Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Pe bune, exista ceva, orice, pentru care sa-l condamnati pe Basescu?


adversarii lui Basescu nu fac altceva in campania lor decat sa-l condamne. Asa inteleg ei sa ne explice de ce sa-i votam.


Saracul de el... sa vezi cand l-or condamna de tot!

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

mi se par de cel mai mare prost gust aerele liberalilor si pesedistilor sa nu se prezinte macar cand se va vota guvernul. cine ce zicea mai sus de parlamentari? cat de buni si valorosi sunt ei? pai ma scuzati, nu pentru asta i-am ales si ii platim? sa se prezinte acolo si sa-si faca treaba, indiferent in care urna baga bila? e ceva in job description-ul lor mai important decat alegerea unui guvern si nu stiu io?

nu-i prima data cand mi-as dori ca majoritatea simpla sa functioneze in orice imprejurare.


PS: chiar nu se-ndura nimeni dotat cu un buton sa corecteze titlul?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Si in echipa acestui guvern propus se regasesc Aurescu si Funeriu! Oare de ce? Ce-l face pe Aurescu de pilda, sa raspunda prezent la apelul lui Basescu, daca Base e doar un dictator fustangiu si spurcat la gura, numa bun de dat la o parte de valori incontestabile ca Geoana sau Crinisor? Ei...

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Asta este ura despre care imi amintesc de anii 90, cand minerii il cautau pe Coposu. Sau pe Ratiu.
Eliza, te rog sa nu te superi...n-am vazut demult un astfel de mesaj aberant!

Poti sa detaliezi si tu putin?

Cum ai distribuit rolurile? Care sint corespondentele? Minerii il cautau in anii '90 pe Coposu asa cum acum PNL-ul si PSD-ul (sau votantii lor) il cauta pe Basescu, sau cum? Basescu este cumva un Coposu al zilelor noastre?


Rufus, te rog sa nu te superi, dar n-am mai vazut demult un mesaj atit de aberant.
Si anume cam de-o ora, adica de cind l-am vazut pe al B.nicai, care contesta si minimaliza calitatea de dizident a lui Mircea Dinescu.

Rufus, B.nica, sper din suflet sa-mi spuneti ca m-am inselat si nu am inteles bine mesajele voastre.



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

eu imi permit sa contest calitatea de dizident a oricui, azi. e la fel de aberant? ma-ncadrez?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Personal l-am sustinut pe B pe acest forum in special in aberanta situatie de suspendare din 2007 cand se inventau incendii pe Sena si multe alte lucruri sf.Nu pot sa uit discursul de atunci a lui A,dar pot trece peste.
M-a dezamagit de foarte multe ori,incepand de la faptul ca nu a tulburat mai adanc musuroiul ,nu a sustinut educatia ca prioritate nationala si a avut o reactie nepotrivita in scandalul SH ,nu a reusit sau nu a putut sa sustina o justitie curata si independenta,este inconjurat si de oameni precum Udrea-piaza rea a pres,Berceanu si altii ca ei,a impus-o dintr-o incapatanare extrema pe EBA ca europarlamentar indpendent taind din procentele propriului partid.A avut uneori reactii cu tenta discriminatorie sau nepotrivite pentru un sef de stat,gesturi pe care nu trebuia sa le faca.
Dar eu sunt absolut convinsa ca in adancurile securistice lupta este crunta si de aceea probabil ca in turul doi il voi vota din nou fara sa ma lamentez ca "vai,am ales din doua rele etc."
Am ajuns iarasi aproape de decizia de a-l vota in turul decisiv pentru ca ,printre altele,mi se pare o nebunie ce se intampla pe posturile tv care ar trebui sa pastreze macar o oarecare obiectivitate.Nu cred ca exista o stire pozitiva in ultima luna despre el,orice gest pe care il face nu este potrivit,orice zice este interpretat in mod rauvoitor de oameni care nu sunt nici ei prea curati.
Exista cenzura in Romania,dar ea este impusa de altii,nu de B.
Mircea Dinescu este un poet remarcabil, a fost un dizident si trebuie apreciat pentru curajul sau,este un om simpatic si in general cu simtul umorului.Nu stiu cum s-a ajuns la situatia de la Cetate,dar regret ca este implicat in asa ceva.Pe de alta parte nu pot sa nu remarc ca acela era un miting electoral,genul ala de adunari de propaganda unde criticile nu prea exista.
Inchei prin a spune ca prefer Romania ultimilor 5 ani decat o Romanie condusa de Adrian Nastase.
Si relax,oameni buni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Hotarit lucru, pluteste ceva in aer astazi.

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

...cand se inventau incendii pe Sena...

Poti sa detaliezi si tu?
Ce anume era inventat in incendierea portului Rouen?

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Hai,mai Ileana s-o lasam balta .Daca tu crezi ca era sa dea foc portului Rouen ,zau asa m-ai lasat fara cuvinte.
Eu intrasem sa intreb cu ce ocazie dom pres Iliescu vorbea despre armata si cc pe realitatea ?Parea cam suparat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974
Pe de alta parte nu pot sa nu remarc ca acela era un miting electoral,genul ala de adunari de propaganda unde criticile nu prea exista.




"nu prea"???? hai, mey, te rog mult, arata-mi un miting electoral la care se critica (nu basescu, ci organizatoru' mitingului) si promit ca-mi schimb decizia de a nu ma duce la vot.

maine probabil ne miram ca soarele nu rasare de la vest

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Nu uitati de Elicea! Cat e Elicea?. Cam www.inpolitics.ro/Acuzatie-soc-a-PSD-Basescu-a-distrus-un-vapor-in-1998-incercind-sa-l-manevreze-art47694.aspx" target="_blank">85 de metri

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput