Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12

Cand a vazut ca nu merge cu liguseala, Basescu a devenit de necontrolat si in stilul personal deja cunoscut si previzibil, a sarit la jugularele tuturor dusmanilor, improscand din figura lui pamantie si descompusa de nervi, toate invectivele care i-au venit la gura!



Esti sigura ca nu vorbesti de un scenariu de film de groaza?

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gweno spune:

BASESCU singurul care are a tinut piept tovarasilor comunistiSingurul care are CURAJ si INTEGRITATE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Rufus,mie concluzia Marilenei mi s-a parut buna:avem inca dreptul sa votam
Pe mine ma roade o intrebare:unde-i Johannis???Si cum va putea sa defileze cu Mircea Geoana de brat cand in sibiu Mircea Geoana egal zero???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Iata de ce liberalii vor vota cu Geoana
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-6553682-pnl-gorj-sprijina-geoana-schimbul-preluarii-conducerii-prefectura-complex-energetic.htm

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Eu chiar salut o eventuala alianta intre PNL, PSD, UDMR, Becali si oricine va mai dori sa faca parte si m-as bucura ca Johannis sa fie ales prim-ministru!
De fiecare data cand o formatiune politica a facut alianta cu Basescu si PD-L-ul, au fost buni la inceput pana cand Basescu a vrut sa puna saua pe ei! Daca nu a reusit, brusc au devenit prosti. Toate aliantele au sfarsit la fel! Asa si cu recentele crize de isterie impotriva lui Antonescu. Cand a vazut ca nu merge cu liguseala, Basescu a devenit de necontrolat si in stilul personal deja cunoscut si previzibil, a sarit la jugularele tuturor dusmanilor, improscand din figura lui pamantie si descompusa de nervi, toate invectivele care i-au venit la gura! Are impresia ca va putea sa-l discrediteze pe Antonescu in fata celor 20% din electori care l-au votat, folosindu-se de orice: basca lui Iliescu (ce l-o interesa pe el cu ce-si acopera ala capul iarna?!), Vanghelie (eu l-as pune pe el primar in Ferentari, Rahova, Zabrauti, sa vadem daca va fi capabil macar sa iasa din birou!), Hrebenciuc (care nu era prea odios cand fie-sa se iubea cu Hrebeciuc Jr.), Nastase (caruia drept pedeapsa pt ca a luat un scor atat de strans in 2004, i l-a aruncat in cocoasa pe Daniel Morar, care distinge doar rosul si are simtul mirosului prezent numai pe stanga)...Norocul nostru ca avem inca dreptul sa votam ce vrem, fara sa dam explicatii altora.

Marilena, dupa mesajul tau, mai ca-mi dau lacrimile de mila bietului Nastase..................... Ca el nici usturoi n-a mancat si nici gura nu-i miroase, e curat ca lacrima. Si de o decenta de n-ai vazut asa ceva

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

basescu nu e tot un fost comunist?

lory, zicea geoana ca johannis e plecat din tara. sint si eu curioasa cum au sa defileze impreuna si unde.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Mircea Geoana despr Mos Basca :
"Cand cineva e cu experienta de 60 de ani in politica ,te duci si-i spui:"Ce credeti,domnule Iliescu,ca este bine de facut?Asta nu inseamna ca ma influenteaza in decizii"
Sa mai insir cu ce s-a ocupat domnul Iliescu in astia 60 de ani:in anii 50 cand multi dintre bunicii si parintii nostri ,pe atunci copii,erau terorizati la gandul ca vine noaptea si nu se
stie cine si unde va mai pleca,Mos Basca era pe val,tanar intelectual comunist,sef al studentilor in acelasi timp in care multi studenti erau dati afara sau trimisi la canal,in anii 90 se ocupa cu mineriadele zambind frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Simona,fain moment si-a ales pentru a pleca in strainatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordul spune:

Sunt bugetar, mi-au fost taiate prime, sporuri, bonuri de masa iar in acest moment sunt in concediu fara plata...nu-mi pasa, l-am votat pe Basescu si tot pe el il voi vota si turul doi...pur si simplu nu pot sa vad fata lui Nastase, a lui Geoana si a tuturor PSD-istilor! Sunt curios in cat timp de la venirea lor la putere ii vor scoate din puscarii pe cei pe care i-a plimbat PDL-ul pe la DNA, in cat timp vor fi reluate functiile de acei sefi de institutii abuzati de PDL si demisi in ciuda faptului ca ei erau " curati, onesti,...aproape ca faceau munca voluntara sa mearga tara bine"!

Singurul argument care ma face sa-l votez pe Basescu este faptul, ca o fi el cum o fi, dar nu pot sa cred ca iei asemenea masuri nepopuliste in pragul alegerilor, ca tii oamenii acasa in concediu fara plata, chiar de alegeri...acest lucru il faci decat daca este absoltu necesar...daca se agata asa de mult de putere, putea sa mai astepte doua trei luni ca sa ia masurile astea...si sigur castiga!

Asta e , presimt ca avem soarta sa ne intoarcem iar la comunism pentru 5 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Haideti sa va servesc un atac de gen pesedist:
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-6553464-viorel-hrebenciuc-recomand-domnului-basescu-nu-mai-conduca-romania-sub-fustele-doamnei-udrea.htm

no comment

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput