Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri16

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Salve fetelor,

MICHELLE in sfarsit am reusit sa vad si eu poza. Sa-ti traiasca baietelul.este atat de frumos si de gingas. Nu pot sa spun daca seamana cu tine ca nu te-am vazut niciodata in poze dar pot spune ca e un copil perfect reusit.Citesc mesajele tale si sincer parca nici mie nu-mi vine sa cred ce citesc.S-a asteptat atata ca tu sa scrii despre aceste lucruriiiii.Lapte ai? Cum e noaptea LUKAS?

NINIA ma bucur ca te-ai relaxat la maxim.Acu' astept rezultatul carbunilor.

MONY alaltaieri i-a iesit a 4-a maseluta.Nu vreau sa ma gandesc cum va reactiona la canini!Care am inteles ca-s foarte antipatici!

CHANTAL ma bucur ca scrii.Poti scrie despre absolut orice.si eu ma plang cateodata prea mult si poate aduc si indispozitie dar nu as stii cum sa fac......cu sotul nu prea am sanse sa ma descarc... MARIA ainceput deja sa se intoarca prin pat?




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo č l'espressione piů viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Doamne, fetelor, citesc vestile minunate si plang de fericire!!!!!
Michelle nu ai idee cat ma bucur pentru tine, ce fericita sunt! Este o veste extraordinara! Sa fie sanatos frumosul tau (am vazut pozica), sa fie plin de noroc si de bani si de prieteni adevarati! Sa fiti fericiti!
Chantal felicitari si tie pentru Maria (si eu am o Thea Maria), sa aiba parte de tot binele din lume!
M-ati facut foarte fericita, mamicilor! Nu stiu cum ati putut fi atat de secretoase, zau!

Multumesc fetelor care s-au tot gandit la noi, Thea si acum mai plange noaptea "GATA, MAMI, GATA!", e clar traumatizata de injectii Nu i-a pus branula ca zicea ca sigur nu o sa stea cu ea, ca o sa o traga Dar nu-i mai fac in veci si pururi injectie in fundulet, ci doar in vena, clar! Doamne ajuta sa nu fie niciodata nevoie


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
Craciun 2008
10 Ian 2009 - Mi-au luat motul
Thea la 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flavia ce ma bucur ca ai mai scris si la noi! AI niste copii asa de mari, ptiu nu fie de deochi! Ce a trecut timpul! Si ce frumosi sunt! Sa-mi dai si mie ID-ul tau de mess, pe PM, poate mai conversam (nr. de tel. l-am pierdut din memoria telefonului)


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
Craciun 2008
10 Ian 2009 - Mi-au luat motul
Thea la 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna dimineata!

Laura, sanatate multa micutei si sa dea Dumnezeu sa nu mai fie nevoie niciodata de injectii!

Dana, m-ai facut sa zambesc cu rezultatul carbunilor.Eu sper sa fi dat roade munca noastra.

www.momsasone.com/ticker/tickers/ehp2ui70fojss8xt.png" target="_blank">Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

mamagiuliei nu prea stiu cum stau cu analizele.sunt asa in asteptari si de aia nici nu am mai scris.
saptamana trecuta am facut o ecografie care sa masoare fluxurile de sange si mi-a iesit pe artera stanga IR=0.71 si pe dreapta IR=0.83.am inteles ca sunt cam marisoare, am scris si pe forum, dar nu a stiut nimeni sa-mi raspunda.din ce am cautat eu pe internet unii spun ca nu sunt relevante pana dupa 21 de saptamani, ca e normal sa fie crescute si sa scada o data cu cresterea sarcinii.am fost la hematolog cu ecografia si mi-a marit doza la Clexane, acum fac o zi 0.4 si una 0.6.Marti am din nou ecogrfaie sa masuram fluxurile, dar la alt ecografist de data asta.
ziceam ca nu fac TT , dar dr-ul meu a insistat sa-l fac si acum astept interpretarea rezultatelor.au iesit rezultatele celor 3 hormoni, care sunt in limite, dar dureaza 10 zile pana le interpreteaza un genetician, corelate cu varsta mamei, greutate etc.

pe mine ma mai doare burtica uneori, in special noaptea cand dorm, simt dureri ca la ciclu, dar foarte usoare, asa ca o jena, oare sunt normale in sarcina?


hai ca am scris cat o zi de post, dar am simtit nevoia sa ma descarc , ca de cand cu IR-urile astea marite sunt iara stresata, probabil de aici si durerile de burtica.


18+ Minunea din burtica

Puisori

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Laura, Theei sa uite tot si sa nu mai fie nevoie niciodata de medicatie

Cris, si eu stiu de IR-uri ca se masoara dupa 22-24 de saptamani. Eu am dat de belele dupa 35. Sunt sigura ca analizele vor fi toate ok, insa pt dureri nu ti-a spus sa iei oricum Nospa ?

Danangie, poi de asta suntem noi aici, sa te ascultam.
Si eu la randul meu am fost ascultata, ca altfel nu avea cine, decat fetele DC. Cred ca daca nu ar fi macar acest loc virtual, as exploda singura

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

mamagiuliei tu la Giulia ai avut probleme cu IR-urile?la cate saptamani s-a nascut?iau no-spa, maxim 3 pastile pe zi, trece dupa no-spa, dar toate gravidele pe care le stiu nu au nicio durere de burtica si imi e teama sa nu am eu ceva

Laura pup Thea sa uite de injectiile alea urate.si eu primesc in fiecare seara dupa injectie un pupic

ninia tin pumnii, unde ai fost in concediu?asa am si eu un chef de plecat, dar stau cuminte acasa si am grija de burtica.

danangie sa sti ca vorbeam cu sotul de tine, eu zic ca esti mamica eroina, cu Ale atat de mic si cu burtica, fara ajutor.e greu, dar puii de om merita tot efortul nostru

18+ Minunea din burtica

Puisori

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cris, eu citisem exact pe dos pe aici pe DC la odisee: ca toate iau Nospa la cel mai mic disconfort, just in case Insa poti intreba medicul, poate fi o durere data de disconfortul dilatarii uterului, poate acum are beblina ta un puseu de crestere
Giulia a doborat recordurile asteptate, s-a nascut doar cu 10 zile inainte de termen, cu toate belelele ce le aveam, a rezistat.Insa mergeam la eco doppler de 2 x / saptamana, in saptamana 35 am cazut, aveam glicemile luate razna, tensiunea sub 140 cu 90 nu ajungea orice faceam, un stres continu, cum cred ca il stiti voi toate si pe deasupra Giulia nu misca decat serile, foarte incet, nu va spun cum asteptam ore 23,00 sa o simt, ceva incredibil, nu credeam ca va fi totul bine, aveam atatea motive sa am dubii, dar a fost, s-a dezvoltat bine chiar daca nu a avut loc destul.
M-am lungit, trimiteti-ma la lucru

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

mamagiuliei eu de cand sunt insarcinata nu mai citesc pe forum la odisee, ca daca are o fata ceva sigur o sa mi se para ca am si eu, am vorbit cu dr-ul si zice ca daca ma doare mai tare de atat sa-l sun, dar nu mi-a explicat de ce poate sa ma doara acum.Poate fi si un puseu de crestere cum spui tu, ca bebelina e mai mare cu o saptamana si ceva ecografic fata de UM.Dr-ul a spus ca chiar si cu fluxurile astea marite, daca ea creste asa bine, nu trebuie sa ma ingrijorez, dar de, sunt patita si imi e frica.
ma bucur ca mi-ai povestit de Giulia, nu ai scris asa mult cum spui tu, am absorbit tot imediat.saper sa fie si pitica mea la fel de luptatoare ca Giulia

18+ Minunea din burtica

Puisori

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Daria Crissa
Daria, cu intarziere, ii transmit toata dragostea Giuliei Sa creasca mare, sanatoasa si fericita! Ai fetita mare, ce sa mai! Iar catelusa e o scumpa, imi vine sa o ciufulesc un pic
Crissa 18 sapt? Bravo, acusica vine si randul tau! Durerile de burtica sunt normale, daca nu te fac sa te incovoi sau ceva (cam ca durerile de ovare e normal, ptc se intind uterul, ligamentele etc). Faci f bine ca iei no-spa (cica se pot lua pana la 6/zi daca durerile sunt frecvente). Cat despre miscarile fetitei, stai linistita ca mai incolo, cand mai creste, o sa-ti iei niste ghionturi pe la "ficati" si niste calcaie in coaste, de n-o sa fii bucuroasa Te pup si ai grija de tine si de bebelina


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
Craciun 2008
10 Ian 2009 - Mi-au luat motul
Thea la 1 anisor

Mergi la inceput