Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (136)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Carmen, eu am folosit Wondershare Photocollage Studio, si are el un set de template-uri, inclusiv cateva de Craciun. N-am incercat sa pun altele din afara. Programul il am de pe contul nostru comun, nici nu mai stiu cine l-a pus. Eu de-abia acum m-am trezit ca-l aveam si l-am folosit.


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ca_eric spune:

gabi pleaaase da-mi parola pt contul comun ca am uitat-o..cred ca nu am mai accesat contul de un an...merci

Mami de Eric 30.06.2008

iubirea si viata noastra

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrinaAndreea spune:

Buna fetele,
gabitzam sunt foarte frumoase felicitarile pe care le-ai facut, iar baietii tau sunt superbi. Sa-ti traiasca si sa fie sanatosi!
Eu am disparut cateva zile pt ca am avut foarte multa treaba si nu am avut nici net vreo 2 zile.
Am reusit, in sfarsit, sa iau legatura cu pediatra si sa il vada pe Bogdan pt ca incepuse sa si tuseasca. Noroc ca nu are ceva la plamani, ci e doar racit. Mi-a dat sa-i fac aerosoli ( si nu e chip sa il fac sa accepte masca aia pe fata) si sa ii dau un sirop de tuse. I-am cerut si eu ceva pt imunitate, ca din martie vreau sa il duc la cresa, si uite asa.. am scapat de aporox 400 lei
E destul de greu sa incerci sa le faci pe toate de una singura, si mai ales sa le faci si bine. Si e greu si ca trebuie sa-l iau pe Bogdan peste tot cu mine, pentru ca nu am cu cine sa il las.
In tot timpul asta nu am scapat nici de jignirile sotului meu (inca sotul meu, desi tot separati suntem, si foarte dispusi sa depunem actele pentru divort, dar dupa sarbatori). Daca nu a mai trecut pe aici de la Mos Nicolae, nici o problema, exista telefoane si sms-uri. Dar.. asta este. O sa se termine o data si o data. Doamne ajuta!

Astept cu nerabdare sa-i cumpar si lui Bogdan un bradut pentru Craciun. Inca nu am apucat sa merg sa vad ce oferta e anul asta, dar.. in mod sigur vom impodobi un bradut, chiar daca vom fi doar noi doi. Mai ramane sa gasesc o varianta de ancorare a bradutului respectiv Doar am un mic tauras prin zona.

Va pupam cu drag si sa aveti o seara placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

crinaAndreea, cu atza groasa de calorifer, si de clantza de la geam. Si io am o tauritza..si o pisica. Hai ca o sa fie bine, si cu gradinitza si cu toate. Dumnezeu le va rezolva treptat, si bine, si te vei linishti si bucura de fiecare clipa de liniste.



Am fost afara. Acum,la 20 30. Au venit un grup cu trompete, si imbracatzi in moshi craciuni, si cantau prin fatza blocurilor. Si noi of course, dupa ei. Erau cantareti de soi, cantau pe 3 voci, cantau colinda la inceput lent, clasic, apoi ritmat, cu improvizatii in stil jazz. Super dragutzi, si tineri, mie asha mi-a placut cum cantau... si Marei, of course. Ne-am tinut dupa ei cat au facut turul in jurul scolii dintre blocuri, ne uitam cum la unele scari deschid unii geamul, si le aruncau o punga cu un ban si un mar inpunga, pt greutate. Stiti ce mi-au placut? ca au mancat si marul. Si dupa fiecare colinda faceau si How How How si dansau. De frig, cred.


mai voiam sa va zic nu stiu ce. Alta data.



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata fetele

VAd ca sunteti pe treaba cu calendare si felicitari
Gabitzule foarte bine au iesit felicitarile.
Eu sunt tare nesi, nici macar sa procesez niste poze nu am reusit de cand s-a nascut Mirci...
Ca-eric ce mai faceti voi, nu ne-ai mai vizitat de mult!Tot cu 2 bbei esti?
CrinaAndreea o sa fie bine. Dumnezeu stie mai bine cum le aranjeaza si ce ne trebuie! Sanatate lui Bogdanel!
Lorich nasol programul. Macar, daca esti la stat termini la 4 si fugi acasa, dar uite ca nu e asa...SI eu vreau sa-mi caut ceva f flexibil, eventual sa ma fac invatatoare cat o fi Mirci mic...nu ma vad stind in firma pana sera tarziu si copii in grija mai stiu eu cui. Pentru mine e important sa ii educ eu personal. Sa vedem.Una cate una. Deocamdata, intai cresa, gradi, apoi clasa 1.
Azi avem o zi incarcata. CUmparaturi, mers la doctor cu Mirci - cred ca are infectie urinara-, apoi la ziua unui prieten, mergem la ei acasa.
Va pup
we frumos

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 20+ Ana Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrinaAndreea spune:

Reallaura multumim frumos!

Multa sanatate si lui Mirci si distractie placuta la ziua prietenului vostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

azi a in bucuresti. si batut vantul. Am dus fata la vanturat, sper as doarma la pranz, ca asta noapte de la 2 la 6 a cerut sa scrie, ne-a calarit, a ras inca 250ml de lapte , si in pat la noi, si la ea, si peste tot.

edit: ce mai gatiti? am un peshte la cuptor, in staniol, nishte sfecla roshie sa fie acolo. Altceva? sa fie pt cateva zile?


o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

"neata

Cat m-am bucurat ca a niiiiiiiiiins! Si Vlady facea nije, nije! Superb, vreau iarna adevarata cu multa zapada! Dar cand ne intoarcem noi de la Viena, da?

Daca tot ati deschis discutia, pai hai, fetelor, Lorich, Laurita, Simo si cine mai vrea, hai sa facem o afacere ca suntem fete destepte (scuzati modestia), hai sa punem ceva pe picioare astfel incat sa putem lucra de-acasa sau nu numai dar sa ne facem noi programul cum vrem...eu m-am gandit la fel si fel de variante.....sa infiintez o gradi mi-ar placea tare mult sau sa vindem ceva pe net, nu stiu, poate veniti si voi cu propuneri.

Acum, varianta de a fi casnica pe mine nu ma incanta deloc. TREBUIE sa mai fac si altceva dar sa raman aproape de copii in acelasi timp. NU ma vad schimband scutece si facand de mancare ani de-a randul. NU< NU, exclus.
DAr nici nu ma vad stand toata ziua la birou , privandu-ma de bucuria de a fi cat mai mult cu copilasii.
Caut o varianta de mijloc si poate gasim ceva impreuna, ce ziceti?
Veniti pe la mine intr-o zi sa punem tara la cale?

NU va imaginati cat ma framanta pe mine subiectul asta....ca si multe alte subiecte, leoaica din mine

Cleo, vreau sa tin post asa ca mare lucru n-o sa gatesc, pt Vlad si Stef o sa primesc o portie de la soacra. DAr de miercuri incolo vreau sa fac o mazarica cu ceapa, carne, mancare tot pt baieti. Ca mie imi place doar mazarea cu friganele.
Ce frumos ca v-ati plimbat dupa colindatori. Abia astept sa apara si la noi.

Laurita, infectie urinara la Mirci? Of, cumplit! Il ustura la pipi? sau cum v-ati dat seama. Spor la cumparaturi!

Simo, saru'mana de sfat, hai ca atunci tin post 3 zile, mai ales ca e dezlegare la peste deci ii dau si lui bb din burtica ceva hranitor.

Gabitzam, superbe felicitari ai facut! De fapt protagonistii sunt unu'si unu'

ALI, mami de Vlady si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetelor si de la noi!
Doloress, Gabitza, ce frumuseti de felicitari/baieti stiti voi sa faceti. Azi ma voi ocupa si eu de acest aspect, mergem in vizita la un coleg de-al lui Iuby si o sa-l rog sa ma ajute si pe mine. Ma rog el e mai priceput din punctul asta de vedere. Plus ca vreau sa-l rog sa-mi "lipeasca" si niste filmulete, ca sa fac unul singur si sa-l pun frumos pe CD.
Azi am fost la cumparaturi, mi-a adus Moshul un telefon mobil pe care-l iubesc foarte foarte tare si i-am cumparat Evei costumatie ptr Craciun, caci vinerea viitoare e petrecerea de la mine de la munca si sa duc fata frumoasa acolo.
Crina, imi pare rau de cheltuiala neprevazuta si mai ales imi pare rau ca e baietelul bolnav. Pupam dulce sa treaca. De care nebulizator ai luat? Daca este silentios ii poti pune masca atunci cand doarme. Sa se faca bine repede.
Fetelor si mie mi se pare aiurea cand o sa incep serviciul, nu stiu cum o sa rezolvam... dar cu siguranta Dumnezeu o sa aranjeze lucrurile si o sa trecem si peste asta.
Soacra-mea s-a intors la tzara, mi-a lasat o gramada de mancare pe care sper sa reusim sa o papam, sa nu fie nevoie sa o arunc. O sa se intoarca dupa Craciun (s-a dus sa taie porcul) Ce pot sa va spun e ca a fost totul super bine de data asta cu ea acasa. Probabil ca am invatat amandoua, eu sa nu mai enervez ptr toate prostiile, ea sa nu intinda prea mult coarda. Eh... poate devin si eu mai inteleapta
Va pup si va urez weekend frumos.

YLARI

EVA mea

ticker

POZE

Mergi la inceput