Mladite relaxate!!!si mugurasi mai-iunie 2008(116)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

[b]ylari[\b] votai Eva scumpa cu zambet superb. Mai greu cu netul p tel, da va citesc.ma tine fata ocupata,se baga in noroi (s-a format dupa c am aruncat apa din piscina intr-un loc si bineinteles dra e calare p el) dc ati vedea-o cum e,ca sfarleaza.a dat grau la pui din galetuca ei,ii cearta,nu mai spun d matze care stau ca proastele sa le bata. DESIREE,se pare k drei V. ii plac mancarurile alese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Nu pot da mes lung k am nr d caract limitat. YLARI, am suflat tare,tare inspre Buc sa va trimit o briza d racoare k tare bine e. Doamne cald e la oras,daramite la buc! Mai revin. Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Cred ca maine mergem iar la strand, prea a fost cald si banuiesc ca maine o sa fie la fel.

fecian, ce mai dintos ghidus ai tu acolo. La noi este pe drum premolarul numarul doi, si il cam sacaie.

Raducu meu de la mare deja a devenit extrem de pofticios. Nici apa nu poti sa bei ca vrea si el. Daca cineva mananca in casa, lasa tot, arunca tot din mana, si baga viteza sa vada ce se mananca. Nu este mancacios in aceeasi masura, doar pofticios.


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Scumpele,

Am fost numai plecati si nu am reusit sa mai intru.
Acum Bogdan e la un prieten si eu l-am culcat pe Mircea. A bagat in el ca spartul 220 de ficatel cu piure si apoi 250 ml lapte si ii venea sa verse. Sper sa doarma fara incidente...ooof!!
Ieri ne-am intalnit in parc cu Amdreeap si cu Sara, care seamana tot mai mult cu Mariuca... Pe DanaH din pacate nu am gasit-o la debarcader si nici telefonul ei nu l-am avut!! Asta e...
In primul rand, Vianne , sa fii fericita alaturi de sotul si frumoasa Stefana cu okisorii zglobii!!! Sa va dea Dumnezeu numai bine la toti!

Cleo super cu masajul, suna atat de biiine! Cum a fost electrostimularea, dureroasa??? SI cat costa, daca poti sa-mi spui, pls??? ma bucur ca macar te-ai linistit cu asta!
Gabitzule ce idee buna!! Superbe pozele cu strandul. DAca reusesc sa-l conving pe al meu sa mergem, te sun!! Sis ce parere ai de o escapada?? e langa dumneata, la 2 pasi.
Ylari votat Eva. Ma bucur ca sunteti bine
Danicris biata de tine in ce stres ai stat! Multumim lui Dumnezeu ca Rasfatelul tau e bine sanatos!!
Fecian si noi suntem cu premolarii pe drum . 3 odata!
Msbb, Ylari, Danicis, Ca-eric
Alyshuca esti scumpa mea??? venit-ai????
Esme nu cred ca imi faci chestia asta sa ma lipsesti de posturile tale, stii ca le citesc cu creionul in mana, ok??
Imi pare rau de cearta asta iscata asa deodata, eu sunt de parere ca trebuie sa fim toleranti.
Simonix eu nu am nici o indoiala ca esti o mama extraordinara, chiar daca vrei sa mergi la serviciu!!! Ba te admir si pentru asta, ca poti sa te imparti in doua, in vreme ce eu m-as descurca foarte greu facind asta!!
IUlia sper sa va simtiti bine la tara...asta le ziceam si eu socrilor, sa mergem cu Mirci la tara sa umplem piscina sa se balaceasca. Pana atunci, in lipsa de altceva are o placere deosebita sa bage mana in paharul cu apa tonica, face parca ar intra cu picioarele in marea rece, e suuuper haios!!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

50 roni electrostimulare 40min si 40min masaj dupa.

M-am relaxat!!!

e super sa faci si altceva.



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

50 roni electrostimulare 40min si 40min masaj dupa.

M-am relaxat!!!

e super sa faci si altceva.



E ok. Sa ne spui daca are efect la burtica!! Eu nici abdomene nu -s in stare sa fac! Poate dupa bb 2

Ah, Msbb, Ca-eric dragele, voi intrebati daca am facut teste de sarcina...inca nu am facut nici eu nici Sis As vrea sa fie asa simplu, dar am indoieli... Mai muncim..

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura

Ah, Msbb, Ca-eric dragele, voi intrebati daca am facut teste de sarcina...inca nu am facut nici eu nici Sis As vrea sa fie asa simplu, dar am indoieli... Mai muncim..

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008





Spor la munca.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura

Ah, Msbb, Ca-eric dragele, voi intrebati daca am facut teste de sarcina...inca nu am facut nici eu nici Sis As vrea sa fie asa simplu, dar am indoieli... Mai muncim..

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008



Spor la munca.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!



merci

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Salutare din nou :)

Desiree - inteleg ce simti dar zau ca mi-am dat io seama ca nu trebuie sa iti faci tu probleme: nu tu esti tinta "virtuala" a lui Miss, cel putin nu in postul de pe forumul AP. In primul rand tu nu ai baietzel decalotat Apoi ... am stat si mi-am scormonit creierii nitel si am gasit postul meu care a declansat supararea Missei Vai vai rusinica

Sincera sa fiu uitasem de clatita cu jambon pe care o "indesasem" in gura baiatului meu. Sa le luam pe rand:

First: "Mamica atomica este cea care:- nu concepe nastere naturala, vrea cezariana programata (si dupa aia mai are si bafta chioara unei nasteri spontane gen impingerea unui sapun, dupa care se lauda cu asta ca si cum ar fi fost meritul ei)" recunosc, tot forumul cred ca radea de mine, Alra si acum ma zgandare mi-era frica de faceam pe mine, GUILTY ! De ce? din cauza unor probleme de sanatate care m-au dus in spital pe la 20 de ani, din cauza unor doctori care m-au facut sa lesin pe masa de gineco si a personalului medical, din cauza ignorantei. Cat despre faza cu nasterea usoara: iar sunt guilty - pe cuvant ca ma doare mai tare burta cand sunt constipata si cea mai mare durere de la nastere a fost o intzepatura. Sunt inca socata ca am putut avea o asemenea nastere si poate ca un pic e si meritul meu, mai precis a corpului meu. Ce sa fac, sa ma spanzur ?? Sunt singura careia i-a fost frica ? Tie nu ti-a fost ? ma faci sa rad.

Pe vremea cand io nasteam Miss ma iubea (cititi comentariul ei la povestea nasterii mele - ce se schimba oamenii dupa ce devin mamici cu superexperienta).

Next: "- intarca intentionat copilul la cateva luni, luand medicamente!!! " - Miss aici imi vine sa sar un pic la bataie daca ai fi in fatza mea. E CEL MAI SENSIBIL SUBIECT - habar nu ai prin ce am trecut si cat m-am chinuit io sa alaptez, am ramas 8 zile in spital pe faza asta, incercand sa fac un bebe dismatur sa suga, un bebe care avea stafilococ auriu...In plus, am mamelon ombilicat si mi-a fost imposibil sa il alaptez, cu tot ajutorul calificat de la cea mai reputata maternitate PRO ALAPTAT din Belgia. Habar nu ai ce vorbesti, Feli, zau ... tu stii ce inseamna sa te mulgi timp de 5 luni la 2 - 3 ore? Tu ii bagai tzatza in gura lui David si n-aveai nici o treaba, nu mai judeca ceea ce nu cunosti te rog. O masa la Robert dura 2 ore, muls, stocat lapte, incalzit lapte, supt cu bibe. Si cand terminam o luam de la capat. Da, si m-am intzarcat intentionat pentru ca simteam ca cedez fizic si psihic. Sunt evident impacata cu mine caci am alaptat bebe timp de 6 luni cu provizii din congelator in conditiile in care aici nu mi se dadea nici o sansa. Nu inseamna ca nu REGRET profund ca nu am alaptat ca la carte. Si nu stii nici prin ce am trecut la intzarcarea fortzata. Chiar asa proasta ma crezi? sau masochista ? In loc sa stau in pat langa copilul meu sa il hranesc frumos la san si sa ma odihnesc, io aleg sa ma mulg ca pe o vaca si sa ma distrug fizic. (Poate aveam intentia sa slabesc asa, deh, tin la silueta haha) Si am vazut mamici care alapteaza si ma uit cat de bine arata iar eu pe atunci eram zombie de oboseala, le vad cum stau cu puii dupa ele tot timpul, chiar crezi ca io nu imi doream asta ??? My God, nu imi revin, pe bune ... Rusine sa iti fie, esti MAGARITZA.

Next: "- o cheama permanent pe mamica ei la datorie, sa stea ea cu copilu" - pe mamica mea nu e nevoie sa o chem, vine singura, e drept ca ii platesc avioanele si restul. Motivul: suntem O FAMILIE si vrem sa ne bucuram de ce e frumos impreuna. Te compatimesc ca nu ai o mama ca a mea, pe bune, asta e de fapt problema ta. Resimt aici o invidie extrema, si ai si de ce scumpa. Eu VREAU ca mama sa vina la mine nu sa imi calce rufele sau sa imi spele chilotzii ci sa se bucure de Robert si ma doare inima ca nu sunt langa ai mei. In rest... da, mama nu e perfecta si uneori imi vine sa o bat dar E MAMA MEA si BUNICA de Robert - pacat de David ca nu va avea asa ceva :)

Next: "- arde de nerabdare sa se intoarca la munca, numai asa se simte implinita! " - Guilty :) Asa sunt eu - asa e firea mea, scuze ca te-am deranjat. Asa am fost mereu, noah, sa ma corectez acush, la 32 de ani ?? De fapt nu inteleg ce iti pasa de faza asta ???

Next: "- isi da copilul la cresa la 6 luni, sustinand ca "nu e adevarat ca s-ar simti copilul abandonat intr-o asemenea situatie, trebuie doar sa-i explici ce si cum..." - l-am dat de la 8 luni, si a fost mai rau ca la 6 luni, tu stii bine de ce, fiind experta in psihologie de micutzi. Parerile mele despre cresa sunt arhicunoscute, de fapt cred ca astea te deranjau cel mai tare. Iar nu pricep ce te doare pe tine de Robertixul meu ??? Am explicat recent ce inseamna abandon draga mea, crede-ma ca stiu diferenta prea bine de la tatal meu.

Next: "la un an ii indeasa in gura clatita cu jambon, ca deh, "poftea copilu..." - uitasem de faza asta haha Da asa este, am recitit ce am scris si mi-am adus aminte :) Am voie de la doctor sa ii dau clatita :) Ce pot sa zic ?? ca Robert nu mananca shaorma si cartofi prajiti in fiecare seara ? De fapt... ce te doare pe tine de el ??

Next: "isi vaccineaza copilul cu toate vaccinurile posibile (inclusiv cand copilul nu este perfect sanatos!!!) ca sa-l fereasca de bolile copilariei (ca ea nu crede in imunizarea naturala si nu ar suporta sa-l vada suferind cateva zile)" - scumpa, tu nu stii ce vorbesti cu bolile. Chiar habar nu ai, caci david nu a fost expus inca, ma rog, alegerea ta, dar o sa vezi. Intreaba-le pe ESME si FECIAN ce au patzit cu varicela. Iar vaccinul respectiv l-am facut cu acordul medicului, eh ... dar cine o fi medicul asta sa stie e cum e cu vaccinurile. Noroc ca stie Miss. Si cred in imunizare naturala, evident, dar atunci cand exista vaccin care il scuteste pe bebe de diverse complicatii, logica mea imi spune sa go for it. Oricum e treaba de alegere personala. Inca odata: ce te doare pe matale de Robert ??? poate l-am facut sa il omor, nu ??

Next: " nu ezita nici o secunda sa-si duca baietelul la decalotare, dupa care se mira ca vai, nu a crezut ca o sa sangereze asa nasol si acum, de zile intregi baietelul plange si cand face pipi si cand cade in fundulet... iar ea zice "da, e mai bine, in curand cred ca o sa uite" (dar ar trebui sa-i explice cineva ca la un copil a uita sau a reprima o trauma nu e acelasi lucru!!!!!!!!" Aici suna de-a dreptul scos din filme. Cati barbati sunt fosti copii decalotati - vi se pare ca au asa traume? Hahaha mai mai ... oricum chestia asta nu e doar de mine, e si de restul fetelor cu bebi decalotati. Parca l-am dus la ABATOR mai fetelor ! Incredibil.

Voila, cam asta e postul isterizat al lui Miss. Noroc ca la final s-a usurat, sper ca dupa aceea si-a intampinat barbatul cu un zambet pe fatza. Nu as vrea sa fiu cauza discomfortului sau.

Mie inca nu imi vine sa cred ca am putut provoca o asemenea furtuna. Mereu am avut un low self esteem si chiar nu cred ca merit atata atentie. Am crezut ca vorbele fetelor despre nebuni de pe forumuri sau de pe net care iti pandesc reactiile sau iti vaneaza pozele sunt povesti de adormit copii. Am crezut ca Esme exagereaza. Sunt o fraiera. Si nu imi revin - Miss e de 100 de ori mai smechera. Ziceam ca se expune pe net - woow ca m-am expus si eu. Prost sa fii.

Culmea e ca nu inteleg de ce ?? Nu i-am facut nimic Feliciei, am avut doar cuvinte bune pentru ea. Ca nu sunt de acord cu non-vaccinarea sau cu extremele AP-ului - nu am zis ever ca "nu sunt de acord cu iresponsabila de Miss". Mereu mi-am nuantat mesajele. Sunt suficient de toleranta, de aceea am o groaza de prieteni REALI si de aceea la un an dupa stat in Belgia am strans lejer aproape 20 de persoane... iar inainte nu cunosteam pe nimeni aici, apoape. Desi uneori sunt si io vehementa nu cred ca se poate plange careva ca l-am vorbit de rau. Rusine sa iti fie Miss, MAI ALES DE FAZA CU ALAPTATUL (punct lovit drept la tinta - in rest ma doare fix undeva). Chiar imi placea de tine si la inceputul odiseii eram mandra ca te aveam in grup pe tine, o veterana a forumului, cu vederi largi, cu inima mare. Mor de ras acum, cat am fost de prostanaca. Dar sa stii ca ma consum foarte tare, nu imi plac certurile, asa e firea mea, prietenii mei stiu. Nu imi place ca oamenii sa isi bata joc de mine. Poti fi multumita, o sa am cateva nopti de insomnie, pentru ca efectiv IMI PARE RAU sa fiu rautacioasa.

Tu Miss ai plecat de pe forum. Nu mai ai un public constant care sa te ovationeze. Cat timp l-ai avut nu ai fost agresiva (cu noi). Noi trebuie sa cadem in fund cand iti expui teoriile asa frumos. Ai o nevoie maladiva cum am mai zis sa te dezbraci in public, nu inteleg cum cineva isi poate pune la dispozitie corespondenta intima cu diverse personaje din viata. (Evident ca tu iesi bine din orice confruntare - bine la modul "vai, saraca, uite ce femeie puternica etcetc"). Numai ca noi NU TE CUNOASTEM MISS. Nu iti putem verifica povestirile, ce au de zis celelalte personaje? Io stau si ma intreb cum de ai acceptat sa stai inca in casa fostului socru si mule altele carora recunosc ca le-am pierdut sirul. Cine esti tu cu adevarat ? In ultimul post am vazut o persoana in primul rand nesimtita. Nu vrei sa dispari de tot din peisaj ?

Lasa-l pe Robert in pace, nu o sa il vezi niciodata, nu te intereseaza. E un copil extrovertit, FERICIT, cu personalitate, destept, COMUNICATIV, SANATOS, sa mai zic FRUMOS, sau stie toata lumea hihi... care desi e vaccinat este cel mai neautist exemplar pe care il stiu (si am citit si eu ceva ceva pe tema asta). Lasa-i si pe restul si lasa-le pe mame sa isi creasca pruncii pe gustul lor. Nu incerca sa schimbi lumea, crezi ca daca ai reusit sa bagi indoiala in cateva persoane si unele dintre ele,in urma "informatiilor pertinente" de la tine, au renuntat sa vaccineze vreun copil - crezi ca esti un leader pentru toate? Putem face un sondaj printre noi, sa vedem ce crede lumea cu adevarat.

Si ma opresc aici caci risc sa devin rea rea rea ha ! (+ ma bate Bobo ca imi pierd vremea - are dreptate hehe).

Ii multumesc persoanei care mi-a deschis ochii :) si fetelor care ma sustin si care scriu mai putin aici.

Noapte buna, va pupa o mamica atomica, egoista si iresponsabila. Voi reveni zilele astea cu niste mesaje mai putin agresive sper. Eu pe blog la miss nu scriu, din prentzip hehe Daca VOI credeti ca sar calul cu parerile mele despre CRESA, INDEPENDENTA bebilor si altele, spuneti-mi si gata. Nu imi place sa vorbesc aiurea, nu imi place sa spunvorbe urate ... si nu am spus nimanui pana acum pe forumul asta. Va cer mii de scuze voua ...

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Simona, in primul rand: NU ai ptr. ce sa-ti ceri scuze de la noi!

Eu te inteleg perfect, caci, iata, desi nu eu am fost tinta, m-am simtit, totusi, atacata! Si cred ca toate care se regasesc in descrierea "mamei atomice", a celei "egoiste" sau "iresponsabile". Nu a numit pe nimeni in particular, deci toate ne putem simti avizate. Desi, desigur ca ti-ai dat seama ca de tine era vorba.

Cat priveste nasterea: mie mi-a fost ingrozitor de frica, eram de-a dreptul terifiata de nastere. In 25 martie 2008 am fost la pre-inregistrare la spital, dupa care am plecat in Cuba si sincer iti spun, 3 ore (drumul pana in Cuba) daddy mi-a tot explicat ca e posibil sa nu simt durere la nastere, ca exista epidurala, etc...., eram la fel de terifiata de dupa nastere, cand vine copilul, de faptul ca pana la 32 de ani abia daca am tinut un bb in brate si iacata-ma dintr-o data MAMA, cu un bebe pe care o sa-l aduc acasa, cu un bebe care depinde de mine, a carui VIATA depinde de cat de 'responsabila' sunt EU! Si tot daddy incerca sa-mi explice cum o sa ma "loveasca" instinctul de mama, lucru pe care, oricum nu l-am inteles pana in momentul in care mi-au pus-o pe Victoria pe piept la cateva minute dupa nastere.

Next: ( ) jambon eu ii dau Victoriei si orice mi-a trecut mie prin cap i-am dat, de multe ori fara sa intreb si am un copil sanatos, multumesc lui Dumnezeu. A fost mucoasa si cu febra cam 36 ore in toata viata ei. Atat!

Next: Alaptatul - mie imi pare sincer, sincer rau si iti trimit o imbratisare virtuala plina de caldura si compasiune ptr. toata suferinta ta legata de alaptat. Imi pare rau.

Next: Sa stii ca nu numai Miss e invidioasa ca vine mami ta la tine. Si eu sunt, iti spun asta cu durere in suflet. Durere ptr. ca eu am pierdut-o pe mami mea acum 8 ani si de multe ori ma gandesc ca daca mami ar mai trai, ar veni sa se bucure si ea de Victoria si atunci as merge si eu la servici (yeah! Welcome to Paranoia City! Popu..lation: Nadia ). Deci, singurul motiv ptr. care eu nu ma intorc la servici e ca nu am incredere sa o las pe Victoria cu nimeni, decat cu daddy, dar el nu poate renunta la servici, ca ar fi vai de noi cu salariul meu numai .

Next: eu am mai spus si mai repet: pe mine nici Miss nici alti o mie nu m-ar convinge sa nu o vaccinez pe Victoria, DAR asta nu inseamna ca o judec in vreun fel ca ea alege sa nu-l vaccineze pe David. Copilul ei, treaba ei!

Next: decalotarea: daca asta e acelasi lucru cu circumcizia, da-mi voie sa iti spun ca daddy e circumcis si nu e deloc traumatizat, ba chiar se gandeste foarte serios sa faca si o vasectomie, asa ca sa fie setul complet. Si mai vreo 2 ani si poate o taiem de tot... copil avem, timp de sex - pauza... pentru ce sa o mai tinem? E doar o grija-n plus... asta asa, ca sa inchei pe o nota mai... relaxata.


Te pup si pe tine si pe restul fetelor!

_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput