Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 47

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
Unde e problema?



Ai dat, indignat pe buna dreptate, link-ul cu timpeniile lui Orban, cu magariile spuse la adresa electoratului lui Basescu, nu l-a aplaudat nimeni, n-a chicotit nimeni satisfacut "mama, ce le-a zis-o", l-au criticat si "ai nostri" si "ai vostri".

Ai dat, cu un zimbet larg, link-ul cu aprecierile jignitoare la adresa electoratului lui Antonescu, a fost primit cu incintare de cei care se simteau razbunati de ceva zoaie trintite-n cap alorlalti, si chiar dus mai departe cu apropouri gen Apaca & stuff.


Io zic ca poate-i vremea sa splitam subiectul.

Ca sa va puteti desfasura in liniste, fara interventiile de doi lei ale m.uierilor lesinate dupa Antonescu, pe care oricum nu le prea duce capul sa priceapa subtilitatile situatiei politice. Si-s si agasante. Si se mai dau si destepte. Ha ha, toantele.





Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Marilena, eu sunt la fel de nedumerita in legatura cu rolul lui Macovei. De la monosilabele de inceput, pana la declaratiile stupide, Macovei pare tantalaul perfect. Si corupt. Dar cine, cine a tras manivela?, uite ce astept eu sa aflu. Ca si tine de altfel.


Ingrid, nu e tantalau, culmea, e chiar destul de abil si nu s-a auzit nimic legat de coruptie la adresa lui. Si totusi intalnirile lui cu astia doi nu sunt deloc in regula. In inregistrarile alea, se omite ceva: baiatul pare speriat si nu cred ca e speriat pt ca-l santajeaza SRS cu hartia aia de 2 lei care e facuta in asa fel incat nu demonstreaza nimic. Ori e sters din continutul inregistrarilor, ori...altceva. In tot cazul, ceva nu are logica.

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Eu as vrea sa va intreb o chestie: a fost cineva pe strazile/in centrul Craiovei in duminica mitingului pentru Basescu? Cum vi s-ar parea sa vedeti curgand valuri-valuri de indivizi intoliti in graba in portocaliu, care au fost adunati din fiecare judet din zona Olteniei, ca sa faca prezenta si osanalele de rigoare la miting? Nu vreau sa intru in detalii, dar sa aduni si minerii cu autocarele, sa-i atragi cu cateva jachete si pelerine de ploaie sau cu pachete de alimente, pentru a umple piata...jenant. Sunt sigura ca vi s-ar fi parut si voua la fel daca ati fi vazut hoardele cum huiduiau masinile, o gloata de oameni modesti, foarte multi golanei si pierde-vreme care erau manati de la spate de cativa (probabil responsabilii cu prezenta), intr-un vacarm si-o huiduiala continua. Iar la spectacolul folcloric organizat in aer liber, incepuse binecunoscuta poezie maneliceasca: ”de la Dl. deputat pentru toate fetele frumoase care-l voteaza pe Traian Basescu!!! Fara numar!!”
Cum vi se pare?!

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Ai dat, cu un zimbet larg, link-ul cu aprecierile jignitoare la adresa electoratului lui Antonescu, a fost primit cu incintare de cei care se simteau razbunati de ceva zoaie trintite-n cap alorlalti, si chiar dus mai departe cu apropouri gen Apaca & stuff.


Eu nu inteleg cum cineva accepta sa fie identificat doar prin optiunea sa politica. Putem sa iesim putin din clisee si transee? Pentru mine referirile la electoratul lui cutare sau cutare sint ca bancurile cu moldoveni sau olteni. Pot fi proaste sau nu. Bancurile!

EDIT: Astazi Stoica si Antonescu s'au pupat repetat si insistent la telefon . Prin urmare subiectul de fata (dat fiind ca nimeni pana acum aici nu a declarat ca voteaza cu geoana) o sa fie mutat La Bucatarie unde o sa schimbam retete de broaste.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

www.pesurse.ro/2009/11/de-ce-nu-vrea-preedintele-ca-ara-s-aib-buget.html" target="_blank">De ce nu vrea presedintele ca tara sa aiba Buget?


Are sens, nu?
Ca doar cu asta m-a fraierit Basescu pe mine, a declarat ca el nu va promulga legea asta in ruptul capului. Se leaga. Nu va putea sa nu promulge, dar va intirzia cit de mult momentul, ce conteaza ca in felul asta vor intirzia si banii de la FMI? Pentru Basescu deja nu mai conteaza cit ne costa pe noi toti dorinta lui de a ramine presedinte inca 5 ani.

Cei care spun ca e manipulare ca nu se stie ce ne asteapta si ca va fi rau, sa tina minte si sa recunoasca dupa legea bugetului ca s-au inselat.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Ai dat, cu un zimbet larg, link-ul cu aprecierile jignitoare la adresa electoratului lui Antonescu, a fost primit cu incintare de cei care se simteau razbunati de ceva zoaie trintite-n cap alorlalti, si chiar dus mai departe cu apropouri gen Apaca & stuff.


Eu nu inteleg cum cineva accepta sa fie identificat doar prin optiunea sa politica. Putem sa iesim putin din clisee si transee? Pentru mine referirile la electoratul lui cutare sau cutare sint ca bancurile cu moldoveni sau olteni. Pot fi proaste sau nu. Bancurile!

EDIT: Astazi Stoica si Antonescu s'au pupat repetat si insistent la telefon . Prin urmare subiectul de fata (dat fiind ca nimeni pana acum aici nu a declarat ca voteaza cu geoana) o sa fie mutat La Bucatarie unde o sa schimbam retete de broaste.

Come to The Dark Side ... we have cookies!



Tu ai ascultat putin despre "istoria" formarii PD-L si grija lui Basescu ca...vai Doamne, se sparge partidul PNL? Iti imaginezi cat de parsiv e omul asta? Cum l-a chemat la el pe Tariceanu sa-i vorbeasca despre ingrijorarea lui, ptiu! Frate, asta ar reusi sa desfaca in bucati si Partidul Conservator din Anglia!

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Marilena, eu sunt la fel de nedumerita in legatura cu rolul lui Macovei. De la monosilabele de inceput, pana la declaratiile stupide, Macovei pare tantalaul perfect. Si corupt. Dar cine, cine a tras manivela?, uite ce astept eu sa aflu. Ca si tine de altfel.


Ingrid, nu e tantalau, culmea, e chiar destul de abil si nu s-a auzit nimic legat de coruptie la adresa lui. Si totusi intalnirile lui cu astia doi nu sunt deloc in regula. In inregistrarile alea, se omite ceva: baiatul pare speriat si nu cred ca e speriat pt ca-l santajeaza SRS cu hartia aia de 2 lei care e facuta in asa fel incat nu demonstreaza nimic. Ori e sters din continutul inregistrarilor, ori...altceva. In tot cazul, ceva nu are logica.

Marilena
Blogul meu


Marilena, de cand cu scandalul tot urmaresc ce se da pe post, partea I, II si care or mai fi. Ideea cu Macovei suna cam asa: daca pot sa te corup sa ne dezvalui anumite chestiuni ce n-ar trebui sa iti iasa pe gurita..Si da, in continuare mi se pare prostanac si dus de nas. Nu stiu insa care sunt itele afacerii. In afara de alea evidente cu conturi etc. Si de ce acum? Pana la alegeri mai e un pic, nici n-ai timp sa te dumiresti care e sforarul.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Eu intru pe targetul a ceea ce ar presupune intr-o tara normala un votant liberal,un votant de dreapta.Si in plus sunt dezamagita.Deci receptiva la un vot de blam.Daca ar exista un candidat puternic si cu idei viabile.Si inconjurat de oameni curati si toleranti.Dar revolutia bunului simt a inceput prin marea nesimtire numita Bogdan Olteanu-care anuleaza in parte catastrofa Eba si prin galeata cu r...varsata de Orban,trecand prin perierea aplicata cu sarg lui Iliescu,groparul Ro.Sunt convinsa ca oamenii morali grupati in jurul lui Rusanu et comp se pregatesc sa izbaveasca aceasta tara si s-o scoata din criza morala in care se gaseste.
Chiar si trecand peste astea,ajungem la persoana A,fara proiecte majore si fara initiative legislative.Un om cuminte care timp de 20 de ani a aratat ca nu are nimic de propus societatii facandu-si aparitia in P doar pentru declaratii sforaitoare in momente precum suspendarea neconst a unui pres sau demiterea guv.
Si ma mai intriga un aspect din biografia lui A pe care il privesc prin prisma faptului ca am in familie o persoana cu rezultate academice muuuult mai bune decat A si cu un dosar politic considerat prost inainte de Rev care a reusit un transfer in oras abia dupa 89.Cum a reusit o persoana precum A sa obtina transferul intr-un oras precum Tulcea???Poate este un amanunt nesemnificativ dar ma intrigapentru ca nu avea decat 3-4 ani exp,dosar politic prost si rezultate academice catastrofale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Loredana, deci ai sa votezi pe cine? Sau nu votezi pe nimeni?


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Yo tot nu inteleg cum poti sa sustii pe unul la presedintie care practic de 20 ani nu a facut nimic. ..nu ma duce capul cum de unii il vad ca pe o mana cereasca...ca pe salvarea natiunii.
Acum serios...de ce l-as vota yo pe el? Propune scaderea taxelor la 10...si inghetarea pretului la electricitate.
Cred ca constantinescu ar fi un mare as..la fel si Nati meir/becali are mai multa credibilitate.

Mergi la inceput