Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *116*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Mihaela, uite aici CD-urile. Sunt cam scumpe, insa. Eu in IS le-am vazut cu 80 lei.Poti sa le descarci de pe thepiratebay, daca nu vrei sa le cumperi. Acolo sunt deja compilate.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui shasa

WOW DIANA dar stiu ca ai avut curaj ca dupa un rota atat de urat sa ii bagi asa repede mancarica lui mutzu. Adica iaurt si legume...eu nu as fi avut astfel de curaj....ii dadeam ceva merisor copt cu orez, sau banana. Sper sa nu intelegi ca te cert....nu as avea cum sa fac asta, nu imi permit. Sunt doar surprinsa ca ai avut asa curaj

IriTeoPetru
New Life Is Born


shasa chiar ma gandeam ieri sa te intreb cum ai trecut tu peste problemele cu burtica ale lui petrucu mic.... da' mi-am dat seama ca el era mai mititel, si probabil nediversificat atunci; n-am avut ce sa-i fac, mi-am dat seama ca el scheuna dupa papica... asa ca i-am dat; nu a avut nimic dupa aia, nu l-a durut burtica, dimineatza a facut un KK maare si tare; i-am dat si mar cu banana si orez acuma dimineatza- la borcanel, ca alea sunt pasteurizate (inca nu-i dau nimic crud- macar asta o respect)... si l-a ras in 4 minute; nu-mi imaginam sa ajunga mutzu meu la o asemenea foame, sa trebuiasca sa adun de pe peretii borcanului si el sa maraie sa-i dau mai repede;
inca e palid, galbior... cred si eu la cate a indurat saracutul; noroc ca a fost vremea frumoasa si l-am tinut cu orele pe afara, de s-a mai colorat nitelus in obrajori; da' lasa ca-l pun eu pe picioare ; nu mai are el bulanasele alea grasane, si cute multe (ca se vad 600g date jos)... dar nu e slab, nu-mi fac probleme de genul asta; e Ok zic eu, chiar nu m-am gandit prea mult la greutate; pe mine ma intereseaza sa-l fac rosu in obrajori si atat, nu sa-i fac obrajorii mari

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel la 7 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

anamariame, ai fost in iasi si nu ai zis nimic...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

2 intrebari tehnice pentru Novus:
1. la pensiune avem acces la vreun aragaz? sa stiu daca ii pot incalzi apa pt ceai sau pt cereale sau iau cu mine cana electrica.
2. am vazut in poze ca exista camere cu balcon; putem beneficia de una? ca Motanu meu fumeaza si mai pufai si eu cite o juma de tigara si e mult mai usor in balcon decit sa iesim din camera pina jos afara...

Scuze, eu incep deja cu pisalogeala. Abia astept sa ne vedem...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

fetelor asa dor imi e de ARIS; eu am sperat ca zice ea asa ca nu mai intra, dar nu o sa poata sa stea departe..... da' uite ca poateeeeeeeee; pentru mine e a doua "lovitura sub centura".... ca prima mi-a dat-o gigelica
hai mai fetelor, macar cat sa ne dati si noua 2-3 poze mai intrati... eu am adresele de poze salvate .... ma mai uit.... da' cum sa ma uita sa in gol, fara sa pot sa va zic nimic????????????

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel la 7 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

LA MULTI ANI ROMANIA!!!

LA MULTI ANI David Gabriel, Isabella Elena, Radu, Anastasia, Gabriel Robert!!!

Ieri ratasem pozele cu Ana, dar le-am vazut de dimineata. Frumoasa familie

Am o nelamurire: astazi a fost prima data cand i-aminlocuit complet masa de dimineata. A mancat la 7 laptic, pe la 10 fructe cu branzica, iar apoi s-a culcat. La 1 ar trebui sa-i dau masa de pranz, dar ce ma fac cu sanii mei, ca sunt cat casa deja. Pana diseara o sa crape daca nu-i dau. Ma mulg sau ce fac? sau sa-i dau la 1 lapte si pe la 4 masa de pranz.Voi cum procedati?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka
Buna dimineata!!!LA MULTI ANI ROMANIA!!!LA MULTI ANI David Gabriel, Isabella Elena, Radu, Anastasia, Gabriel Robert!!!Ieri ratasem pozele cu Ana, dar le-am vazut de dimineata. Frumoasa familie Am o nelamurire: astazi a fost prima data cand i-aminlocuit complet masa de dimineata. A mancat la 7 laptic, pe la 10 fructe cu branzica, iar apoi s-a culcat. La 1 ar trebui sa-i dau masa de pranz, dar ce ma fac cu sanii mei, ca sunt cat casa deja. Pana diseara o sa crape daca nu-i dau. Ma mulg sau ce fac? sau sa-i dau la 1 lapte si pe la 4 masa de pranz.Voi cum procedati?Olga, mamica lui David iepurasul
1. La multi ani si de la noi! sa va faceti mari si sanatosi!2.Olga, s-ar putea sa vrea ceva dulce dupa masa de legume chiar daca a papat bine la pranz. la noi, indiferent cat mananca de pranz, pana nu pupam un pic pe tzitzi nu ne simtim satulemami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

La munte cum facem cu papa pt bebe? luam ustensile si provizii dupa noi? borcanele? fetele excursioniste, cum v-ati gandit sa procedati?mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

LA MULTI ANI TUTUROR DE ZIUA ROMANIEI

Pisik, am vizionat pozele, am votat frumusetea ta, e o dulce

Si noi stam acum in picioruse, sprijiniti de marginea patului sau cand nu-s eu pe faza, de masa, ceea ce ma cam sperie ca se poate lovi usor. Asa ca sunt cu ochii mai mult pe nazdravan decat pe laptop, dar va citesc zilnic!
Daca vreti sa vedeti niste figuri made in Razvan
http://s924.photobucket.com/albums/ad83/aditapop/

www.flickr.com/photos/44445303@N08/?saved=1" target="_blank"> POZE NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Buna dimineata!!!

LA MULTI ANI ROMANIA!!!

LA MULTI ANI David Gabriel, Isabella Elena, Radu, Anastasia, Gabriel Robert!!!

Ieri ratasem pozele cu Ana, dar le-am vazut de dimineata. Frumoasa familie

Am o nelamurire: astazi a fost prima data cand i-aminlocuit complet masa de dimineata. A mancat la 7 laptic, pe la 10 fructe cu branzica, iar apoi s-a culcat. La 1 ar trebui sa-i dau masa de pranz, dar ce ma fac cu sanii mei, ca sunt cat casa deja. Pana diseara o sa crape daca nu-i dau. Ma mulg sau ce fac? sau sa-i dau la 1 lapte si pe la 4 masa de pranz.Voi cum procedati?

Olga, mamica lui David iepurasul


eu ii dau in functie de titi; daca s-au umplut ii dau titi, daca le mai suport... trecem la legume; am avut si zile in care a supt doar dimineatza si seara (vreo 2-3 , ca fix cand facusem si noi un program cu care ne laudam... am luat carcalacu' si s-a dat totul peste cap)
fetelor, legat de legume, voi luati congelate???? ca mutzu vrea mazare si fasole verde... deci alta varianta nu am; el nu vrea supica de morcov, pastarnac.... numai daca le fierb in apita (si nu le pasez) nu se mai atinge de legume; culmea, ca la borcanel mananca morcov; dovlecel ati congelat??? ce le dam iarna????

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel la 7 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput