Copii din 1995-1998(35)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Happy Monday

Nasol cand se termina vacanta Asta asa in rezumat.

Anca, hai sa ne spui cum o fo in Times Square. Miha o fi deja la piramide?




"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:


Bine v-am regasit in 2010!
Ma bucur sa va gasesc bine, sanatoase si optimiste.
Am revenit de la Viena , doar eu si al meu Calin.
Andrada impreuna cu restul prietenilor, cati am fost la Viena, au continuat drumul pana la Fugen,50 km de Innsbruck. Acolo vor sta o saptamana.Au zapada, schiaza de pe la 9 dimineata pana pe la 3-4 dupamasa si-apoi seara merg la piscina. Aseara Andrada m-a sunat sa-mi spuna ca s-a dat pe o partie neagra si era tare mandra. Se simte bine si ii place f mult sa schieze asa ca nu-mi pare rau ca am invoit-o o sapt de la scoala.
La Viena a fost foarte frumos si linistit. In cele trei zile cat am stat, am reusit sa vedem cateceva, ce era deschis in zilele alea .
In seara de 31 dec ne-am rezervat noi o masa la rest chinezesc si apoi la cumpana dintre ani am ciocnit un pahar de sampanie in fata primariei unde era f f multa lume adunata.
Mara, deabia pe 1 ian am gasit o masa la Centimeter (eram vreo 17 pers si de aia gaseam mai greu masa la local) de fapt ne propusesem sa mancam acolo pe 31 dar n-am gasit loc. Noi toti suntem niste gurmanzi asa ca iti dai seama ce orgie am facut acolo unde sti cum se mananca.
De joi incep si eu munca asa ca mai am doua zile libere in care o sa stric bradutzul si o sa fac curatenie.
Tuturor si ganduri bune


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Ma bucur ca ati ajuns totusi si v-ati distrat .
Mai sunt si altele http://www.centimeter.at/ ,pt data viitoare.Si noua ne plac mult http://www.centimeter.at/essenphotos/scheibneu34.JPG
http://www.centimeter.at/essenphotos/schwert1.jpg
http://www.centimeter.at/
http://www.centimeter.at/essenphotos/einmbier.jpg

Ptiu satana,(emoticon cu degete incrucisate), ca s-au tot asezat zilele astea 2spre 3 kile





"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

da, da stiam ca sunt 7 localuri in Viena
doar ca noi vroiam la Centimeter II ca era mai aproape de hotelul nostru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

mhldvrc, ati petrecut p-acolo de Craciun. Cred c-au simtit asta si vecinii. Foarte simpatici si haiosi tinerii! ( Ca nu pot sa le mai zic copii).

Mirela68, bine-ai revenit din vacanta! tare frumos trebuie sa fi fost! Dar fara poze, nu stiu ce sa cred.

Flower, daca s-au terminat vizitele, poate-ti faci timp si sa ne arati veselia tanarului Tb.

Ana68, hihihaha...Sper ca anul 2010 ne va aduce tuturor ce vom avea noi grija sa ne aduca!

mQQm, La multi ani pentru Pepitel! Am ratat ziua de 4, dar uite ca-ti spun azi. Asa-i cu bebeii, se serbeaza zilnic, o vreme, apoi saptamanal, apoi lunar, apoi anual.

Sanca, asteptam sa rasufli si sa ne arati minunatiile si artificiile din NY.

Mihaela770, v-ati reluat activitatile?...Iti cauti un job in noul domeniu?

Vic, voi v-ati revenit dupa revelion samd? Sau e prea cald si nu te mai atingi de tastatura, ca frige?!...

Noi ne-am revenit, am inceput si serviciul si diverse zapaceli...Copiii din nou la scoala. A mai nins, amai plouat. Cam astea sunt noutatile. Puteti privi POZE DE LA PATINOAR DIN PENULTIMA ZI DIN DECEMBRIE 2009 Dupa ce-am fost in parcul Herastrau, a doua zi am mers la patinoarul din AfiPalace, un nou Mall inaugurat acum o luna, doua, unde copiii s-au distrat iarasi de minune, apoi fuguta acasa. N-am avut timp sa-l vizitam, ca sa v-aratam mai multe.
Va pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

la multi ani,va doresc si eu si sa dea domnul sa fie un an mai bun decat 2010!
desi aici la constanta a inceput cu vesti proaste...sotii a doua fete din constanta(dragi sufletului meu) au fost diagnosticati cu cancer la colon unul si celalalt cu un chist pe creier(sper sa f exprimat bine)...m-au ingrozit vestile astea...oameni tineri,sufletisti...fara nimic si dintr-o data....ceea ce ma duce cu gandul ca nu se stie niciodata ce-ti rezerva viitorul si ca azi esti maine nu se stie....asa ca trebuie sa invatam sa ne traim viata la intensitate maxima!(gata,m-am racorit)

in rest suntem bine,sarbatorile le-am facut acasa,in familie(noi 4)....
de luni,ne-am reintrat in normal...servici,scoala,terapia...si eu pe langa ei....andreea era foarte dornica sa inceapa scoala,se saturase acasa,mai ales ca a avut vacanta prelungita,pt ca a fost bolnava si maine da teza la mate(sper sa ia o nota buna,nu-i punctul ei forte),iar mihai este foarte agitat,ma termina...nu sta locului o clipa....azi mi-am propus sa sun medicul sa vedem ce-i de facut...
iar eu....hm,agho,mi-ar place nespus sa-mi pot gasi un job....m-am saturat,nu mai pot de atata rurina si plctis de stat acasa,insa din pacate nu poate fi vb de servici(terapia,ma tine pe locla pranz trebuie sa manance si sa faca nani,pt tura a doua de terapie de dupa amiaza),asa ca deocamdata capat experienta de acasa...si ma rog sa pot gasi o solutie,sa pot merge la un servici....plus ca mai este vb si de bani,pana la urma....

haideti ca m-am intins cat o zi de post......toate cele bune va doresc!

cont pay-pal pt ALEX:mihaela77oprea@yahoo.com

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


BAZARUL ALINEI DONESCU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi Ioane ,Ioni si Ionutzi!!!

Incet si sigur ne revenim si noi la rutina zilnica insa de sarbatorit nu ne lasam ca pt noi sarbatorile de iarna is abia inceputul.
Duminica ne vom serba aniversatii de azi,pe ursu la dublu fiindca duminica implineste 35 de ani.
Robert a inceput scoala cu dreptul 2 note de 10 una la geografie alta la engleza ,eu zic Doamne ajuta si-mi fac cruce cu limba in cerul gurii.Aseara insa a intrat in focuri caci astazi au test la lb romana(i-au luat tare anul asta) asa ca a avut de invatat el si un alt coleg de al lui care va face de acum inainte lectiile cu el caci are nevoie de ajutor baiatul.Liviu,colegul lui Robert,este un baiat extrem de cuminte,insa are note proaste,invata de unul singur asa cum poate si se pricepe,fiind crescut doar de bunica,nu are cine sa-l ajute la invatat asa ca am vorbit cu bunica lui sa-l lase sa-si faca lectiile cu Robert si sa-l ajut eu.Aseara am avut primul contact sper ca nu l-am speriat
Asta ar fi cu Robert in general,restul trupei sunt bine sanatosi si cum spune Robert"in faza de studiu a colturilor de 90 de grade ale casei"adica imi dau de furca cu gelozia,rasfatul si egoismul motiv pt care petrec la fiecare ora,aproape,5 minute la colt.
Edy a inceput sa vorbeasca,mai mult din maini si picioare,adica mai mult exemplifica insa tot e bine ca mai spune si ceva pe limba lui si una peste alta il inteleg.

Mqqm La multi ani pt Pepitzel sa creasca mare sanatos ,ca frumos este!!

Daca nu v-ati dat seama va spun eu,am scris asa mult pt ca ma aflu la magazin,adica am si eu acces nerestrictionat la pc,se pare ca pe masura ce cresc pruncii se restrictioneaza liberul acces la pc al parintilor.
Va pup si va doresc o zi excelenta.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

La multi ani Ionilor si Ioanelor! Cu multa sanatate si impliniri in viata!

Andra, La multi ani lui Eduard Ionutz! La multi ani sotului tau! Multe bucurii, sanatate, satisfactii si realizari in viata!Sa va bucurati cu totii la petrecere! Felicitari lui Robert! S-o tina tot asa sau prin apropiere! Bafta si tie, vad ca nu-ti ajung copiii tai, ai grija si de-ai vecinilor! Deci daca esti la magazin, poti privi lucrurile si din alt punc de vedere, ai avantajul ca poti folosi mai desc PC-ul in interes personal. O zi buna azi!

Mihaela770, imi pare rau s-aud vesti asa dureroase despre oameni care sufera. Sa le dea Dumnezeu sanatate si sa-si pastreze optimismul, incrderea si speranta in vindecare!
Cred ca e epuizant sa fii mereu pe baricada, insa sper si pt. voi sa se diminueze problemele lui Mihai si sa va fie mai bine! Bafta la teza Andreei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut fetele si la multi ani pe 2010!

Andra , la multi ani micului Edi!Sa traiasca cu numele de sfantisor , sa creasca mare si sa fie sanatos!O zi formidabila va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

La multi ani,Ioni, Ionuti si Ioane!Un pupic special pt Ionut Edut.La multi ani si Ursului cu sanatate si prosperitate! Mi-i inchipui cat de haiosi stau ei fiecare in coltul lui.

Si la noi a inceput in forta dupa vacanta, mai ales profii care s-au trezit ca nu prea au pus note.Asa ca din prima zi test la engl [10], a doua zi la geogra[numa la cei care n-au catadixit sa raspunda tot semestrul, TB are deja 4X10], azi test la franca....and so on...

Agho, io poze fac, cu pusu-i mai greut asea.S-apoi daca le-a trecut momentul...
Aia mi-a trecut si mie prin minte cand am vazut pozele lui miha,oare la ce etaj stau? Copiii s-au simtit de minune, nu stiu vecinii

Miha007, multa rabdare si incredere .Cand ma gandesc cati ani am stat zi de zi 6 ore/zi la masa, uneori ma mir ca mai sunt in toate mintile.

Anca, mi-e dor de tine. Tie nu? Nu s-a gatat vacanta voastra?





"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

Mergi la inceput