Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *125*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

BIANCA, va admir mult, ce curaj pe voi sa bateti drumul Buc-BV pe vremea asta, doar pt cateva ore de balaceala. Recunosc ca mie mi-e greu sa ies si pana in fata blocului, drept pt care nu prea ies
La noi pt orice plecare dureaza o gramada pregatirea, nu stiu, cateodata ma gandesc ca nu ne gestionam noi bine timpul, dar zau daca as putea sa ma mobilizez sa plec la 9 dimineata si seara sa fiu inapoi. Jos palaria pt tine

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

BIANCA, va admir mult, ce curaj pe voi sa bateti drumul Buc-BV pe vremea asta, doar pt cateva ore de balaceala. Recunosc ca mie mi-e greu sa ies si pana in fata blocului, drept pt care nu prea ies
La noi pt orice plecare dureaza o gramada pregatirea, nu stiu, cateodata ma gandesc ca nu ne gestionam noi bine timpul, dar zau daca as putea sa ma mobilizez sa plec la 9 dimineata si seara sa fiu inapoi. Jos palaria pt tine

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente






hai nu exagera. mai greu e sa iesim pe strazile din bucuresti pentru ca dn1 e curat.
acum depinde mult si de dispozitia voastra si mai ales de sotz. trebuie sa colaboreze.

iar acum sa te cert. Parca ziceai ca lucrezi in organizare de evenimente/PR- si eu tot pe acolo (de fapt eu fac marketing si mai avem si o firma de productie publicitara si tipografie, ma rog, neimportant). Pai cand ai un eveniment si apar neprevazute, ce faci? Nu te descurci din mers? Intotdauna ai un plan B si daca nu exista il inventezi.

Sa stii ca piticii astia ai nostri nu sunt asa sensibili precum ii credem noi. Sunt chiar niste smecheri. Problema e la noi ca nu ii intelegem intotdeauna.

hai sa iesi din starea asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

BIANCA, va admir mult, ce curaj pe voi sa bateti drumul Buc-BV pe vremea asta, doar pt cateva ore de balaceala. Recunosc ca mie mi-e greu sa ies si pana in fata blocului, drept pt care nu prea ies
La noi pt orice plecare dureaza o gramada pregatirea, nu stiu, cateodata ma gandesc ca nu ne gestionam noi bine timpul, dar zau daca as putea sa ma mobilizez sa plec la 9 dimineata si seara sa fiu inapoi. Jos palaria pt tine

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente





ziceam sa nu exagerezi cu admiratiile, nu altfel.
sper ca nu te-ai suparat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

LA MULTI ANI Delia Ioana, Victor Andrei, Vicenzo Stelian, Costin!!!

Saby ar fi super sa veniti si voi, caci nu v-am vazut demultisor Si ma bucur ca sunteti mai sanatosi !

Ralu este ok si de la ora 16. Mie una imi convine. Si LA MULTI ANI sotiorului

Astazi m-am apucat de curatenie generala, dar nu promit sa si termin prea curand

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

ne-am dat cu saniutaaaaaaaaa!!!!!!; nu va ganditi ca am stat mult, doar vreo 10 minute, mutzu a chiuit la mine in brate in ritmul in care eu strigam "diiiiii calutuuuuuuuuuu!!!!".. si saracu' calut a slabit 5 kile tragand de noi, nu de alta da' era sania super ruginita si lui nu i-a trecut prin cap sa o curete si sa o unga putin; si in 5 minute a adormit mutzu meu lat cu toate chiotele mele; l-am dus sus, l-am dezbracat de 3 straturi de haine si nu s-a trezit... dupa care a sunat interfonul si a sarit ca ars; macar e bine dispus, se distreaza cu taica'su' prin dormitor... profita ca e in concediu

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

ne-am dat cu saniutaaaaaaaaa!!!!!!; nu va ganditi ca am stat mult, doar vreo 10 minute, mutzu a chiuit la mine in brate in ritmul in care eu strigam "diiiiii calutuuuuuuuuuu!!!!".. si saracu' calut a slabit 5 kile tragand de noi, nu de alta da' era sania super ruginita si lui nu i-a trecut prin cap sa o curete si sa o unga putin; si in 5 minute a adormit mutzu meu lat cu toate chiotele mele; l-am dus sus, l-am dezbracat de 3 straturi de haine si nu s-a trezit... dupa care a sunat interfonul si a sarit ca ars; macar e bine dispus, se distreaza cu taica'su' prin dormitor... profita ca e in concediu

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume



ce frumosi sunteti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

BIANCA, stai linistita ca nu ma supar
Ehe, ce bine ar fi daca as reusi sa ma organizez in viata la fel de bine ca la job. Vorba aia, am organizat 3 saloane auto si nu sunt in stare sa organizez o iesire cu fi-mea afara. Sincer, mie job-ul de mamica mi se pare de zece ori mai greu decat oricare altul. Dar si mai frumos si plin de satisfactii.
Pe noi ne impiedica si lipsa cauciucurilor de iarna, sper sa reusim sa gasim pana pe 29 cand plecam, ca altfel e de rau. Ca si saniutele, s-au epuizat si cauciucurile de iarna de peste tot

DYANA, ce dragut! Diseara iesim si noi cu saniuta. A gasit sotul saniuta lui veche in boxa si vedem noi cum ne descurcam. Abia astept. Si de maine e si sotul meu in concediu, o sa fie tare bine sa fim toti acasica.

Azi am avut femeia la curatenie, am reusit sa fac si o friptura, sa spal rufe, sa aranjez prin casa, deci am facut cate ceva, mai ales ca nici Ana nu a fost prea cooperanta, ca a dormit f putin, deci ma declar multumita

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

ne-am dat cu saniutaaaaaaaaa!!!!!!; nu va ganditi ca am stat mult, doar vreo 10 minute, mutzu a chiuit la mine in brate in ritmul in care eu strigam "diiiiii calutuuuuuuuuuu!!!!".. si saracu' calut a slabit 5 kile tragand de noi, nu de alta da' era sania super ruginita si lui nu i-a trecut prin cap sa o curete si sa o unga putin; si in 5 minute a adormit mutzu meu lat cu toate chiotele mele; l-am dus sus, l-am dezbracat de 3 straturi de haine si nu s-a trezit... dupa care a sunat interfonul si a sarit ca ars; macar e bine dispus, se distreaza cu taica'su' prin dormitor... profita ca e in concediu

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Ce frumos!!!
in legatura cu saniutele, mie alea vechi, clasice imi plac cel mai mult!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

a, si inca ceva... AZI AM FACUT PRIMII PASI!!!!!!!!! m-am emotionat ca o bleaga cand am vazut ca pune piciorusul in fata; nu pot sa-mi imaginez de unde poti sa simti atata dragoste pentru un mutz mic... parca nici nu mai am loc de ea in suflet, efectiv dau pe afara

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Si pt ca eu mi le amintesc asa, pe rand, mai vroiam sa zic ca pozele cu Gabitu facute de fotograf sunt super. Eu i-am facut la Keutu un set in maternitate si ma mai gandesc cand o sa-i mai fac. Eu ador sa fac poze, asa ca mai vedem care ii face copilului poze la un an, eu sau fotograful.

Cris, ce stramba nasucul mandra ta!!! Si m-a distrat cum sta cu picioarele printre gratii, drept pt care m-am dus sa masor distanta dintre gratii la patul lui Keutu, sa vad al meu de ce nu face asa, ca toata ziua isi baga picioarele pe acolo, dar chiar asa tare nu reuseste. Pai la noi sunt 5 cm intre, voi cred ca aveti 10 acolo!
A, si Luana ce frumos tine creionul in mana! Pai Keutu sigur si l-ar baga ori pe gat ori in ochi. Am incercat sa-i dau o lingurita de silicon in mana in timp cel hraneam. Am scos-o din zbor, cand era pe jumate bagata pe gat.

Noi azi cumparam bradutul. De anul trecut am inceput sa ne luam mici, pitici. Problema e ca mie imi place sa fie atata de des sa nu i se vada trunchiul, iar lui barbatu-meu, fix opusul. Si cum azi se duce el singur sa-l cumpere...va arat eu ce-a luat.

Si vad ca nimeni nu face friptura frageda. Sau scriu si eu cu cerneala invizibila?

A, Pisik, pai de ce ai fost trista la aniversare, ca n-au participat toti invitatii? Eu nu l-am sarbatorit pe keutu deloc pana acum, si ca atare am fost netensionata si bine dispusa.

Mergi la inceput