Copii din 1995-1998(35)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Happy New Year!!!!

La multi ani si un 2010 plin de succese la toti.

Am revenit fetelor! Am venit inapoi in tarile calde Am avut o vacanta super, NY e de vis. Dupa NY am fost in Vernon NJ, un orasel de munte cu multe - multe partii de ski. Elliot si-a revenit inainte de Craciun, dar dupa o saptamana l-a apucat pe Matei. Am avut temperaturi de -14C, iar pentru ca Matei nu era in forma totala nu i-am lasat la skiat.
Noi ne-am intors luni, dar am avut aventuri si la intoarcere cu zborurile, si am ajuns in creierii diminetii acasa. Marti am mers la scoala / servici. Miercuri Matei mi-a facut febra mare, vomat, l-am pus imediat pe medicamente. Din cauza febrei a facut afte in gura, dar azi e mai bine.
De saptamana viitoare, intram incet-incet in normal.

V-am citit, uitat la poze.
Agho mare fecior ai, frumusel foc . Si Ana e o scumpa, imi place zambetul de pe fata ei cand a primit seria de carti. Vroiam sa te intreb, cum de a venit Mos Craciun tocmai la marmacie.

Mirela, imi pare bine ca ati calatorit si a-ti ajuns in Austria, si ca se distreaza copila la ski. Daca a mers pe partia neagra inseamna ca skiaza de performanta. Bravo ei. Dupa asa o vacanta o sa se intoarca cu chef si spor de scoala sa o tina pana-n vara.

Andra - La multi ani Ursului tau, sa petreceti cu bine. Ce bine ca poti intra pe calculator de la magazin, ca asa aflam si noi despre voi. Va doresc ca anul acesta sa va mearga afacerea mai bine si sa-si dea drumul economia.

Mara sarmale, cozonaci, mmmhhh si colindatori. Eu am crezut ca numa in Ardeal se practica colindatul asta intens dintre Craciun si Anul Nou.

Dana sanatate sotului. Sa speram ca e o nimica toata, si sa auzim de bine.

MqqM - sa ne mai scrii vesti despre Oli, si ce nazdravanii mai face. Mama cum e,cum se descurca cu nepotelul?

Ana - nu mai stiu nimica despre voi, dar o sa-mi fac timp zilele astea sa citesc blog-ul.

Vic ce mos bogat a-ti avut.

Mihaela 007 iti doresc un 2010 plin de realizari, si sa-ti gasesti un servici flexibil care sa-ti permita sa te ocupi si de Mihaita. Poate un part time? Sper ca santeti mai bine cu somnul, si ca doarme iara noptile.

Miha cum s-a distrat tinerimea de Revelion? Trebe sa citesc mai din urma ca eu nu am vazut pozele cu Mihai.

Mihaela distractie placuta si sa vezi lucruri cat mai interesante in Egipt.

Eu am reusit deabea aseara sa transfer pozele in calculator. Am speranta ca in week end sa le dau un upload si sa impartasesc impresii din vacanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Sanca, bine-ati revenit cu totii din vacanta! Bine-ai revenit aici! Multa sanatate lui Matei! Imi pare rau c-ati avut asa probleme cand cu unul, cand cu celalalt. Abia astept sa vad pozele din vacanta voastra! E deja sfarsit de we, asa ca sper c-ai avut timp sa te ocupi macar un pic.
Ei, si multumesc frumos de aprecieri! Eu incerc sa fiu modesta, dar nu reusesc cu-atatea aprecieri. ca si mhdlvrc imi zise, da' am incercat sa ma fac ca nu observ, ca sa nu mi se urce la cap. Dar stii ce m-amuza cel mai tare, ca el nu-si prea da seama de asta, iar deocamdata primesc semnale pozitive de la mamici, in general vorbind.
Da', asa e, Ana e simpatica foc, fiindca ea chiar isi exteriorizeaza sentimentele si acolo chiar e fericita de-a dreptul, ca Mosul a ghicit el ce sa-i aduca. A fost surprinsa total. Si Mosul a venit la marmacie, cum spui tu, pt. ca Mosul e un unchi de-al copiilor, iar Craciunitza, matusa lor.

Ieri am avut niste incursiuni la cumparaturi, unde Ana s-a ales cu niste obiecte de imbracaminte, era fericita, se uita in oglinda cu admiratie si mi-a zis c-a inceput si ea sa semene a domnisoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

am intrat si in 7, dar mi-a cazut net-ul si n-am mai apucat sa trimit mesajul...asa ca...Andra, desi-i tarziu acum, le urez si eu lui Edy si sotului tau Felicitari lui Robert

fetelor, m-au amuzat presupunerile voastre, asa ca va lamuresc imediat , nu aveau pe cine deranja, stam la parter, asa ca i-am lasat sa faca ce vor, cu conditia sa nu se raneasca



Ajutati-l pe Dan !

Mihaela de Tatiana si Mihai
si

Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Damn, am pierdut postarea...

Pe scurt:
Anca, welcome back, cu bateriile pline si relaxati[incidentele sper ca s-au rezolvat].

Cu cozonacii nu eram eu[fac de regula de Paste, ca de Craciun sunt o gramada de alte feluri traditionale de gatit...].Am recurs la panettone, care au fost tare gustosi dar cu emulgatorii, afanatorii, stabilizatorii si E-urile de rigoare. Harnicutzele erau Andra si Miha[care acum e probabil pe vreo camila].

la toata loomea.



"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Si pentru ca Elliot e dintr-o zi cu nepoata mea, n-am cum sa-l uit. In fiecare an dupa ce imi rezolv cu ea, vin si la voi...

La multi ani Elliot nastrusnic, sa cresti mare si frumos, sa-ti bucuri parintii cu tot ce faci!

Bine v-am regasit in 2010!


pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

La multi ani, Eliot Iti doresc sa ai o viata linistita si fericita, multa , multa sanatate , impliniri si realizari alaturi de cei dragi.

Ajutati-l pe Dan !

Mihaela de Tatiana si Mihai
si

Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

La multi ani lui Elliot, Sanca!!! Multa sanatate, succes la scoala si multe impliniri in viata! Sa va bucure sufletul mereu! Sa fie fericit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Elliot!!!. Mult succes anul asta si cu exam-ul si cu fetele!
Anca draga, sa va bucure si sa va aduca cat mai multe impliniri si bucurie.



"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Anca , sa-ti traiasca sanatos flacaul cel mare !La multi ani ,Elliot!Sa ai o zi bestial de faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:


La multi ani, Elliot!
Anca, sa va traisca baiatul, sa fiti sanatosi si fericiti.
Distractie maxima!





Mergi la inceput