Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AYSHA 2 spune:

Base clar

Johannis mi se pare o mare tzeapa... o marioneta pentru a umplu buzunarele celor care il sustin pe fata sau din umbra

din pacate, lupta e decisa, va iesi geoana iar pe cei care acum spun ca il voteaza ii invit peste exact un an sa discutam nu despte politica, ci despre propriile progrese

la fel de contrariata am fost si cand bucurestenii l-au votat pe oprescu si acum, dupa mai mule de un an, probabil constata leapsa usturatoare pe care si-au luat-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordul spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Haideti sa va servesc un atac de gen pesedist:
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-6553464-viorel-hrebenciuc-recomand-domnului-basescu-nu-mai-conduca-romania-sub-fustele-doamnei-udrea.htm

no comment

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |


Deci de la PSD-isti nu ai ce sa ceri...asta e...atata pot...astia sunt cu astia defileaza...no comment!

Inca o nelamurire am...cum poate un PNL-ist convins, un om de dreapta sa voteze Geoana fara sa-si incalce principiile...ce sa zic cinste PNL-ului ca l-au dat pe Crin Antonescu, tot a facut ceva...dar un PNL-ist adevarat merge pe drumul lui, asta e parerea mea personala, de aia nu merg lucrurile la noi, ca se amesteca toti cu toate...nu avem o putere si o opozitie clara...aici e toata lumea cu toata lumea!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Simona,fain moment si-a ales pentru a pleca in strainatate.


S-o fi dus si el la Moscova,!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974
Si pentru ca mai bine scandal si dezvaluiri decat liniste adanca si consens national la furat.



O, da
1. ma si astept de-acum sa se dezvaluie toate magariile lui Ridzi, Udrea, Videanu (ordinea e doar alfabetica...), dar sigur, asta se va întâmpla doar daca iese Base
2. ma si astept de-acum sa fie liniste adânca si consens national daca iese Geaoana... care fara îndoiala, nu se va certa nicioda-a-niciodata cu liberalii si nu-l va critica sub nici o forma pe Iohannis .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lordul

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Haideti sa va servesc un atac de gen pesedist:
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-6553464-viorel-hrebenciuc-recomand-domnului-basescu-nu-mai-conduca-romania-sub-fustele-doamnei-udrea.htm

no comment

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |


Deci de la PSD-isti nu ai ce sa ceri...asta e...atata pot...astia sunt cu astia defileaza...no comment!

Inca o nelamurire am...cum poate un PNL-ist convins, un om de dreapta sa voteze Geoana fara sa-si incalce principiile...ce sa zic cinste PNL-ului ca l-au dat pe Crin Antonescu, tot a facut ceva...dar un PNL-ist adevarat merge pe drumul lui, asta e parerea mea personala, de aia nu merg lucrurile la noi, ca se amesteca toti cu toate...nu avem o putere si o opozitie clara...aici e toata lumea cu toata lumea!!


Este destul de simplu. Votezi raul cel mai mic. Nu e prima data in istorie cand trebuie sa alegem din doua variante rele.

A-l vota pe Geoana nu inseamna decat vot negativ lui Basescu, atat.

Abtinerea de la vot a unui PNL-ist nu inseamna decat mai multe procente pentru Basescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Subiectul este bun si cred ca se dorea nu un sondaj care cu ala care cu celalalt.
Eu nu vad decat unii care voteaza cu Basescu cu sau fara entuziasm si pe altii care voteza impotriva lui Basescu.

Daca nu votati cu B spuneti fratilor si ce va place la Geoana ca sa ne lamurim si noi poate ne veti convinge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

Citat:
citat din mesajul lui lordul

[quote]citat din mesajul lui desprecopii

Haideti sa va servesc un atac de gen pesedist:
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-6553464-viorel-hrebenciuc-recomand-domnului-basescu-nu-mai-conduca-romania-sub-fustele-doamnei-udrea.htm

no comment

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |


A-l vota pe Geoana nu inseamna decat vot negativ lui Basescu, atat.

Abtinerea de la vot a unui PNL-ist nu inseamna decat mai multe procente pentru Basescu.




Ma intreb cu ce te va ajuta votul tau negativ in cei 5 ani care urmeaza?
Este frustant pt. jalea care urmeaza sa nu ai pe cine arata cu degetul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica


Ma intreb cu ce te va ajuta votul tau negativ in cei 5 ani care urmeaza?
Este frustant pt. jalea care urmeaza sa nu ai pe cine arata cu degetul!


Pai asta vad ca voi nu intelegeti.
Si anume ca noua (simpatizantilor PNL) ni se pare ca urmeaza o jale mult mai mare daca ramane Basescu.
Si nu vreau sa am pe constiinta ca validez inca 5 ani cum au fost precedentii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

A-l vota pe Geoana nu inseamna un vot negativ la Basescu.Nu va mai amagiti cu asta.A-l vota pe Geoana inseamna reintoarcerea lui Nastase et comp.
In Vrancea,Oprisan cica face campanie door-to-door la cei care au votat alceva decat Geoana.El singur zice.Mi-e teama sa ma gandesc de unde stie cine ..ce...
Abia astept sa vad programul de guvernare social-liberal negociat de Ludovic Orban.
Nu pot sa nu constat ca cei care sunt simpatizanti penele sunt cei mai vocali,gata sa-l spele si sa-l infrumuseteze pe domnul Mircea Geoana.Nici macar nu mai conteaza programul electoral.
PS:Pare-se ca trebe sa intru in opozitie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliak spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12
Vanghelie (eu l-as pune pe el primar in Ferentari, Rahova, Zabrauti, "sa vadem daca va fi capabil macar sa iasa din birou"
Marilena
Blogul meu


????????? Ce ar trebui sa inteleg eu de aici????????? Nu vreau sa dau nici o replica...poate inteleg gresit....

Mergi la inceput