Nasici de 2009(2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

....mireasa nu era acolo cind si-a achizitionat rochia?!!?!? de ii era asa mica pe piept ..

m-am stricat de ras si Anca a punctat super bine.Asa e rochia a fost 2 nr mai mica si impresia lasata ...penibila.

Oana si Roxy 2 nase frumoase,mi-au placut pozele.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Sar'na de aprecieri fetelor.

Cat despre rochia miresei...no comment because i'm a real lady for all (a fost nunta ei, a facut cum a vrut ea.si iaca ce a iesit.)







Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Oana esti prea draguta

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Neatza fetelor....
Liniste mare pe ici, sa inteleg ca sunteti in pregatiri si cu emotii mari? Anca cum stai?

Noutati nu prea mai am, ca deh se facut trecut evenimentul, probabil ca multe o sa ajunga la timpul trecut. Sapt trecuta am primit cadoul de la fini (dupa ce in prima zi au venit si au zis ca l-au uitat acasa, a doua zi au recuperat). asta e jumatate de cadou, cealalta jumatate fiind un album cu foto de la nunta. Le-am zis sa nu se deranjeze ca oricum avem rama foto digitala si nu e necesar sa le avem pe hartie, si oricum pun ce poze vreau eu, dar daca ei vor sa faca asta, treaba lor.


Aseara am vazut ca fina si-a pus poze pe net, si-a pus linkul la mess, insa cu nasii nici o poza. Banuiesc ca i-o fi fost rusine cu noi .




Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Oana pai noi stam bine sa spun asa,maine imi iau rochia de la scurtat si am cam terminat cu hainele.Trebuie sa mai iau azi sau maine o esarfa si sa dau comanda de turta.
Despre "fina " ta ce sa spun,nesimtita pana la capat ca nu a pus poze si cu voi cat despre cadou nu comentez nimic

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

stai super bine Anca. Daca mai ai de facut doar atat. Abia apuc sa aud cum a fost si mai ales sa vad poze si cu strumfita ta.

Cat despre fina mea, e treaba ei si a constiintei ei. Eu una am constiinta curata (zici ca e spalata cu Ariel, atat e de imaculata). Oricum de acu incolo nu mai au nevoie de noi, asa ca nu mai e necesar sa se straduie

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Oana am vizionat toate pozele de la nunta. Restaurantul si aranjamentele au fost frumoase! Atmosfera se pare ca la fel culminand pb cu dansul nasului si-al mirelui(cel cu marul).Tortul mi-a placut iarasi...una peste alta a fost ok! Pacat ca nu puteti spune la fel si despre relatia cu finii... Despre restul nu mai zic nimiccu un singur DAR un mare dar: mireasa n-a avut pe nimeni din anturaj sa-i spuna ca rochia este cel putin 3 numere mai mica...penibil....cum s-or fi simtit preotii in biserica spunand cele cuviose cu asa o aratare in fata ochilor. sper ca nu te simti jignita de ,,,aprecierile,,, facute la adresa miresei. La tine mi-a placut rochita si mai ales faptul ca ai fost inspirata sa-ti iei si sal(sau avea rochita?). Eu sunt suparata ca-n poze mi se vad bratele...grase.... Veioza sa stii ca mie mi-a placut...despre restul nu mai comentez ca v-ati facut destul inima rea.
sanatate si ...alti fini!

edit;; era mesajul mai mare ce s-a intamplat?

<<<Doar eu si lumea intreaga!>>>

nasi 2009!
poze!

Blogul lui Mihaita
Blogul lui Bogdan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Intrebarea ta este f buna...chia nu a fost nimeni in stare sa ii spuna ca e iesita din decor?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

multumesc dady. chiar a fost placuta nunta. rochita mea a avut inclus voalul de pe umeri, ca nici mie nu mi-ar fi placut sa fiu cu mainile goale sa se vada "labutele mele de Fulga" in toata spelendoarea.
mey, despre rochia ei, ce sa zic......am spus ca nu comentez si nu o sa o fac. e drept ca atunci cand si-a cumparat-o era si mama ei de fata si a zis ca e ok, e perfecta, asa ca degeaba ziceam eu ca nu e buna, ca insemna ca sunt rea (oricum parerea mea nu conta). am incercat sa ii dau sfaturi (lucruri pe care eu le-am invatat din experienta, nu sfaturi cu ton de superioritate) dar de fiecare data imi zicea "mie nu imi place asa, e nunta mea si fac cum vreau eu". voi in locul meu ati mai fi insistat? initial zicea ca ii pune niste bretele. chiar credeam ca o va face. acum daca toti ai ei au fost de accord ca ii sta bine asa, cine sunt eu sa ma bag? daca ziceam ceva, clar imi auzeam ceva de dulce. mi-a zis clar in fata ca nu avem aceleasi gusturi si ca face ce vrea ea! mi s-a parut corect sa imi vad de ale mele.

Nu ma deranjeaza aprecierile la adresa ei deoarece totul i-a apartinut in intregime. Asa a aratat, ea a vrut asa, deci sa suporte consecintele. Nici pe ea nu cred ca ar deranja-o aprecierile voastre decoarece e convinsa ca a aratat superbine. Inca mai are de invatat de la viata despre sfatuitorii de care se inconjoara
Oricum, ea sustine ca a aratat exact asa cum si-a dorit. Ea crede ca a aratat bestial. Deci....nu poti sa te bag in viata unui om cu forta, cand el zice ca le stie pe toate si are impresia ca tot ce vrea el e cel mai important lucru. Noi am facut tot ce ne-a stat in putinta si, fata de cum s-au comportat cu noi, cred ca mult prea mult.

Puteau sa nu ne ia nici un cadou, eu chiar le-am zis sa nu ne ia nimic. Degeaba vine cineva si iti da un cadou, fie el mare sau mic, si in realitate crede despre tine ca esti un fraier pe care il invarte pe degete si te cauta doar cand are nevoie. De oameni care sunt langa tine doar cand au ei ceva de castigat sunt satula. SI ma comport ca atare.

si faza cu cadoul e hazilie, pana intr-un punct. Luni seara au venit la noi si au zis ca ne-au luat un cadou da l-au uitat acasa si vin marti seara sa il aduca. Marti la amiazi primesc un mail de la o vecina ce scrie pe un forum unde e si ea activa..si surpriza.....marti dimineata ea intreba de zor ce cadou sa le ia la nasi!!! Voi cum v-ati simti? Sincer.....voi ce ati face la faza asta? I-am zis vecinei mele sa nu imi mai dea mailuri cu ce scrie ca nu vreau sa stiu. Chiar nu ma intereseaza ce are de zis referitor la noi...oricum nu a fost multumita de noi ca nasi.... Si ca asta au mai fost multe altele.....dar a trecut si gata. nu vreau sa ma mai gandesc decat ca urmatorii fini sunt oameni mai normali si prieteni foarte buni. recuperam la anu' sper....




Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna seara nasici!
Noi suntem pe ultima suta de metrii si cu cea de-a doua nunta...astept sa-mi vina pantofii comandati,inca nu stiu cu ce sa ma imbrac la cununia civila...dar voi vedea. Am comandat florile si pentru ca fina s-a sucit, nu a mai vrut portocaliu ci somon, eu mi-am ales galben, bineinteles ca vorbim tot de trandafiri aku astept devizu` estimativ, am fost cu finii si au comandat si tortu, care intre noi fie vorba mie nu prea imi place, si s-au cam botosit da` asta e, le-am spus ca trebuie sa le placa lor ca e tortu lor.
Sunt happy ca i-am gasit rochie si printesei...ca eram tare amarata ca ei nu-i gasisem o rochita frumoasa...asa ca am rezolvat-o si pe asta, ca nu vroiam sa o imbrac ca la cealalta nunta...de sunt cu capu`, sper doar sa fie ok vremea.

Oana...voi sa fiti sanatosi ca veti avea parte si de niste fini buni in viitor, sunt convinsa, ca cineva akolo sus are grija de lucrurile astea, eu de ex. am avut niste nasi cam cum sunt finii tai, dar uite ca aku am eu niste fini minunati, si sper sa ramana asa.... si eu vreau sa le fac toate poftele si sa iasa totul cum vor ei, altfel spus (si aici il citez pe sotu`) am si io frustarile mele - de ex. pe nasa mea la cununie n-a interesat-o prea tare ce flori vreau eu, important era ca ea vroia buchet crem...de cadou din partea lor ce sa mai zic, atita m-a omorit ca la cununia civila o sa-mi aduca o bomboniera de cristal de tin minte si in ziua de azi totul, si asa cum o vezi tu asa o vad si io....numai ca ei au avut pretentia la cadou si i-am intrebat ce le trebuie si uite cum le-am cumparat un covor persan pt. sufragerie....si lista poate continua....
...pupici

Mergi la inceput