Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *125*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raaluca

Citat:
citat din mesajul lui Floric

A, inca ceva, i-am cumparat aseara lu Raresu o rata dansatoare, bine de fapt matusa lu Cata a platit-o ca "cadou" de Craciun. Atat ce a studiat-o pe toate partile si ce credeti ca a apreciat la ea...ETICHETA pe care a si ros-o

Am plecat ca daca mai stau ma intind pe toata pagina.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



Nici nu era greu de ghicit dar as fi oscilat intre cutie/ambalaj si eticheta. Da, etichetele sunt minunate...
Mai ales alea luuungi si stil "carticica"

Mami de LENA 30.03.2009


subscriu. etichetele sunt delicioase, si captivante.
cele mai apreciate sunt cele de la ikea, ca sunt lungi si se munceste la ele mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Neatza!

Multumim mult fetelor pt aprecieri si urari

Uram si noi LA MULTI ANI! bebeilor sarbatoriti ieri si azi

OLI, bravo pt DAVID!!!!! si pt mami inventiva

BIANCA sau alte fete preocupate de subiectul saniuta ati gasit cumva? Ca eu innebunesc cautand pe net si peste tot e stoc epuizat

Ieri am serbat-o pe Ana, dar numai cu mama, buni a mea si socrii, ca nasii si finii nu au putut veni. A fost cam aiurea, nu stiu, o atmosfera tensionata, a fost prima petrecere a Anei la care nu m-am simtit bine. Si tocmai acum la 10 luni.
Incerc insa sa imi revin si sa privesc jumatatea plina: azi sper sa facem bradutul si sa impodobim casa, sper sa imi dea alta stare de spirit

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente





Sa vezi ce stare de euforie te apuca dupa ce faci bradul si impodobesti casa!
www.youtube.com/watch?v=QpinzLXXp14" target="_blank">Aicio dedicatie ptr tine.
E una din preferatele mele ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Floric legat de suptul degetului. lasa-l in pace. e doar o perioada.
ioana mea si-a supt degetul de la 2 la 5 luni. si-l sugea cu o placere, il certa, ii spunea cate o poveste lunga. ma treze noaptea cu plescaitul ei.
la 5 luni brusc a renuntat la supt degetul. cred ca s-a intamplat ori pt ca avea muci, ori ca incepuse sa mearga de-a busilea si nu i-a mai placut gustul mainilor ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Neata la pranz si de la noi !!!!
Intram si noi la raport ca n-am mai facut-o de multicel. Lanoi toata lumea s-a insanatosit, lui Adi i-a trecut cumplita raceala iar Maia mai are 3 zile de regim si pote trecem si noi speram la mancare mai normala, ca perioada asta s-a saturat saracuta de morcovi cu orez . Acum sa va spun o dilema de-a mea.... doctora de la Medlife a zis ca e o enterocolita de la ceva ce a mancat sau poate vreo viroza usoara si ne-a dat regim 2 saptamani inclusiv cu lapte fara lactoza. Pediatra mea la care e inscrisa Maia a spus ca e o intoleranta secundara la lactoza facuta pe un fond viral probabil atunci cand a facut rubeola si mi-a dat o groaza de tratamente inclusiv antibio si lapte fara lactoza pe care a zis ca e posibil sa-l folosim pana pe la vreun an. Eu insa mi-am ascultat instinctul care de tara asta nu a dat gres si nu i-am dat nimic decat regimul pe care mi l-a prescris doctora de la Medlife si lactobacili si ne-a facut bine nu mai avem nimic. Acum problema mea e urmatoarea, ce fac trec pe lapte normal si incep si eu sa-i dau branzica si iaurturi sau o ascult pe doctora cealalta si stau pana la 1 an pe lapte fara lactoza (cu care nu am o problema) dar ce facem cu celelalte lactate, o lipsesc total de ele??????.
Hai ca m-am intins ca o zi lunga de post si sa nu uit Raluca am vrea si noi tare mult sa venim la intalnire dar nu stiu cand o sa ne intoarcem de la socri de la Valcea, asa ca daca e ceva o sa vorbesc cu Gaza la tel si poate ne vedem cu toatele.

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Raaluca, super colindul, multumesc mult

Apropos de intalneala, eu habar nu am unde e locatia, nu am gasit pe site adresa. Ma ajuti si pe mine, please?

SABY, ma bucur ca sunteti mai bine. Cat despre lapte nu stiu ce sa te sfatuiesc, daca tu simti ca ar fi ok, poti incerca sa ii dai cate putin branzica si iaurt sa o testezi cum reactioneaza

SI tot apropos de lapte, intrebase ARIS de NAN3. Nu are arome. Ca si consistenta e un pic mai grunjos decat 2-ul. Am trecut si noi de ieri pe el, deocamdata combinat cu 2, pana terminam cutia apoi gata, ramanem la 3

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Hello, hello, hello!

revenim dupa un weekend cu balaceala. A fost foarte incantat Vladimir de bazinul de inot (cel mare cu apa de 2 respectiv 4 m).
Ii place copiluluimeu in apa de nu se poate. Ieri a adormit abia la 4 dupa-amiaza , trezit fiind de la 9 fara un sfert dimineata.Azi-noapte a dormit foarte bine. S-a culcat la 12 si a avut o trezire la 5 si la 7.30 dupa care trezirea finala de la 9 si un sfert. Insa cu o noapte inainte m-a trezit din ora in ora- nu cuosc motivele, dar asta e.

Am admirat ghiocei frumosi in poze si in filmulete.Iipe toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

SABY, ar fi minunat sa fim cat mai multe!

Pisik, www.verdecafe.ro/Blog/Blog.html" target="_blank">AICI ai si harta. E pe undeva intre stefan cel mare si bd dacia. Se ajunge usor din str. Vasile Lascar (pleaca de la biserica armeneasca si ajunge in stefan cel mare, langa flamingo si springtime, daca stii zona ... e f aproape de aleea circului ... nu stiu ce alte repere sa dau)

Exista si www.verdecafe.ro/Craciun.html" target="_blank">SITE

Ptr voi e ok ORA 16?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Fetele care ati cumparat masinuta de la Chicco. Sa nu lasati copii nesupravegheati in ea pentru ca daca se intind pe o parte se rastoarna. PArtea buna, ca sa zic asa, este ca nu se kovesc tare pentru ca are barele alea laterale dar oricum.

Si....NU AM GASIT SANIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui saby
Acum sa va spun o dilema de-a mea.... doctora de la Medlife a zis ca e o enterocolita de la ceva ce a mancat sau poate vreo viroza usoara si ne-a dat regim 2 saptamani inclusiv cu lapte fara lactoza. Pediatra mea la care e inscrisa Maia a spus ca e o intoleranta secundara la lactoza facuta pe un fond viral probabil atunci cand a facut rubeola si mi-a dat o groaza de tratamente inclusiv antibio si lapte fara lactoza pe care a zis ca e posibil sa-l folosim pana pe la vreun an. Eu insa mi-am ascultat instinctul care de tara asta nu a dat gres si nu i-am dat nimic decat regimul pe care mi l-a prescris doctora de la Medlife si lactobacili si ne-a facut bine nu mai avem nimic. Acum problema mea e urmatoarea, ce fac trec pe lapte normal si incep si eu sa-i dau branzica si iaurturi sau o ascult pe doctora cealalta si stau pana la 1 an pe lapte fara lactoza (cu care nu am o problema) dar ce facem cu celelalte lactate, o lipsesc total de ele??????.


Saby, eu nu pot sa iti zic decat cum as face/(si am si)facut eu: cam cum ti-a recomandat dr de la Medlife.
Dupa 2 saptamani se face trecerea treptata la laptele cu lactoza (formula de continuare). Treptat inseamna (de ex) ca la un bibe de 210ml pui 6 lg lapte fara lactoza si 1 lg formula "normala", asta o zi-doua, apoi 5 lg FL si 2 lg "normal" si asa mai departe. Asa poti sa urmaresti eventualele efecte si sa te opresti daca ceva nu e in regula. Dureaza ceva, dar e destul de sigur.

Inteleg ca dr care ti-a zis sa nu ii dai lactoza pana la 1 an nu a facut alte teste pt a lua hotararea asta, nu?

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui saby
Acum sa va spun o dilema de-a mea.... doctora de la Medlife a zis ca e o enterocolita de la ceva ce a mancat sau poate vreo viroza usoara si ne-a dat regim 2 saptamani inclusiv cu lapte fara lactoza. Pediatra mea la care e inscrisa Maia a spus ca e o intoleranta secundara la lactoza facuta pe un fond viral probabil atunci cand a facut rubeola si mi-a dat o groaza de tratamente inclusiv antibio si lapte fara lactoza pe care a zis ca e posibil sa-l folosim pana pe la vreun an. Eu insa mi-am ascultat instinctul care de tara asta nu a dat gres si nu i-am dat nimic decat regimul pe care mi l-a prescris doctora de la Medlife si lactobacili si ne-a facut bine nu mai avem nimic. Acum problema mea e urmatoarea, ce fac trec pe lapte normal si incep si eu sa-i dau branzica si iaurturi sau o ascult pe doctora cealalta si stau pana la 1 an pe lapte fara lactoza (cu care nu am o problema) dar ce facem cu celelalte lactate, o lipsesc total de ele??????.


Saby, eu nu pot sa iti zic decat cum as face/(si am si)facut eu: cam cum ti-a recomandat dr de la Medlife.
Dupa 2 saptamani se face trecerea treptata la laptele cu lactoza (formula de continuare). Treptat inseamna (de ex) ca la un bibe de 210ml pui 6 lg lapte fara lactoza si 1 lg formula "normala", asta o zi-doua, apoi 5 lg FL si 2 lg "normal" si asa mai departe. Asa poti sa urmaresti eventualele efecte si sa te opresti daca ceva nu e in regula. Dureaza ceva, dar e destul de sigur.

Inteleg ca dr care ti-a zis sa nu ii dai lactoza pana la 1 an nu a facut alte teste pt a lua hotararea asta, nu?

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Multumesc de sfaturi , chiar asa o sa si fac, cat despre teste nici nu s-a pus problema , iar eu nici nu stiam ca se pot face, oare in ce constau?

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput