mai avut chef sa ma apuc de ceva aseara. au inceput durerile de spate si m-am foit de pe o parte pe alta toata seara. Azi intram in sapt 31!

Doresc sa va urez tuturor:
Craciun fericit!, sanatate, bucurii, bebelusi cuminti si mancaciosi care sa stea in burtici pana la termen! Sa va bucurati de clipe fericite alaturi de familii si de cei dragi, de bucate gustoase si sa va umpleti inimile de caldura acestei sarbatori!




29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Oana- o sa incerc si ridiche. Asta luam cand eram mica, si ma ajuta sa rup.
Roxana- cred ca tot o raceala e. Banuiesc ca am luat-o din autobuz cand am fost la dr. Era super aglomerat.
Ma dor toti muschii si pana acum nu am reusit sa ma dau jos din pat decat ca sa-i dau lui Honey sa pape. In rest nu-mi curge nasul nu stranut, doar ceva frisoane.

Sper sa nu fac Craciunul in pat ca ma oftic.

Denisa, 25 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa ia paracetamol daca poti
patura aia asa.i ca n.ai stors.o tu ?

ma duc sa mai fac cate ceva la sarmale dar incet ca nu.mi face nimeni statuie :))

roxana 26 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare!!!Poate va mai amintiti de mine,am fost impreuna la inceputul acestei odisei.

Vreau sa va urez un Craciun fericit si sa va aduca mosul tot ce va doriti!!!

Mie Mosul mi-a adus deja cadoul mult dorit,tocmai am aflat ca sunt graviduta,sper ca de data aceasta sa fie totul bine.
Pupici!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)
3+
Ingeras mic,mami,tati si Bea nu te vor uita niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

rebiana, felicitari pt rezultatele foarte bune! ce mare a crescut bebelina ta! bravo!

denisa, of... iar raceala, poate nu a trecut bine cea veche. si eu tot racita, azi am fost chiar la dr de familie ca m-am speriat de ce rau tuseam azi nopate, vreo juma de ora de nu ma puteam oprii, ma durea burta tot, iar bebe dupa fiecare tuse saracu dadea din picioare, cred ca il stresam rau. mi-a fost asa mila de el! sper sa iti treaca. mie dr mi-a zis ca nu e ff rau sa imi dea medicam, doar naturiste. macar m-am mai linistit.

dayanara, spor la sarmale, eu am luat ieri si smanatana pt ele, si abia astept maine la pranz sa le gust. sunt facute cu kaiser. printre varza.

oana, distractie placuta alaturi de musafiri! vezi sa nu te obosesti prea mult,

imi pare bine de vestile bune despre Andra!!!! ura!!! bine ca mai sta bebe. multa sanatate.

mulumesc fetelor pt uraraile frumoase de Craciun. si tuturor SARBATORI FERICITE SI PLINE DE CALDURA SI BUCURII!!!

eu ma duc pe la bucatarie sa fac ceva salate aperitiv si dupa sa ma spal pe cap ca ieri n-am avut apa calda toata ziua.

va pupic.

vio asteptand pe bebe 22+ Tudor Cristian

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

pupici si de la noi

fetelor daca va spun ce am patit aseara dupa ce am stat si am tocat 2ore la salata de boeuf singurica si dupa patania cu maioneza care mi s-a taiat si pe care desigur nu am pus-o in salata(o sa intelege-ti indata de ce am spus asta) am incorporat toate legumelele cu o lingura de mustar si putina sare si de pofta mi-am pus sa pap o lingurita asa cum era.toate bune si frumoase. dar nu va zic ca pe la 3-4 dimineata m-au luat niste crampe si o stare de voma de nu am dormit toata noaptea.si asta mica ma inghiontea si ea(probabil ca nici ea nu se simtea bine - saracuta).cert este ca de la 6 dimineata pana la 7 am stat in baie cand PE "TRON" CAND CU CAPUL IN EL off groaznic a fost si nu inteleg ce s-a intamplat ca toate ingredientele au fost proaspete
in fine m-am doftoricit cu niste samburi de masline,paine prajita si pilaf beahhhhh

offf si ma asteapta si sarmalele sa le fac si tortul.sper sa nu mai am probleme. ca asa rau mi-a fost.acum salata mea de bouef e la gunoi,nici la pisicile de afara sau la caini nu m-am indurat sa o dau,sa nu treaca si ei saracii prin ce am trecut eu.
cam atat despre peripetia mea

REBIANA bravo pt vestile minunate despre bebe si multam pt sms de la Andra.eram sigura ca totul va fi bine.
esti de asemenea o draguta ca intotdeauna,cum te-ai gandit tu sa ne urezi CRACUIN FERICIT noua celor de peste hotare .bravo ai scris foarte corect.CRACIUN FERICIT si tie draga mea si tuturor gravidutelor de aici si nu numai,la toata lumea.

CRACIUN FERICIT ALATURI DE CEI DRAGI

28+http://www.flickr.com/photos/asteropipan/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

am uitat sa va spun ce e mai important

acum o ora a venit MOS CRACIUN la mine cu un cadou superbbb. a sosit carutul lui asta mica.ce m-am bucurat ca il tot astept de saptamana trecuta,dar de cu vremea asta si tocmai din Italia a intarziat. sunt asa bucuroasa ca il am aici sub brad
o sa pun zilele astea poze sa il vedeti.


HONEYBABY sanatate multa si sa te insanatosesti repede.

28+http://www.flickr.com/photos/asteropipan/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Ramonella super veste ce ne-ai dat. Bravo si sa fie intr-un ceas bun
Asteropipan nasoala starea ta..of...si totusi nu cred ca au avut ceva legumele alea, eu zic ca ti s-a aplecat de la maioneza aia taiata. Stiu ca o sa spui ca nu ai mancat din ea, dar eu iti zic ca la fel am patit si eu anul trecut de revelion: asa m-am chinuit cu o maioneza mai bine de o ora, si numai uitandu-ma la ea mi s-a aplecat. Abia in toamna acum am avut curaj sa gust o salata de vinete cu maioneza, ca pana atunci numai cand auzeam cuvantul maioneza imi venea sa dau la boboci. Oricum si eu azi am fost la regim, paine prajita si covrigi, ca ieri mi s-a aplecat de la miros de sarmale si carne..asa ca azi noapte cred ca ti-am tinut isonul: nu am stat in baie, dar am tot bantuit prin casa cu cana de lapte dupa mine.
Vio nici eu nu am avut apa calda ieri, drept urmare abia acum m-am (chiar acum sunt cu parul infasurat in prosop)
Rebiana si mie mi s-a parut f dragut gestul tau de a le ura fetelor Craciun fericit in limba lor adoptiva

www.brizamarii.sunphoto.ro/bebe/" target="_blank">poze

23+ Eric Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Cred ca-l iau pe Mos Craciun la capitolul batranete.. cel putin asa ma simt! Bine ca am terminat treburile!
Alina2 poate ai mancat cu pofta salata si de aceea ti-a fost rau..
Oana Foarte frumos ca-i duci pe cei mici la Mall.. asta mi-ar fi placut sa fac ieri, cu Luca, dar stiam ca va fi aglomerat Bucurestiul si n-am riscat sa-l luam cu noi!
Denisa are relevanta si sa nu bei ceaiul fierbinte! Se bea caldut.. altfel nu e indicat pentru ca irita mucoasa respiratorie si agravezi boala. Poti bea de tei, indulcit cu miere si sa adaugi cateva feliute de lamaie. Ridhea neagra e intr-adevar f indicata si ceaiul de foi de ceapa recomandat de fete. sa iti revii rapid.
Cristina f frumos ca maine mergi cu printesica la impartasit! Eu ca sa evit aglomeratia am mers astazi, plus ca maine mergem pe la parintii nostri si va fi o zi lunga.
Vio spor la papat sarmale!
Roxi cata dreptate ai tu cu statuia aia!! Spor la gatit sarmalute si mai apoi la papat!
Greenfrog cateva saptamani te mai despart de puiul drag! Sa-ti fie usoare! Distractie placuta, maine, la socri!
Ramonella CRACIUN FERICIT si tie! Sa-ti dea Dumnezeu o sarcina dusa la termen, usoara si bebe sanatos!
nemary Sarbatori fericite si tie!

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput