Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Hai ca era sa ratam ceva important.
www.realitatea.net/george-maior-sri--stim-foarte-precis-cum-a-plecat-omar-hayssam-din-romania_659617.html" target="_blank">Directorul SRI desumfla povestea Hayssam, ne aduce aminte ca totusi au fost salvati 3 ziaristi si confirma povestea care a produs actuala criza politica - scurgerea de documente de la DGIPI.

Daca vreti sa raspundeti incepand cu: George Maior e sluga lui Basescu mai bine n'o mai faceti.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Si mai adaug ceva: m-as fi asteptat ca avand in vedere trecutul lui Dinescu, cenzura, baietii de la Secu etc, sa aveti mai mult respect pentru poet. Asa aiuristic, slobod la gura, glumet cum il stim. Pentru trecut, daca asta va spune ceva. Insa, de la cine sa ceri?


Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Ingrid, noi nu vorbim aici de poetul Dinescu ci de politicianul Dinescu. Nu stiu unde sunt poeziile aici sau de ce face un poet politica? Poetii nu gresesc niciodata?

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Si mai adaug ceva: m-as fi asteptat ca avand in vedere trecutul lui Dinescu, cenzura, baietii de la Secu etc, sa aveti mai mult respect pentru poet. Asa aiuristic, slobod la gura, glumet cum il stim. Pentru trecut, daca asta va spune ceva. Insa, de la cine sa ceri?



Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Poftim? Tu chiar ne iei de prosti?
Acum dupa 20 de ani, cand ne-am mai dumirit tu chiar crezi ca mai inghite cineva gogosile astea?Securitate,dizidenti?
Moama ce-mi place motto-ul tau si vad ca nu te lasi, il tii acolo!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Perla la Realitatea TV:

"Imi spun colegii din regie ca Seitan inseamna satana intr-un dialect arab. Asta, asa, daca vor telespectatorii sa tie ce inseamna"

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Viviana si eu am facut scandal pe tema asta,m-a deranjat rau de tot prostia acelora care se leaga de numele de familie.
Comentariul este undeva mai sus pe subiectul acesta atunci cand a fost discutat guvernul Croitoru si s-a gasit un cretin care se credea erudit sa intrebe daca se stie ce inseamna Seitan.Oribil si josnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Pe bune, exista ceva, orice, pentru care sa-l condamnati pe Basescu? Sa scrieti, uite dom'le, nu mi-a convenit, a facut o prostie uriasa, da-l incolo ca m-a enervat. Exista?? Doar asa, de curiozitate intreb. Nu ca n-as sti deja raspunsul.



tiganca imputita
urca-te pe masa ca iti arat cum se face
campania viscerala si agresiva impotriva tuturor parlamentarilor si a Parlamentului ca institutie
faptul ca a manipulat tot guvernul prin intermediul lui Boc/Udrea
faptul ca lanseaza un referendum in ziua alegerilor ca sa isi atraga o parte din favorabilitate
campania asidua impotriva oamenilor de afaceri, infierarea acestora pentru ca populatia sa gaseasca un tap ispasitor pentru saracia in care traieste
ipocrizia gretoasa si plangacioasa atunci cand Stolojan s-a retras (de am crezut toti ca e pe moarte)
faptul ca ii tine la san pe videanu, berceanu, udrea cocos - care sunt mai penali decat voiculescu, vantu la un loc
violenta si agresivitatea pe care le-a tot manifestat si cu care a infestat toata viata publica romaneasca
grobianism si mojicie fata de femei si in special femeile jurnalist
faptul ca i-a indepartat pe toti consilierii valorosi (andrei plesu, renate weber) din cauza egocentrismului si viziunii autoritare
faptul ca nu este in stare sa accepte principiile democratiei si si-a facut din tara asta propria sa mosie
nu si-a facut niciodata rolul de mediator, dimpotriva de invrajbitor

sa mai spun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Eliza, ca sa se inteleaga:planul nu poate sa-mi apartina mie,el apartine electoratului.Daca astia o dau in bara,altii la vot!Nu vad care este problema?


Am pus o intrebare simpla zic eu: care altii?
Si nu imi vorbi despre electorat te rog, TU esti electoratul.
Ii vrei afara - pe cine vrei sa pui in loc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Inca ceva... a avut deja 5 ani. Cinci ani in care ce anume a realizat? Care sunt progresele pe scena politica sau poate economica?

Ce anume din realizarile lui ca Presedinte va face sa il votati din nou? Ce va convinge?

Desigur, ati putea considera ca din cauza mogulilor nu a reusit sa isi implementeze planul. Sau poate din cauza parlamentarilor. Sau cine stie... poate din cauza guvernului omul nu si-a putut indeplini promisiunile electorale.

Whatever.

Ce anume va face sa credeti ca in urmatorii cinci ani va fi altfel? Pentru ca din pacate pentru el si din fericire pentru noi Parlamentul nu va disparea. Iar mogulii (singurii care fac totusi ca macar economia sa mearga cat de cat) nu vor muri nici ei subit si nici nu vor emigra doar pentru ca asa vrea Basescu.

Date fiind conditiile... ce anume din programul lui va face sa il votati?

Mergi la inceput