Guvernul Boc a cazut - what is next?

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Da?

Xeno, ce se va intimpla?

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Nu stiu ce o sa se intample dar stiu ce o sa se schimbe.
Nimic!

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

In primul rand, l-am ascultat ieri pe d-l Boc cu niste afirmatii de-a dreptul nostime (doar ca nu mi-a venit sa rad); ii conced faptul ca nu poate zice nimic impotriva sefului, asta e. Dar sa aplici bancul cu baba pe care o impingi pe scari si o intrebi de ce se grabeste, in viata reala, sa si crezi in el, deja e mai mult decat pot suporta. Adica Basescu isi bate joc de coalitia parlamentara, propune de-a dreaq asa pe Lucian Croitoru ca si prim-ministru stiind ca restul nu il vor alege. Chiar considera ca poate face orice. Chiar asta nu vede niciunul dintre sustinatorii lui. Incorectitudinea. Ca sa nu mai vorbim de referendum, unde s-a mai pomenit sa se organizeze referendum in aceeasi zi cu alegerile cand se stie clar ca l-ar favoriza pe unul dintre candidati? E imoral.
Si l-am vazut pe Basescu la B1 cand a afirmat cu gurita lui ca Nica ar fi ramas in functie chiar daca scapa informatii de mare importanta, doar sa nu fi trancanit despre autobuzele din ziua votului, hahaha, unde era incoruptibilul...
Insa, discursul lui din fatidica zi de marti 13 m-a dat gata. Cand a amintit incruntat despre caderea guvernelor Roman si Vasile...insa l-a uitat pe ala cu caderea lui Ciorbea. Plus ca m-a induiosat cat l-a ridicat in slavi pe Boc. N-a plans, dar nu-i tarziu.
Carla 28, principiul de care spui, ala cu au furat si s-au saturat, nu se aplica. Cine fura odata, va fura in continuare. Plus ca m-am saturat de ingustimea acestei "maxime" scoase din putul gandirii. In acelasi stil, trebuia sa ramanem cu Iliescu, ce fericiti eram, hm?


Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Ingrid, daca iti face placere sa ma ataci, be my guest, dar dupa cum putei si tu sa vezi am spus-o in gluma, iar faptul ca nici unul nu a furat, nu fura sau nu va fura, indiferent cine va fi la guvernare nici pe asta nu o cred.



www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Sirimie, eh, cum era sa spuna de oamenii puternici financiari care stau in spatele lor?

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi


de ce ceilalti care au oameni bogati care ii sustin sint de blamat, si PDL + Basescu nu sint de blamat in aceeasi situatie? de ce este dublu standard?


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Nu stiu ce o sa se intample dar stiu ce o sa se schimbe.
Nimic!

Come to The Dark Side ... we have cookies!



Eu cred ca Basescu nu va mai fi presedinte si se vor schimba o gramada de lucruri din cauza asta, inclusiv ca se vor termina crizele politice provocate de el.

Poti sa explici de ce Basescu nu a fost multumit cu un guvern PD + PSD si acuma ameninta cu alea alea daca nu va exista un guvern "de uniune nationala"?

Si acuma cu dizolvarea parlamentului joaca la cacialma. Nu le convine celor de la PDL, eu nu cred ca vrea sa dizolve parlamentul. Dar cum nu ii mai ies sustele de multisor, cine stie ce poate iesi...

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexandra

Ileana, as mai avea ceva de adaugat la lista ta cu ce nu l-as vedea pe Crin facand (si nu numai pe el, nici pe Geoana sau pe Oprescu sau pe cine mai vreti voi), ei bine nu l-as vedea (...) urcandu-se baut la volan (...)


Cica: "Presedintele Serbiei a fost trimis in justitie pentru ca a baut alcool pe stadion dupa meciul Serbia-Romania" (www.ziua.ro/news.php?data=2009-10-17&id=41796" target="_blank">aici).

Las' sa fie asa acolo la ei, in Serbia, nu la noi, in Uganda.
Fraierii.
Ce stiu ei, nici macar nu-s in UE & NATO.





Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Cica: "Presedintele Serbiei a fost trimis in justitie pentru ca a baut alcool pe stadion dupa meciul Serbia-Romania" (www.ziua.ro/news.php?data=2009-10-17&id=41796" target="_blank">aici).

Ileana, de ce compari mere cu pere?
Pe stadion este interzisa introducerea bauturilor alcoolice.
De Revelion ai voie sa bei pe strada.
In restaurant ai voie sa bei.
La volan ai voie sa conduci daca alcoolemia este sub limita legala.

Ce anume sustii tu ca se poate la ei si la noi nu? Incearca sa fii mai clara decat Antonescu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Pe DC e voie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Mamaaa nu ar ajunge 5 sezoane de Mythbusters sa va scoata din cap ce v'au bagat Antenele.

Favorita mea este de departeeeee: www.antena3.ro/stiri/romania/elena-basescu-fotografiata-cand-purta-ilegal-uniforma-armatei-romane_73487.html" target="_blank">"Eba la puscarie" pentru ca s'a imbracat intr'un costum de pescuit. Cu mult mai tare decat poneiul nazist.

Hai ca se poate! Nu pot ei minti cat poti tu gandi.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Xeno,eu cred ca antenistii se intaresc cu Stalinskaia la greu inainte de emisiuni!
Edit. te rog nu le mai urmarii emisiunile ca devii dependent,.

Mergi la inceput