Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *116*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Pisik, de unde ai achizitionat CIUPERCUTA?? e f. faina!

www.flickr.com/photos/44445303@N08/?saved=1" target="_blank"> POZE NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Dragele mele,
Bine v-am regasit dupa multe luni de absenta...

Vreau sa urez La multi ani puisorilor nostri:

David-Gabriel
Isabela-Elena
Anastasia
Gabriel-Robert
bb de Alice


si mult iubitului meu pui:Radu!

La multi ani si noua, tuturor romanilor!



...iertati-ma ca nu am mai activat si nici nu am citit din urma, dar in viata noastra s-au produs multe schimbari in ultima perioada. Nu mai sunt la curent cu nimic. Sper doar ca sunteti cu totii bebei, mamici si tatici bine sanatosi!
...As dori sa mai adaug poze pe contul comun de la picasa si sa ii vad pe toti frumuseii dar am uitat parola



Mamica de Radu (01.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Era ieri pe antena2 la Simona Balanescu invitata o dr pediatru care a spus clar ca nu trebuie sa dam alimente congelate la bebe. DAAAR...cine taie pui in fiecare zi? prin urmare, eu cred ca i-as da ceva congelat dar din "sursa sigura". adica, sa fi pus eu sau mama la congelat.mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

CAtiv, plecarile noastre in excursie includ:
- borcanele pt prinz
- borcanele cu fructe
- cerealele
- lapte praf (daca sint cereale care se prepara cu lapte)
- flori de tei (pe care le car...de flori de tei..)
- iaurturi mici napolact zdravan sau numa-bun
- banane, mere, pere
- borcanele hipp de noapte





If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:


David Gabriel, bebe de Dyana27
Isabella Elena, bebe de Dodo-pui
Radu, bebe de Manuela77
Anastasia, bebe de Roxana80art
Robert, bebe de Gabi86
bebe, bebe de Alice


sanatate multa si bucurii



Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

LA MULTI ANI PRICHINDEILOR SARBATORITI!
David Gabriel, bebe de Dyana27
Isabella Elena, bebe de Dodo-pui
Radu, bebe de Manuela77
Anastasia, bebe de Roxana80art
Robert, bebe de Gabi86
bebe, bebe de Alice

POZE NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri
CAtiv, plecarile noastre in excursie includ: - borcanele pt prinz - borcanele cu fructe - cerealele - lapte praf (daca sint cereale care se prepara cu lapte) - flori de tei (pe care le car...de flori de tei..) - iaurturi mici napolact zdravan sau numa-bun - banane, mere, pere - borcanele hipp de noapteIf you can't say something nice, then don't say nothing at all"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jacksonhttp://pisigri.blogspot.com/Mami de Ilinca (5.03.2009)
Notat! maimutica s-a luat dupa tatal ei si e impotriva borcanelelor i-am dat si mi-a varsat tot sunt sigura ca a invatat-o B. sau poate gatesc eu foarte bine?mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:



David Gabriel minunea din viata mea
Isabella Elena, bebe de Dodo-pui
Radu, bebe de Manuela77
Anastasia, bebe de Roxana80art
Robert, bebe de Gabi86
bebe, bebe de Alice



diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel la 7 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Era ieri pe antena2 la Simona Balanescu invitata o dr pediatru care a spus clar ca nu trebuie sa dam alimente congelate la bebe. DAAAR...cine taie pui in fiecare zi? prin urmare, eu cred ca i-as da ceva congelat dar din "sursa sigura". adica, sa fi pus eu sau mama la congelat.

mami de Silvia Ioana


pai si iarna de unde luam legume crude??? sigur... morcovi, pastarnac.... astea sunt... dar restul??????? de ce sa nu iau eu legume congelate decat din alea care stau cu saptamanile pe vapoare si camioane... si nu se strica??????
sunt in pana de idei.... probabil ca o sa papam borcanele toata iarna... dar eu tot ii mai fac o fasolica, o mazare.... si alte chestii

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel la 7 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Buna dimineata!!!

LA MULTI ANI ROMANIA!!!

LA MULTI ANI David Gabriel, Isabella Elena, Radu, Anastasia, Gabriel Robert!!!

Ieri ratasem pozele cu Ana, dar le-am vazut de dimineata. Frumoasa familie

Am o nelamurire: astazi a fost prima data cand i-aminlocuit complet masa de dimineata. A mancat la 7 laptic, pe la 10 fructe cu branzica, iar apoi s-a culcat. La 1 ar trebui sa-i dau masa de pranz, dar ce ma fac cu sanii mei, ca sunt cat casa deja. Pana diseara o sa crape daca nu-i dau. Ma mulg sau ce fac? sau sa-i dau la 1 lapte si pe la 4 masa de pranz.Voi cum procedati?

Olga, mamica lui David iepurasul



Oli- iti pot spune cum fac eu, sper sa iti ajute cumva: in primeņe zile cand am introdus pranzul, eu i-am dat sa manance o jumate de ora inainte, apoi san,pt ca la inceput nu aveam incredere ca mananca tot si oricum el adoarme la san mereu, asa ca nu imi trageam laptele, decat dupa orele 15.00.Cand s-a obisnuit cu papitza de pranz,dupa vreo saptamana,i-am dat san inainte cu vreo doua ore, imediat dupa fructul simplu fara branzica, apoi pranzul propriu zis, asa ca tot pe la orele 15 imi trageam un biberon de lapte.

De la pranz si pana la cina sotul meu ii dadea oricum un biberon de lapte, pt ca il cerea efectiv, apoi iaurt, apoi veneam eu acasa si cina era sanul.

Tu incearca sa nu ti-l tragi deocamdata imediat dupa pranz, sa vezi daca ii tine sau nu bine la burtica masa de pranz, apoi ti-l tragi, dupa ce vezi cum sta treaba.
Sunt convinsa ca tot tu singura ai sa te organizezi sa va fie cat mai bine amandurora si ai sa gasesti solutia cea mai buna.

La mine din pacate, Nicho nu mai solicita atat de des lapte,pt ca se satura bine cu papitzele de pranz, cina si cu iaurtul, asa ca ma vrea muuuuult chiar foarte mult in timpul noptii...se scoala la fiecare ora jumate sa traga.
TU, daca ai lapte mult, acum e perioada sa iti faci rezerve pt trei luni, de lapte, sa ti-l congelezi in doze de 130 140 ml, depinde de cat reusesti sa tragi, ti-l datezi si il ai acolo pt vreme mai nefavorabila, pt noapte, pt cand vrei tu, daca nu vrei sa introduci lapte formula.
Davidutul urias si mamica slabuta si frumoasa.

Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"

Mergi la inceput