Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (136)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Cleo multumesc mult pt linkuri! Sunt superbe!

Dolloress imi place cel mai mult felicitarea a doua! Oricum toate sunt ffff frumoase, prima felicitare ma duce mai mult cu gandul la anul nou!

Luminel multumim ptr prajitura!!!! Ce scumpa e printesa ta!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Alysh, 3 zile macar trebuie sa tii. post post, adica nu doar fara carne.Megreti si impartasiti puiutii mici din burtici

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata...[iaurt]

Luminel multam de praji Ma bucur ca a papt Cristi rulada, si Robert e carnivor tare, dar cred ca i-am dat intr-un moment gresit.

Doloress eu mor dupa a 4!!! Acum, fara gluma, dintre cele 3 felicitari e greu de ales, insa cel mai mult mi-a placut a doua

Laura, Alysh voi va faceti griji pt bb2, eu ma gandesc cu groaza ca mai sunt 6 luni si apoi...ce greu va fi. Am inceput sa am insomnii (eu cea cu 100 de ttreziri) oare cum se va adapta la gradi, oare cum ne descurcam cand se imbolnaveste etc. Eu mi-as schimba job-ul ca la stat castig cam cat gradinita privata, cred ca la sfarsitul lunii o sa ies pe minus cu transport +pachet. Ma rog... grijaholica cum sunt...sper sa fie bine si sa se aranjeze toate pana la urma.



Lori, mami de Robert din 9.06.2008



Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea (N.Iorga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

buna dimineata la pranz! noi tocmai am intrat in casa. am avut o zi plina. in primul rand s-a trezit gogo la 6.30 , tipand din toti plamanii. am luat-o cu noi in pat in final, dar nu vroia sub nicio forma sa se culce sau sa stea invelita. asa ca am aprins lumina si m-am resemnat. mai tarziu am facut o vizita la mami la birou, sa facem oficiala intoarcerea la munca (adica sa fac hartia necesara). s-a plimbat gogo peste tot dupa mine, vorbea cu toti colegii, ii lua de mana si-i ducea in diverse locuri, se cerea la ei in brate, le arata diverse lucruri... ce mai, a fost de milioane! nici mie nu-mi venea sa cred . acum am ajuns acasa, papam si nani. ma temeam ca va adormi pe drum spre casa, dar am scapat...
luminel, multumim de prajitura . iar cristi e o dulce
piggy, interesant articolul cu alegerea cadourilor . inca nu-mi dau seama daca i se potriveste fiica-mii, dar e bine de stiut

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria din 15 mai 2008
Ia te uita ce mare sunt
Povestea gogoasei balerine
Avem viata in sange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Lorich, poate se va adapta fara probleme la gradi si chiar ii va placea. Matei e o continua mirare pentru mine ce usor ii e. SUnt unii care nu mai vor acasa...Si eu ma tot gindesc ce se va intimpla cind voi incepe...Nu stiu, uneori ma vad chiar casnica...David va incepe si scoala in 2011, ce vom face atunci? ca va avea program scurt...Ca sa vezi in ce hal gindesc si pina unde merg.
In ce priveste jobul...aspectul banilor e unul, dar si al timpului petrecut la sv, ca dc mergi la privat te tine pina seara...E tare dificil de spus ce si cum..
China daca fetei ii place la tine la sv te-ai scos, nu mai ai nici o problema, o iei cu tine si te ajuta si la treaba. Asa da!
Va pupez

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Simo ori tu nu te gandesti prea departe deloc, ori nu stiu...sunt exact ca tine; ma gandesc si eu la clasa I ca va trebui platit after school etc. Programul meu ar fi aici unde lucrez 9-17, adiuca plec de la 8 si ajung la 18, deci toata ziua. Nu stiu ce-a fost in capul meu cand m-am angajat, cand m-am luptat cu toate fortele sa castig un concurs la stat, fara pile. Ma rog, eu mi-as dori un job mai aproape de casa, mai bine platit, dar nu-mi fac mari sperante in situatia asta economica a Romaniei. Oh, da si eu ma vad casnica, mai ales de cand cu Robert. E o trasatura a racilor cica; jobul ideal pt raci cica ar fi unul de acsa
Oricum trebuie sa calculez tare bine toate variantele, nu vreau nici sa fiu career mom, vreau sa fiu acolo pt copilul meu fizic, nu doar cu bani si cu multe cadouri si jucarii. Pe de alta parte si sa fiu plecata 10 ore si sa nu castig nicio branza... m-am lungit rau...si iar schiopata neuronu'

Mai, da' ce de activitate azi!!

Pana la urma unde a disparut MsBB?

Lori, mami de Robert din 9.06.2008



Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea (N.Iorga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

OK, s-a votat a doua felicitare! Vreau sa scot multe, am scos de fapt din fiecare, sa trimit in tara si pe-aici pe la prieteni.

Chinabulina al meu se trezeste rar pe la 7, de obicei pe la 6.30 mereu e in picioare. Chiar daca il culc mai tarziu, bine ora maxima e 10, niciodata nu o depasim, de obicei pe la 9-9.30 sfoarie. Nu cred ca am sa mai dorm vreodata cat vreau eu... mi-am pierdut speranta asta. Chiar unde e MsBB?

Simonacip la biserica nu prea am cum sa ajung, e departe, ar trebui sa iau metroul, nu stiu cum sa cobor carutul pe scarile de la metrou singura, e frig, (azi dimineata erau -18) iar pe al meu sot duminica dimineata dupa ce a lucrat noaptea nu-l scoti nici cu ordinul procuraturii, mai ales ca nu e prea bisericos. Insa cand am fost la botez au vrut preotii sa-l imparttaseasca si a inceput sa urle ca din gura de sarpe. Toti copii s-au impartasit in afara de al meu. I-am zis preotului, daca era bere sa vedeti cum bea tot din lingurita. Asa, cand s-a apropiat cu lingurita de el, s-a strambat si a inceput sa planga. As vrea cateodata sa merg, pentru linistea mea sufleteasca, insa si asta e o chestie pe care o las ca si somnul , pentru cand se fac copii mari. Deocamdata nici o sansa...
Ce ma distreaza David cu hipohotanul! Cred ca muriti de ras!




Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Your children know more about you then you know about yourself"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Doloress, mi-ai dat de lucru
Azi am stat acasa ca are bona lui Raducu un deces in familie, si mi-am luat liber.
Am tot stat sa bricolez si eu felicitari de Craciun. Am facut diverse variante si parca tot asa mai face
Ia, vedeti www.dropshots.com/gabitzam4#date/2009-12-11/11:23:10" target="_blank">aici cateva.


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

Doloress, mi-ai dat de lucru
Azi am stat acasa ca are bona lui Raducu un deces in familie, si mi-am luat liber.
Am tot stat sa bricolez si eu felicitari de Craciun. Am facut diverse variante si parca tot asa mai face
Ia, vedeti www.dropshots.com/gabitzam4#date/2009-12-11/11:23:10" target="_blank">aici cateva.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)

Alaturi de SEBI


ce frumosi sunt baietii tai!!! foarte reusite felicitarile, cu asa protagonisti
nu stiu de ce nu mai scrie MsBB. din cate stiu eu e bine. o trag azi de urechi cand ne vedem

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria din 15 mai 2008
Ia te uita ce mare sunt
Povestea gogoasei balerine
Avem viata in sange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ca_eric spune:

gabitzam cum importi framurile pt fellicitari? este cev a aplicatie in dropshot?
ma chinui sa fac si eu ceva felicitari...

Mami de Eric 30.06.2008

iubirea si viata noastra

Mergi la inceput