Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *116*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Noapte buna mamici

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Buna fetele!

LA MULTI ANI! tuturor sarbatoritilor Andrei si Andree

Un gand bun pentru ALMA

Am vazut poze dementiale cu David scolarel si Luana jucausa. Nu pot sa cred ce bine merge de manuta si sta in picioruse. Ana merge, vorba lui Pisigri, mai mult impleticita, de o manuta nici vorba. Dar vorba lu'ta-su "la ce atata graba?"

MONICA, multumesc pt calendare. O sa iti trimit si eu pt cele cu 12 file, daca ai timp sa ne faci si noua

DYANA, pup un mutzu mancacios tare

Va pup si ma duc la nani ca sunt f obosita. Conversam maine

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Am uitat sa va spun ca suntem harnici rau in ultima vreme, asa ca am mai adaugat poze:

http://picasaweb.google.com/Ioana.sima/282911

Pupici!

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Multumesc mult pt aprecieri la adresa scolarelului

Alina nu am reusit sa vad pozele cu Natalia.

Mamici este departe IOR-ul? (de Victoriei, sa zicem...). Vrea si David sa se dea in leagane, iar mamica sa se vada cu mamicile din zona.

Am vazut poze si cu Luana, care intr-adevar este o fetita mare si din ce in ce mai independenta. Nu mai are rost sa zic ca este frumoasa, caci se stie

Fug si eu la somn, poate reusesc sa adorm mai devreme, desi am avut si ieri astfel de tentative si am ajuns sa ma uit pe pereti 2 ore. Tot la 2 am adormit Nu stiu ce am, sunt foarte obosita, dar nu pot sa adorm. Nici ziua nu mai dorm.

Noapte buna!!!

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Neatza si hai la cafea, ceai, ciocolata calda si ness !

Floric, eu am produs doar 3 coduri de bare, ca vad ca fiica-mea nu prea mai "strica" aleze de-alea; ti le pun la posta azi sau miine, sa vad cum ajung.

Novus, multumesc frumos. Abia astept sa-mi vad maimutzica cu antene de albinutza.

Monica, o fi cum spui tu, da noi nu mai avem 8 luni, avem aproape 9... Oricum Pisilinca a fost mereu mai puturoasa.

De Florinela mai stie cineva ceva?

Si acu intrebare care ma framinta. Fiica-mea sta f bine in fund timp nelimitat; se tiraste f repede; merge destul de mult in picioare tinuta de ambele miini si sta destul de mult si de bine in picioare sprijinita. DAR ea inca nu se ridica singura in fund sau in picioare. Pur si simplu nici nu incearca. Daca ii dau un deget (sau 2) se ridica imediat in fund (sau in picioare), si cel putin la ridicatul in fund mina mea e asa, mai mult un fel de...sprijin moral. Dar nu incearca macar singura; daca ar incerca si n-ar putea as "intelege", dar asa...? Mai sint puturosi de-astia, asa "batrini"ca noi?



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Pisicule, fii pe pace ca nici Rares nu se ridica singurel. Desi initiativa are, se agata de tot ce e in jurul lui, insa cand ajunge la ridicat fundul de pe pat nu mai are forta. Nu stiu sa zic daca nu are forta in maini sau in picioare, ca totusi cand foloseste separat mainile si separat picioarele are putere in ele, dar cand vine vorba de ridicat se blocheaza ceva, ramane in genunchi si agatat cu mainile de obiectul de care se ridica. Eu ii spun ca e la faza "maimutica". Si el merge sustinut, cativa pasi, si pe zi ce trece este mai teapan pe picioarele lui, dar asta e...Catinel, catinel o sa se ridice. Dupa faza cu tinutul capului (stiti ce disperata eram) acum nu ma mai stresez. E clar ca le va face pe toate, dar incet si sigur.

Poze Raru
Poze noi

INTALNIRE ESTICA GALATI

Un vot la somn de ingeras, va rog

Raru, tziparul lui mami
AM NEVOIE DE CODUL DE BARE AL PRODUSELOR HAPPY - VA ROG SA IMI DATI UN PM DACA SUNTETI DISPUSI SA IMI TRIMITETI. MULTUMESC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Am uitat sa va spun ca suntem harnici rau in ultima vreme, asa ca am mai adaugat poze:

http://picasaweb.google.com/Ioana.sima/282911

Pupici!

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre



Pisik, ce frumoasa si expresiva e Ana !! M-am uitat de cateva ori la poze sunteti o familie super, ce rau imi pare ca nu ne vedem la munte

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Si acu intrebare care ma framinta. Fiica-mea sta f bine in fund timp nelimitat; se tiraste f repede; merge destul de mult in picioare tinuta de ambele miini si sta destul de mult si de bine in picioare sprijinita. DAR ea inca nu se ridica singura in fund sau in picioare. Pur si simplu nici nu incearca. Daca ii dau un deget (sau 2) se ridica imediat in fund (sau in picioare), si cel putin la ridicatul in fund mina mea e asa, mai mult un fel de...sprijin moral. Dar nu incearca macar singura; daca ar incerca si n-ar putea as "intelege", dar asa...? Mai sint puturosi de-astia, asa "batrini"ca noi?




Pisigri, mersi de cafea, ff buna !!

Cat despre ridicatul singura in picioare sau fund, stai linistita ca si noi suntem la fel , adica daca are un sprijin se ridica in picioare, in fund de pe spate e cam greu si am citit ca mai incolo reusesc performanta asta .Deci sunteti in grafic, stai linistita

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Floric, eu am desfacut un pachet de servetele umede Happy, cand le termin iti trimit codul

De SimonaMami mai stie cineva ceva ?

Florinela cum o mai fi ?

PetraTudor pe unde umbli ?

Aris mai intra si tu putin pe aici ca ne e dor de tine !!

InaPreda si tu esti asteptata la raport !!

Si toate celelalte mamici inactive pe care nu le mai nominalizez pt ca sigur omit pe cineva

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaelacg
fetelor, eu pregatesc cadoul de mos neculai pt tati. ma roaga de 1 an de cand a vazut la tv 80 de ani de muzica in 80 de ani de radio si tare-si doreste acele melodii. tb sa apara 4 cd-uri pe piata.eu am tot intrebat si n-am gasit niciunde.asa ca....am lista cu cantecele si tb sa le caut pe fiecare in parte asta e.sigur merita efortul ca tare-i plac slagarele.din 10 martie 2009, mami fericita de POZE cu 2 ochi albastri http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/Mihaelacg?locked=true#5398704858586885698
Si eu vreau sa iau CD-urile, le-am vazut in mall in IS, sigur le gasesti undeva, pe net ai incercat?Daca nu, te ajut eu sa le cumperi.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput