Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri16

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Mcrissa, am fost in mai multe locuri: 1 seara am dormit la sighisoara, 2 la danes, 2 la sibiel iar 4 la Moieciu. A fost foarte frumos. Din pacate s-a terminat repede.
sa treaca durerile de buritca si sa creasca mare si sanatoasa bebelina.

Daria, La multi ani pt Giulia! E nascuta pe 16 august cand aniversez si eu ziua casatoriei.

www.momsasone.com/ticker/tickers/ehp2ui70fojss8xt.png" target="_blank">Visul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Daria ,La multi ani pentru Giulia!Uff, cum de am sarit-o, ca de mult o urmaream, sa mai beau si eu un Pepsi rece virtual, ca din cel adevarat nu ma lasa sotul ca nu mai dorm noaptea

Ninia sotul meu vrea sa plecam si noi cateva zile la Moeciu, daca dupa eco urmatoare imi spune dr-ul ca sunt ok, il intreb daca pot sa plec si eu cateva zile, ca asa pofta mi-ai facut.

18+ Minunea din burtica

Puisori

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Asa e, si eu am uitat sa o felicit pe Giulia!!!
La multi ani fetita frumoasa!!! Sa ramai mereu minunea cea mare a mamicii tale, sa fii sanatoasa si sa ai o viata frumoasa!
Ninia, bine ai venit din concediu!!! Mi-ar place sa vad pozici cu voi doi!
Criss, ce trece timpul, mai e putin si iti vom face si tie galerie la nastere!
Laura, ai mai pus poze cu Thea? Ia sa ma uit eu acum!
Mai fetelor, oare ce o mai face Mirelus? Mi-e asa de dor de ea!!!! Oare a mai scris pe undeva?

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 36+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

LAURA vai chiar imi pare tare rau ptr trauma asta a lui Thea. Sper totusi sa-si revina......saracuta....

NINIA tin pumnii!!

MCRISSA ce naspa ca in Ro va streseaza cu asa ceva....eu aici crede-ma niciodata nu le-amm stiut cat sunt si nici nu mi s-a spus.......tin pumnii sa fie bine si va fi bine! Sanatate multa si sarcina usoara pana la capat.Eu si acum mai am uneori dureri ca la ciclu...nu-ti spun de contractiile dureroase care ma cambatuie in ultimul timp!

MAMAGIULIEI La multi ani si de la mine Giuliei! Se chiama ca nepoate mea si tare ma topesc!




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo č l'espressione piů viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Michelle ti-am admirat comoara,e un dulce,sa va traiasca!
Mcrissa si pe mine ma durea burta,si luam regulat 3 no-spa pe zi si pt durere si pt linistea mea.Daca pe unele mamici nu le doare asta nu inseamna ca ceva nu e ok la tine,fiecare organism e diferit.Hai ca-ti va da doctorul voie sa te duci la munte si te vei mai relaxa,vai ce m-as mai duce si eu insa cu doua "urlatoare" nu am incumet.
MAMAGIULIEI sa-ti traiasca fata !
Nina81 felicitari si voua pt aniversarea casatoriei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Danangie te inteleg ca iti este greu si inca va mai fi insa eu am gandesc mereu cand zic ca nu mai pot cum va fi cand vor mai creste ele asa un pic si sa ies cu ele de mana(sa coboare singure scarile;stam la etajul 3 si Teo vrea in brate si ieri am facut prostia de a o lua in brate si mi-a supurat putin operatia intr-o parte)ce fericire va fi pe capul meu.Asa si la tine,greul va trece .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Mereu imi propun sa spun o vorba pt fiecare insa mereu se trezeste una din ele,gata a inceput ziua ,si cafeaua n-am baut-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

jojo nu mai ai pe nimeni la tine care sa te ajute cu micutele?tu si la Teodora ai facut cezariana?am inceput sa iau si eu no-spa si sunt mai bine cu burtica, doare mai putin, ma doare seara mai ales, probabil se acumuleaza oboseala de peste zi.
danangie cum sunt contractiile alea?cred ca am avut si eu cateva, mi se face un ghem in burtica.durerile alea ca la ciclu m-au mai lasat, ma mai apuca cateodata, dar mai putin intens si de scurta durata.tu esti cu 10 saptamani iniante fata de mine.sa inteleg ca le voi avea cam toata sarcina
cristina_ana sa sti ca majoretele mele deja exarseaza pentru tine, ca sa fie pregatite sa inceapa galeria.vroiam sa te intreb daca tu esti cristina care ma incuraja pe un alt forum?
ninia asteptam vesti bune
laura sa inteleg ca si tu aveai dureri din astea?nu ma fac sa ma incovoi, dar asa ma sperie cand le simt.dr-ul mi-a spus ca pot lua maxim 3 no-spa pe zi si daca durerile nu cedeaza sau ma doare mai tare ca acum sa il sun ca probabil imi va da gynipral parca i-a zis.sper sa nu fie nevoie si de asta.ce mai face Thea?mai e suparici?data viitoare sa nu ii mai lasi sa-i faca injectii, sa ceri neparat branula, cat ar fi ei de agitati nu o scot, le e teama si nu ii mai chinui cu injectiile intramusculare care sunt dureroase.
mamagiuliei cum a sarbatorit Giulia?ai poze noi?

Noi maine seara meergem sa masuram iara fluxurile.ma rog la Dumnezeu sa fie bine.



19+ Minunea din burtica

Puisori

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mcrissa, nu sunt eu cealalta Cristina, ca nu mai scriu pe alte forumuri!
Despre ginipral vroiam sa iti spun ca am luat si eu la greu, este exceptional pentru contractii, dar te simti cam nasol imediat dupa ce il iei. Eu luam jumatate de pastiluta de cate ori simteam nevoia. La sarcina cu Andrei luam pana la 4 pastile pe zi, asa multe contractii aveam! Acum nu a mai fost nevoie, ca m-am simtit incredibil de bine fata de cum eram eu obisnuita. Oricum, decat sa stai cu contractii mai bine iei medicamente si stai cat mai cumintitca, in pat daca se poate!
Iti tin pumnii pentru maine la doctor, sigur o sa fie bine!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 37+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Multumim de urari, la fel si voua, tot binele din lume
Crissa, pumnii stransi pt maine
Revin dupa ce terminam nebunia de luni dimineata

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput