Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 46

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Rufus, ai sesizat perfect! As avea insa ceva de adaugat.
Antonescu o fi un fel de gigolo a la Petre Roman dar e si sarac si cinstit ca Iliescu!

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Marilena, nu mi-a scapat, dar n-am crezut neaparat ce-a zis nenea ala ramas cu paguba. Ca doar el a turnat la SRS, deci nu-i vreun sfant. Si daca n-ar fi luat Macovei banii, tot de la el ar fi incercat sa-i scoata ca doar Macovei e "cineva", deci putea fi atacat cu asta. Adevarul numai ei il stiu, dovezi nu sunt. Oricum povestea e din 2007, cand Macovei nu era sef la ANI.
Se poate ca Macovei sa fi fost "cablat" cu buna stiinta tocmai ca sa dea el primul drumul la informatie si sa scape de alte complicatii, plus ca i-a dat in vileag si pe-astia doi.

Pene colorate... cate putin din toate!


Stii care e chestia nasoala? Ca Macovei ar fi putut foarte lejer sa nu marseze la discutie, pentru ca in tot cazul santajul nu il atingea decat la capitolul imagine. Cred ca mai e ceva in spatele acestor stenograme, pt ca santajul exclusiv pe hartiile alea nu are prea mult sens. Daca Macovei ar fi inregistrat/facut publice inregistrarile, atunci motivele declarate nu stau in picioare. Ceilalti doi iar nu ar fi riscat sa se bage singuri pe teava la chestia cu santajul, nici macar Chireac nu s-ar fi lansat in discutii la dresa unora. Iar despre creditor, nu stiu daca ar avea atata influenta...In fine, sunt curioasa sa vad cine a inregistrat, sau ce se mai ascunde in treaba asta. Scuze pt off topic!

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Rufus, ai sesizat perfect! As avea insa ceva de adaugat.
Antonescu o fi un fel de gigolo a la Petre Roman dar e si sarac si cinstit ca Iliescu!

Pene colorate... cate putin din toate!


Vezi? Are toate calitatile. De ce nu-ti place?

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Marilena, eu sunt la fel de nedumerita in legatura cu rolul lui Macovei. De la monosilabele de inceput, pana la declaratiile stupide, Macovei pare tantalaul perfect. Si corupt. Dar cine, cine a tras manivela?, uite ce astept eu sa aflu. Ca si tine de altfel.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

mp

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Iti repet: electoratul PNL a inteles exact subtextul.

Da' de unde stii tu ce intelege electoratul PNL, cu atata exactitate? Esti atat de categorica...
1. Antonescu e bun, ceilalti sunt rai...
2. presa care-l lauda pe antonescu e buna, ceilalti sunt niste fiare...
3. Pana si PNL-ul e prea mic pentru maria sa!
4. Daca tie iti place sa traiesti in transa asta, treaba ta!
5. Altii sunt de alta parere.

Uof.
Mai Rufus, io acuma tre' sa aleg: tu ori n-ai inteles ce-am spus, ori te faci ca nu intelegi si ingrosi contururile cu rea-vointa.

Pentru ultima oara :D, aleg prima varianta.
Tot pentru ultima oara :D, incerc sa ma exprim mai explicit.
1. Pai nu asta-i ideea, sa incerc sa-l gasesc pe ala care mi se pare ca ar fi mai bun presedinte decit ailalti? :)
2. Era vorba strict de cazul lui I.T.Morar, ca despre el era vorba, care practica un jurnalism marunt si jegos, gen pe care nu il agreez indiferent de victima.
M-ai auzit tu pe mine cu texte gen "Monica Macovei are probleme cu bautura" sau altele similare? Nu, ca mi-e scirba sa discut la acest nivel.
3. E lucru stiut ca PNL-ul e un partid mai mic decit PSD si PD-L, nu? E lucru stiut ca Antonescu sta in sondaje mai bine decit micutul lui partid, nu? Atunci???
4. Multumesc pentru intelegere. :))).
5. Stiu. Tu stii?

Rufus, tu pozezi aicea in "nehotaritul echidistant".
Ai afirmat mai demult cit te deranjeaza cei care au o optiune ferma si si-o sustin. Ceea ce m-a surprins. Esti invidios ca tu nu ai?

Uite, daca te consoleaza, iti pot marturisi ca, daca Antonescu nu intra in turul 2, exact in aceeasi situatie o sa fiu si eu. Om vedea ce-o mai fi...



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Ca veni vorba de electoratul lui Crin uitati'l www.romanialibera.ro/a169798/cine-il-voteaza-pe-crin-antonescu.html" target="_blank">radiografiat aici pana in strafundul posetei.

D-na asta ziarista e un fel de Orban care se exprima mai elegant, nu?

Parca hotariseram ca a califica (si ridiculiza) la gramada electoratul celuilalt e ceva ce nu se face.

Imi imaginez insa, Xeno, ce satisfactie imensa te-a inundat vazindu-ti parerile confirmate la gazeta. Chiar daca gazeta e afirmat portocalie, chiar daca limbajul e cam soft pentru gustul tau.
Ce pot eu sa mai zic...
Ma bucur de bucuria ta.

De comentariile misogine ale lui Rufus nu zic nimic, pentru ca, precum am spus deja, la nivelul asta eu nu discut.
Snoaba, deh.



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Rufus, tu pozezi aicea in "nehotaritul echidistant".
Ai afirmat mai demult cit te deranjeaza cei care au o optiune ferma si si-o sustin. Ceea ce m-a surprins. Esti invidios ca tu nu ai?

Uite, daca te consoleaza, iti pot marturisi ca, daca Antonescu nu intra in turul 2, exact in aceeasi situatie o sa fiu si eu. Om vedea ce-o mai fi...



Iileana, nu-mi dau sema de loc de unde iti vine energia asta...
Nu indraznesc sa te intreb cand am spus ca ma deranjeaza cei care au o optiune ferma, dar stiu ca am spus ca-s invidios pe cei care, la aceste alegeri, voteaza cu speranta si nu (doar) cu scarba. Eu personal nu vad ce-i asa scandalos in treaba asta.
Ca te vei afla tu in dilema mea, daca antonescu nu intra in finala...n-are cum sa ma consoleze. Pe mine nu ma consoleaza decat lucrurile reale, cu finalitate, de bun simt, clare, care produc beneficii, etc. In nici un caz dilema ta sau a altora ca tine. Nu ma bucur nici daca pierde Basescu, nici daca castiga, nici daca castiga sau pierde antonescu, nici daca te bucuri tu sau nu. Intelegi? Eu simt ca pierdem, cu totii, in oricare varianta. Si mi se ridica tensiunea nu sa vad atatia naivi, ci sa le ascult lectiile lor pe care mi le servesc.
Asta e. Sper ca te-am lamurit in ce pozez, ca sa nu te mai chinuie intrebarile.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Parca hotariseram ca a califica (si ridiculiza) la gramada electoratul celuilalt e ceva ce nu se face.



Am dat si link'ul cu betivii, si p'ala cu drogatii v'am aratat unde astia de p'acilea am fost facuti prosti la gramada acum s'a gandit careva sa se uite cu lupa in cele 14 - 15 procente ale lui Antonescu? Unde e problema?


Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Rufus, ai sesizat perfect! As avea insa ceva de adaugat.
Antonescu o fi un fel de gigolo a la Petre Roman dar e si sarac si cinstit ca Iliescu!

Pene colorate... cate putin din toate!


Vezi? Are toate calitatile. De ce nu-ti place?

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


Toate calitatile pentru ce, Ingrid? Mie Antonescu nu-mi place deloc, mi se pare plat, lipsit de vointa, fara personalitate. Va fi si el pe-acolo, pe undeva si atat...
Daca ma intrebi, mai viu si mai interesant mi se pare Liviu Cernea, dar asta mai are de crescut!
In ceea ce-i priveste pe Roman si Iliescu, nici nu vreau sa-mi amintesc de perioada lor, mi-a ajuns cat pentru zece vieti.
Pe-atunci planuiam sa emigrez

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Parca hotariseram ca a califica (si ridiculiza) la gramada electoratul celuilalt e ceva ce nu se face.



Am dat si link'ul cu betivii, si p'ala cu drogatii v'am aratat unde astia de p'acilea am fost facuti prosti la gramada acum s'a gandit careva sa se uite cu lupa in cele 14 - 15 procente ale lui Antonescu? Unde e problema?


Come to The Dark Side ... we have cookies!



are 14-15 numai in sondajele masluite de acolitii lui basescu sau geoana


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput