Mladite relaxate!!!si mugurasi mai-iunie 2008(116)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Cleo, Esme, Ylari, Andrada, MsBB, Iulia, Desiree, Gabitza, Laura va multumesc din suflet pentru urarile frumoase Sa ma iertati daca uit pe cineva.

Va pup pe toate cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:



In emisfera asta e inca 25 iulie, asa ca zic si eu La multi ani Vianne! Multa sanatate, sa ai parte de ce e mai bun alaturi de familia ta minunata!

Si pentru ca in emisfera cealalta e deja 26 iulie, La multi ani Inais! Sa ai o zi ca-n povesti si un an plin de bucurii, cu multa sanatate tie si Iasminutei!

Hehe, sa ne traiti Leoaicelor!

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Vos enfants : vous pouvez vous efforcer d'être comme eux, mais ne tentez pas de les faire comme vous" Khalil Gibran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Inais! O zi cat mai frumoasa!

In sfarsit o zi mai racoroasa

Micaela, nu vreau mai sa-mi duc soacra la strand - intrebam asa la mod. gen. - pt alte weekenduri.

Azi poate meregem la Zoo, sa vedem

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:

neatza fetele
wow tare urat ce s a intamplat aici incredibil cat timp au unii cu copil mic sa impanzeasca netul sa scrie" tratate" sa activeze forumuri eu abia rasuflu
mi a cazut fatza de la jambon....aici e in schema de diversificare de le 6 luni exista si mancarici de bebei cu jambon
in fine mi am vaccinat copila si o astept pe mama ....mi e dor de ea si e singura persoana in care am incredere ca o sa aiba grija de mufitza cat sunt la spital
am niste amintiri extraordinare despre bunica mea ma bucur ca am trait langa asa persoana si vreau ca ale sa se bucure de bunicile ei
din motive medicale nu am alaptat copilul si a avut de doua ori muci pana acum si odata rozeola toate luate din contact e sanatoasa slava cerului si desteapta am fost o mama relaxata si nestresata de copil dovada ca mai fac unu fara teama
mi e teama de nastere da....desi am nascut usor repede fara epidurala acum mi e frica de mor
pt ca stiu ca nici o nastere nu e la fel
am o gramada de griji stresuri le ignor pt copiii mei
imi pare rau ca s a ajuns aici fiecare copil e unic fiecare mama are instinct si isi creste puiul asa cum crede ceva impus e artificial nush cum sa zic ....nefiresc

asa acu sa zic de mine mooor noaptea deci anchilozez tre macara sa ma miste sunt treaza de la 5 adormita de pe la 1 nu pot sa dorm defel
vreau sa scap de burta nu ma simt bine asa de statica
Ale e o scumpa si o lipitoare atarnata de mine asta e de acu pot sa nasc
face kk la wc sau la olita de la un an nush daca am mentionat de atunci doua accidente am avut ca nu am fost pe faza
dovada http://community.webshots.com/album/573741191vYtPqD
stiti cine e in franta ANDREEA mami de Eric e la vro 300 km de mine o astept poate trece pe aici mi a promis ca dupa 29
ALE VORBESTE.... IL STRIGA PE TA SU cel mai des... pe mine la necaz... zice NU clar cand nu vrea ceva ...bubu la suzeta ...da i sa i dau ceva a zis si papa la un lapte da nu s convinsa ar fi culmea vaccinata si nealaptata sa zica papa la un biberon
mi am facut bagajele lista pt taty (tati habar nu are ce cum cat papa Ale el doar le cumpara ,nu se trezeste noaptea ca nu are de ce pleca de dimineatza si vine seara ce pot sa i cer omului....asa ca i am scris programul fetei cantitatile de lapte cerale fructe a zis ca se descurca de nasc pana vine mama ....duminica viitoare )
ca sa i usurez viatza i am luat lu ale pampers easy up sa nu si prinda urechile in scaiul de la ceilalti si brik uri gata facute de lapte cu fructe cerale si restul la restaurant (aoleo da^papa la resto legume aburite si file de peste si pui)singura cu degetelepapa inghetata frisca sper sa nu oripilez fructe de toate felurile clatita separat de jambon
va poop va urez o zi buna si nopti linistite (nu ca ale mele)

Tudor ,Ale ,si 37+ KEVIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

LA MULTI ANI INAIS!!!
Sa fii sanatoasa si fericita, sa te bucuri de familia ta!!!

Simonix, Hai, nu mai fii suparata. Si pe Robertel il pupam!

Doloress, ai fost dementziala la faza cu "in 2-3 ani o taiem de tot"!!!

Fetelor multumim ptr voturi! Pupici, ne mai voteaza cineva?

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

La multi ani, Inais, sa fii sanatoasa si fericita, sa ai parte numai de bucurii.











Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Salutare la toata lumea...
Cum am cobit ca avem o zi bestiala, ne-am trezit frumos la 12 noaptea si da-i urlete pana la ora 1(paracetamol + laptic a rezolvat situatia).
La ultimul recensamant al dintisorilor am omis un hotzoman: i-au iesit pana acum 2 premolari si inca un incisiv. DEci avem 2 incisivi + un premolar sus, 3 incisivi si 1 premolar jos. Pe vine mai sunt 1 incisiv, 2 canini si 2 premolari jos iar sus incisivii lipsa si caninii.
Parca zici ca au aparut ca ciupercile dupa ploaie!!!

Gabitzam, Reallaura am inteles ca si voi sunteti la fel...in tratative cu dintzocii! de incurajare sa iasa mai repede si sa ne lase copiii in pace.

Asa... Acum in casa e liniste: puiul mic si cel mare dorm, briosele cu afine sunt gata iar lasagna e in cuptor. Curat e in casa, mai am de calcat si gata...sunt la zi cu treburile casnice.

Cleo te invidiez pentru masaj...Ma gandesc si eu serios sa merg cu o prietena la un spa. Problema e ca noi fiind in orase diferite nu prea ne vedem asa de des. Oricum ne-am programat deja in august la o zi de iesit...ca intre fete...Mergem sa ne facem frumoase (toata ziua...sa dispere tati cu Bitz pitic ). Costa multicel (100euroi de persoana) dar te face giugiuc din cap pana in picioare...impachetari (habar nu am cu ce), masaj lomi lomi(iara, habar nu am cu ce se mananca..va spun dupa), sauna, masaj si ingrijire faciala...ma rog...toate prostiile. Sa speram ca va merita banii.Sa speram ca iesim relaxate ca untul topit

Vianne, Innais sa fiti fericite si sanatoase. Sa aveti parte de tot de e mai bun in viatza si sa va bucurati de minunile voastre!

anisiap, simonix, Desiree2002, doloress, fetelor chiar nu mai merita sa va consumati pentru niste comentarii total deplasate. Acum ce o sa faceti, o sa va consumati pentru toti nesaratii? Va cred ca v-ati simtit lezate(multe fete s-au simtit, moi included). Dar acum intrebarea mea: chiar merita sa ne consumam pentru astfel de oameni? E clar ca anumite persoane au fost atacate in mod direct (aviz simonix) de postarile dansei. Dar merita sa ne stresam si sa ne punem la indoiala calitatea de mamici? Nuooooo, nimeni nu e in masura sa ne judece. Noi si numai noi stim foarte bine factorii care ne-au determinat sa luam anumite decizii; e problema noastra! Atata timp cat deciziile ne privesc pe noi si familiile noastre mi se pare just ca numai noi suntem in masura sa ne judecam... Asa ca dati ignore persoanelor care isi exprima frustrarile in mod josnic si lipsit de orice delicatete feminina.
Eu cred in rezolvarea conflictelor personale numai si numai in privat. Cand se depaseste sfera intimatii deja totul miroase a mahalageala, coborarea sub nivelul minim de decentza acceptat de mine.

Intrebare din nou: cum stau copii vostrii la capitolul vorbit? Bitz al nostru aici sta destul de prost, adica nu zice mai nimic. Are semne clare pentru anumite actiuni gen dans, ameteala, vrut in bratze ...insa nu le exprima vocal. In rest e super-fericit, n-are rabdare sa stea locului, vb pe limba lui insa nu inteligibil...Aaaa, mint, ca unele lucruri le spune, mami, tati si vesnicul "nei" (nu)...dar altceva nu spune.

Merg sa imi verific picii..E incredibil de liniste. Si daca tot e liniste merg sa calc rufele.

Va pup si va doresc forumeala placuta!

Doloress esti tare..Ei bine si noi am pus-o in sertar la pastrare!Cine stie, poate cand copchilul o sa aiba 20 de ani o sa avem timp si noi de ceva timp de prostii[:P]




Felicia, mami de scufundac atomic, Gabriel (23 Mai 2008)
Noi doi si maimutzica
Exploratoru' Bitzu'
M-am nascut de ziua mea!!!
Poveste siropoasa
www.TickerFactory.com/weight-loss/w6inu1h/" target="_blank">
Sa revenim la normal
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU !


Impreuna vom reusi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Inais Sa fii fericita sanatoasa sa ai parte numai de bucurii impreuna cu Iasmi si sotul tau!!
Anisiap ce frumoasa e Ale si ce sta ea pe olita...Mircea nu vrea sa stea neam! NU stiu cum sa-l conving...cred ca o sa cumpar alta olita..
Adriana buna ideea cu Zoo, i-am spus lui Bogdan poate o punem si noi in aplicare, sa vedem cand.
Simo scumpa mea e normal sa te enervezi cand te regasesti in asa o descriere. Nimeni nu are dreptul sa judece pe altul, ca nimeni nu e perfect. Altele isi intarca bebeii inainte de un an chiar daca ei sug frumos la san, cresc bine si se satura! Nici ele nu sunt de judecat evident, fiecare are o limita fizica! Eu l-am tinut pe Mircea aproape non stop la san ca sa nu treaca pe biberon, sincer iti spun, aproape ca nu dormeam deloc noaptea. Nu ma vait, vreau doar sa spun ca mi s-ar fi parut infinit mai greu sa trebuiasca sa ma si scol din pat, sa ma mulg, sa spal pompa si biberoane....Brrr, nici nu vreau sa ma gandesc!
Nu te mai enerva este prea putin important cine e sau nu de acord cu ceea ce ai facut tu!! Eu te admir pentru ca esti asa, esti o tipa desteapta si puternica! Imi place si relatia pe care o ai cu mama ta si faptul ca ai spus ca Robertrixul are parte de amandoi! De bine de rau ai reusit sa-ti faci o situatie in Belgia, sa o poti aduce pe mama ta la voi- sunt convinsa ca nu ti-e usor- , sa viziteze atatea tari pe care altfel nu le vedea!

Ah, si mie mi-a fost frica de nastere naturala dupa ce am auzit-o pe soramea urlind. asta o fi fost greseala mea ca m-am dus cu ea la spital, nu stiu, inainte eram impotriva cezarienei. Ei si, daca mi-am programat cezariana, ce?? Asta ar trebui sa fie doar regretul meu, nu preocuparea altuia!! Si daaa, daca nasteam natural as fi vrut sa nasc usor nu sa ma chinuiesc inutil, cine vrea sa se chinuiasca si sa faca bravada din asta?? Oricum, si recuperarea dupa cezariana e grea asa ca oricum o dai nu scapi de durere.

Ylari uitasem sa-ti raspund, iarta-ma! Cu casele, cred ca abia sapt asta incepem sa sunam la agentii. Noi am cautat aici in zona, preturile sunt super mari in apart noi. Asa o sa iau un ziar maine si o sa sun pentru apart din '80-'90, vad ce preturi sunt si iti spun. sper sa reusim sa facem ceva in sensul asta, in 2 camere nu se mai poate!



Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:



Cum altfel as putea incepe decat :

LAAA MULTIIII ANIIII CU SANATATE SA ITI DEA DOMNUL TOT CE-TI DORESTI, INAIS ZILE SENINE SI FERICIREEE, LA MULTIIII ANIIIII, SA TRAITIIIII !!!
Sper sa ai parte de vreme frumoasa la munte Inais si sa te intorci plina de energie, gud dispozishan si relaxata!

Vianne - sper ca ai petrecut frumos
Adriana - o zi placuta la Zoo !
Anisiap - intalneala placuta cu Andreea, de e sa fie si tinem pumni sa mearga totul bine cu nasterea si cu pregatirile de dinainte si dupa!
Ylari - se poate vota o singura data? Am facut-o dar ma intrebam daca e cazul sa salvez link-ul sa mai incerc si-n alta zi?
Dani - voi cum sunteti?
Gabitza - ei cred ca ati avut parte de o zi faina ( nu faina din aia alba de facut placinte ci misto tare) !
Laura - spor la munca
Simonix - mama cea atomica nimeni nu te poate condamna pt ca ai intarcat, tu stii cel mai bine prin ce ai trecut! Este, intradevar, un sub tare sensibil !
Desiree - ce ai mai cu biju-urile omului . Mai sa ma inec de ras - o pui la borcan in formol
Micaela - ca sa-l citez pe barbata-miu : ne-au pacalit astia . Au zis ca de la ora 8 se ridica codul galben dar la 7 jumate era sa ne mature vijelia - NTZ-NTZ-NTZ
Fecian - sa se fol Bitzu sanatos de noile achizitii


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Fecian apropos de vorbit, al meu turuie toata ziua, uneori ore in sir!!!, dar neinteligibil. Spune si el nu (na) atunci cand nu mai vrea sa pape sau cand nu -i convine ceva. e tare haios. Da na-na la toate mobilele de care se loveste, la aspirator- pentru ca il asociaza cu batista bebelusului , zice mama, tata, mai curind a inceput sa faca pa cu manuta si sa zica pa, dar cam atat.

Hai cu dintisorii Si al Mirci e mai caldut uneori poate de la canicula, poate de la dintisori?

Desiree tare haioasa esti! Si noi am avut asa o pauza de vreun an, chiar ma panicasem dar vad ca odata ce l-am intarcat pe Mirciu ne-am revenit, altfel cum faceam bb2??

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008

Mergi la inceput