Schimbare de macaz?-PNL

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Prostanacii+fudulii or sa stea cu ochii in calculator si au sa numere atatea voturi cat sa treaca guvernul la spranceana,ca Doamne fere'! sa nu se voteze si al treilea premier propus,dupa care sa vezi dezmat fara pic de interes pt. legile organice!
Sunt previzibili, sunt de proasta calitate(vezi aroganta cu care vor sa mascheze pierderea alegerilor!)si sunt TRADATORI DE TARA pt. ca fac tot posibilul sa aduca tara de rapa ca sa spuna dupa aceea: vedeti ce au facut astia,daca eram noi...!
Daca erau de vita nobila spuneau:am pierdut noi, DAR TARA O SLUJIM IMPREUNA!
In schimb, ei stau ca tzatzele pe la tv-uri si chibiteaza!
Jalnici politicieni, vai de tara noastra!
Daca are cineva ceva sa-mi reproseze cele spuse mai sus, il rog frumusel sa-mi dea un ex. din declaratiile favoritilor care sa arate ca sunt sincer indreptate spre binele tarii si nu ranchiuna pura fata de Basescu!
Toata campania au dus-o cu acuze,nu au venit cu nimic in interesul cetatenilor(sa nu luam in consideratie aberatiile lui Geoana,ca nici curcile nu-l credeau!)si al tarii si se mira ca nu i-au ales oamenii!


adica

prostanaci si fuduli sint cei care au alta parere decit tine

si orice opinie divergenta are ca unica motivatie ranchiuna fata de Basescu

Stii, te inseli foarte tare. E cel mai normal lucru ca oamenii sa aiba pareri diferite si asta nu trebuie sa ii descalifice in nici un fel. Si motivele pentru parerile diferite pot fi la fel de obiective ca motivele tale pentru parerile tale.

Intelegi?


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Si ca sa continui cu propaganda pedelista (stiu ca asa va fi catalogat ce voi spune): io apreciez la partidul asta faptul ca oamenii compromisi definitiv au fost dati la o parte. [...] De bine, de rau, personajele dubioase gen Videanu sau Berceanu inca n-au fost dovedite.


Tu vorbesti serios? Videanu are dosar - ce e drept nu penal. Udrea a facut scandal monstru ca sa nu fie demisa, si acum se scalda in ape tulburi. Casuneanu tocmai e chemat la DNA.

Iti spun eu: e o naivitate sa spui ca uite, PDL sint mai curati si mai putin corupti. Pur si simplu sint toti la fel de corupti sau de putin corupti.

Sa stii ca mai bine judeci singura decit sa iei pe nejudecate tot ce sustine Basescu. Pentru ca Basescu minte, am o gramada de dovezi.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Si ca sa-mi dau foc la valiza mai departe: ce-avem dom'ne cu Lenutza blondutza? Ca la Turism s-a descurcat. Io am rude in Bucovina si cei care lucreaza in turism imi spuneau ca de cand e madam ministresa au avut incasari muult mai mari, desi "e criza" (a se vedea programul Pastele in Bucovina). Hai sa vedem si dincolo de decolteu.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!


In afara de faptul ca foloseste banii publici in scop personal - sau in scopul partidului, nu are nici o problema. Dar in Romania asta nici macar nu e un lucru condamnabil, din contra, inseamna ca se descurca bine si e de toata lauda.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

pacat ca aceste dovezi sunt tinute numa asa si nu se stie de ele, posibil sa fie multi care sa aiba aceste dovezi sau altele , pentru ca poate asa ar fi alta situatia si nu ar mai posta in acest erou care scapa tara de dusmani, luptatorul anticoruptie si tatal celor fara de pata...
Sau din contra s-ar striga sus si tare ca sunt o minciuna, o manipulare, si ca ai ceva contra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Ia hai, ush-ush cu guvernul horror, catre topicul specializat.

Aicea-i despre PNL.


De exemplu, despre inceputul circotelilor interne: http://www.realitateamea.ro/2009/12/gruparea-fenechiu-sare-la-gitul-lui-crin-si-cere-alianta-cu-basescu.html

Asa ca: fani PD-L, bucurati-va, Fenechiu vrea sa se uneasca in cuget si-n simtiri cu ai vostri :).


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

dar iileana draga, din partea celor probasescu nu va fi nici o problema asta, doar fenechiu acum dupa alegeri, il ajuta pe basescu in lupta lui si impreuna pentru binele tarii, nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Ia hai, ush-ush cu guvernul horror, catre topicul specializat.

Aicea-i despre PNL.


De exemplu, despre inceputul circotelilor interne: http://www.realitateamea.ro/2009/12/gruparea-fenechiu-sare-la-gitul-lui-crin-si-cere-alianta-cu-basescu.html

Asa ca: fani PD-L, bucurati-va, Fenechiu vrea sa se uneasca in cuget si-n simtiri cu ai vostri :).


Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Duca-se unde il trage atza. Si asa sunt destui tradatori (adica independenti, vai), poate li se alatura pentru a face trazitia mai usoara spre pedelei. Nu mai pot eu de Fenechiu si de Valerian Salavastru.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Atentie, off-topic.
--------

Citat:
Nu de alta dar vine Solstitiul si ne gaseste asa inâcriti.

Corect.
Ne putem inacri (si :) de la altceva.


Va place Aligica? Probabil ca da, ca "a combatut" la greu pe teme de liberalism, pro PD-L si anti PNL, in campania asta electorala.

De-la-mine-pentru-cei-interesati, un cadou de Solstitiu: www.hotnews.ro/stiri-mediu-6738109-copenhaga-scandalul-secolului-climategate.htm" target="_blank">Climategate.
+ un www.hotnews.ro/stiri-esential-6744021-alarmismul-ecologist-despre-copenhaga-nu-numai.htm" target="_blank">supliment.





Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu1 spune:

o poveste scurta: in 2008 am intrat in politica incercand sa scap de dictatura din "municipiul" meu. pdl-ul ajunsese la peste 80%...acum in 2009,azi in 21.12.2009....tare cred ca nu vom mai scapa de caracatita pdl. jur! tare vreau sa ma insel! dar, nu vreau sa treceti prin AMENINTARILE prin care am trecut eu, doar pentru ca am incercat sa echilibrez putin aceasta situatie, pt ca la peste 80% e greu sa te opui, este incredibil ce poti sa patesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu1 spune:

asa usor e sa stam la taclale...sa povestim aiurea...dar sa nu facem nimic...

Mergi la inceput