Guvernul Boc a cazut - what is next?

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mi-e cam sila de toate persoanele care se folosesc in diferite scopuri de biserica, ne-o arunca peste ochi si uita ca Romania este un stat laic, etc.

Romania in criza morala? Haida de!
De unde atata criza morala?

Romania mea, Romania noastra este reprezentata si de mine si de tine, de noi toti, nu de parlamentari si nici de presedinte. Ei sunt in criza morala nu noi.
NIMENI nu ar trebui sa le permita sa-si arunce propria imoralitate in carca noastra.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
NIMENI nu ar trebui sa le permita sa-si arunce propria imoralitate in carca noastra.


Discurs tipic de Crin. O hiperbola si'un epitet ca sa ne mai traga in piept. Bine, si astia de la televiziuni sint saraci rau cu duhul. Cand a gasit el "uriasa criza morala" care ne macina nu s'a gasit niciunul care sa'i atraga atentia ca cei din jurul nostru nu s'au schimbat. Cel putin cei pe care ii cunosc eu sint in cel mai "rau" caz la fel de buni ca intotdeauna. Da' poate Crin se referea la apucaturile din PNL mai stiti?

Precedenta iesire penibila nesanctionata de nimeni a fost atunci cand a spus "Basescu vrea sa atraga tineretul cu sex si droguri". Din nou, asa o fi pe la TPNL, dar blamarea faptului ca unii sint incapabili sa fie fericiti scaldati in propriile produse biologice sau sa faca sex pe gratis nu e deloc un apanaj al varstei.



Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

In ceea ce priveste moralitate,Ro este de mult timp in criza morala.Si nu numai parlamentarii sau clasa politica sunt crizatii,societatea romaneasca in ansamblu este in criza morala.Exemplele sunt prea multe ,incepand cu comportamentul oamenilor simpli.
In ceea ce priveste nepotrivirea lui Olteanu la BNr,oare cine l-a votat?Daca il considera asa de nepotrivit atunci si nu acum,dupa scandal,nu il vota si niciparlamentarii liberali nu ar fi trebuit sa-l voteze.
Ca sa mai iesim din disputa Antonescu-Basescu,cica iliescu s-a trezit sa -si expuna pe blog diversele lui ganduri,alea cu sarac da cinstit ce a fost el,de fapt unul din creatorii societatii romanesti de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

aveti vreun link catre ultimile sondaje de opinie pt. prezidentiale?


Azi a aparut asta: http://www.realitatea.net/insomar--mircea-geoana-il-depaseste-pentru-prima-oara-pe-traian-basescu-in-primul-tur-de-scrutin_645046.html
Cam ciudatel.


Apropo si de pasii despre care a fost vorba ieri.
Primul, sedinta comuna a camerelor: http://www.realitatea.net/geoana--parlamentul-se-va-reuni-miercuri-sa-se-pronunte-asupra-referendumului-si-asupra-sustinerii-lui-johannis_645031.html


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Discurs a la Crin sau a la Basescu sau a la Geoana, nu conteaza.
Eu m-am plictisit sa vina cineva si sa-mi spuna prin ce criza trec, cand de fapt nu trec.

Singura criza cu numitor comun ii a economica, nu aia morala, nici aia politica.
Ah, sa nu uit si cea a bunului-simt. Da, aicea deja e rezolvata problema. Si economic si social si politic si lingvistic.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid
Spre deosebire de PNL, PSD si PD-L care mint poporul cu sondorul, Basescu e singurul care ne da rezultatele reale! Ahahahha
Asculta'l mai departe ca nici un stii ce pierzi.



daca avea antonescu un sondaj cit de cit asemanator, nu l-ar fi facut public?

altfel, ce fan basescu esti

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Discurs a la Crin sau a la Basescu sau a la Geoana, nu conteaza.
Eu m-am plictisit sa vina cineva si sa-mi spuna prin ce criza trec, cand de fapt nu trec.




Ce, crezi ca esti singura?
Dar, ca sa apreciezi pe "salvatorii tai", gata de orice sacrificiu pentru tine, intai trebuie sa-ti spuna in ce rahat te afli. Pardon, in ce criza. Ce daca tu nu treci prin criza...trebuie sa treci, ca sa fii salvata...
Ia sa vezi dupa alegeri...totul revine la normal. Sa vezi cum trece criza...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Ia sa vezi dupa alegeri...totul revine la normal. Sa vezi cum trece criza...


Crezi ?! Asta ar insemna ca aceasta criza politica este creata artificial si fortat de orgoliile si interesele iubitilor nostri alesi.
Halal politicieni ! Lor sa le fie bine, restul, sa se descurce cum poate si daca poate...
Rusine sacalilor pe care nu-i mai satura nimic; cu cat au mai mult, cu atat vor mai mult.



allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974
Ca sa mai iesim din disputa Antonescu-Basescu,cica iliescu s-a trezit sa -si expuna pe blog diversele lui ganduri,alea cu sarac da cinstit ce a fost el,de fapt unul din creatorii societatii romanesti de azi.



Pai daca s'a vazut omul www.hotnews.ro/stiri-politic-6321586-audio-video-crin-antonescu-interviul-integral-stie-candidatul-pnl-despre-coalitia-grivco-spune-despre-gazela-geoana-despre-cel-mai-mare-pericol.htm" target="_blank">incurajat: "Pericolul pentru tara asta nu vine de la Nastase, Voiculescu, Iliescu, Geoana. Vine in acest moment de la Traian Basescu si de la clica imbogatita si corupta a lui Traian Basescu"

Mai e putin si o sa ne dam copii la Liceul I.Iliescu din piata D. Voiculescu.

Gata? S'au fezandat destul?

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Ia sa vezi dupa alegeri...totul revine la normal. Sa vezi cum trece criza...



daca te referi la criza economica, de ce nu ar face Basescu pe dracu=n patru ca sa ne scoata el din criza, cat e inca la putere?

ileana - multam de link.

Mergi la inceput