Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Ingrid, noi nu vorbim aici de poetul Dinescu ci de politicianul Dinescu. Nu stiu unde sunt poeziile aici sau de ce face un poet politica? Poetii nu gresesc niciodata?

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |


cind a fost dinescu politician?
ca eu nu stiu

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Si mai adaug ceva: m-as fi asteptat ca avand in vedere trecutul lui Dinescu, cenzura, baietii de la Secu etc, sa aveti mai mult respect pentru poet. Asa aiuristic, slobod la gura, glumet cum il stim. Pentru trecut, daca asta va spune ceva. Insa, de la cine sa ceri?

Poftim? Tu chiar ne iei de prosti?
Acum dupa 20 de ani, cand ne-am mai dumirit tu chiar crezi ca mai inghite cineva gogosile astea?Securitate,dizidenti?
Moama ce-mi place motto-ul tau si vad ca nu te lasi, il tii acolo!


Poti dezvolta putin ideea?


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Ingrid, noi nu vorbim aici de poetul Dinescu ci de politicianul Dinescu. Nu stiu unde sunt poeziile aici sau de ce face un poet politica? Poetii nu gresesc niciodata?

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |


Ba da, gresesc. Ca dovada ca a recunoscut cat a gresit cand l-a ridicat in slavi pe Basescu. Bine ca n-a persistat in greseala, ca atunci se numea altfel.
Si daca tot intrebi de poeti si politica, desi in afara faptului ca s-a luptat pentru arhiva CNSAS nu stiu sa fie afiliat la un partid anume, sunt putin nedumerita: ce cauta dom'le Plesu in politichie? Dar Liiceanu, Dan Pavel?

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Si mai adaug ceva: m-as fi asteptat ca avand in vedere trecutul lui Dinescu, cenzura, baietii de la Secu etc, sa aveti mai mult respect pentru poet. Asa aiuristic, slobod la gura, glumet cum il stim. Pentru trecut, daca asta va spune ceva. Insa, de la cine sa ceri?



Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Poftim? Tu chiar ne iei de prosti?
Acum dupa 20 de ani, cand ne-am mai dumirit tu chiar crezi ca mai inghite cineva gogosile astea?Securitate,dizidenti?
Moama ce-mi place motto-ul tau si vad ca nu te lasi, il tii acolo!


Cu riscul de a lua cartonas, iti spun sa tragi o gura de aer si sa te calmezi. Daca pentru tine n-a existat securitatea ori dizidentii nu mai am pt ce sa iti raspund. Si da, motto-ul ala il las special pt cei ca tine.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ohoho! Luati-o mai incet. Nu merita nimeni asemenea patos.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Da, asta e situatia si e grav. Pentru ca nu mai realizeaza multa lume ce inseamna cenzura si cit de grav e.



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Pe bune, exista ceva, orice, pentru care sa-l condamnati pe Basescu? Sa scrieti, uite dom'le, nu mi-a convenit, a facut o prostie uriasa, da-l incolo ca m-a enervat. Exista?? Doar asa, de curiozitate intreb. Nu ca n-as sti deja raspunsul.



tiganca imputita
urca-te pe masa ca iti arat cum se face
campania viscerala si agresiva impotriva tuturor parlamentarilor si a Parlamentului ca institutie
faptul ca a manipulat tot guvernul prin intermediul lui Boc/Udrea
faptul ca lanseaza un referendum in ziua alegerilor ca sa isi atraga o parte din favorabilitate
campania asidua impotriva oamenilor de afaceri, infierarea acestora pentru ca populatia sa gaseasca un tap ispasitor pentru saracia in care traieste
ipocrizia gretoasa si plangacioasa atunci cand Stolojan s-a retras (de am crezut toti ca e pe moarte)
faptul ca ii tine la san pe videanu, berceanu, udrea cocos - care sunt mai penali decat voiculescu, vantu la un loc
violenta si agresivitatea pe care le-a tot manifestat si cu care a infestat toata viata publica romaneasca
grobianism si mojicie fata de femei si in special femeile jurnalist
faptul ca i-a indepartat pe toti consilierii valorosi (andrei plesu, renate weber) din cauza egocentrismului si viziunii autoritare
faptul ca nu este in stare sa accepte principiile democratiei si si-a facut din tara asta propria sa mosie
nu si-a facut niciodata rolul de mediator, dimpotriva de invrajbitor

sa mai spun?

Eliza si Alex (15 nov. 2004)



Eliza sunt de acord cu tine. Apropo, ai uitat-o pe aia cu ”pasarica”. Si ai dreptate, ar mai fi destule...

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Pe bune, exista ceva, orice, pentru care sa-l condamnati pe Basescu?



Exista, evident. Dar, care-i scopul?
Eu unul ma straduiesc si aici (ca mai in toate domeniile) sa vad partea plina a paharului.
Si apoi, nu trebuie sa ma straduiesc...adversarii lui Basescu nu fac altceva in campania lor decat sa-l condamne. Asa inteleg ei sa ne explice de ce sa-i votam.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Da, asta e situatia si e grav. Pentru ca nu mai realizeaza multa lume ce inseamna cenzura si cit de grav e.



I'auzi Ileana. In Romania exista cenzura. Practicata de Basescu.

Edit: Puteti sa va uitati pe A3 acum. Norica, Stanescu si Hrebenciuc joaca mima. Ca sint cenzurati.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

tiganca imputita
urca-te pe masa ca iti arat cum se face
campania viscerala si agresiva impotriva tuturor parlamentarilor si a Parlamentului ca institutie
faptul ca a manipulat tot guvernul prin intermediul lui Boc/Udrea
faptul ca lanseaza un referendum in ziua alegerilor ca sa isi atraga o parte din favorabilitate
campania asidua impotriva oamenilor de afaceri, infierarea acestora pentru ca populatia sa gaseasca un tap ispasitor pentru saracia in care traieste
ipocrizia gretoasa si plangacioasa atunci cand Stolojan s-a retras (de am crezut toti ca e pe moarte)
faptul ca ii tine la san pe videanu, berceanu, udrea cocos - care sunt mai penali decat voiculescu, vantu la un loc
violenta si agresivitatea pe care le-a tot manifestat si cu care a infestat toata viata publica romaneasca
grobianism si mojicie fata de femei si in special femeile jurnalist
faptul ca i-a indepartat pe toti consilierii valorosi (andrei plesu, renate weber) din cauza egocentrismului si viziunii autoritare
faptul ca nu este in stare sa accepte principiile democratiei si si-a facut din tara asta propria sa mosie
nu si-a facut niciodata rolul de mediator, dimpotriva de invrajbitor

sa mai spun?





Uite Simona...despre asta vorbeam. Asta este ura despre care imi amintesc de anii 90, cand minerii il cautau pe Coposu. Sau pe Ratiu.

Eliza, te rog sa nu te superi...n-am vazut demult un astfel de mesaj aberant!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput